Skocz do zawartości

Drzwi przesuwne między kabiną, a paką w busie


marecki88

Rekomendowane odpowiedzi

@marecki88 co tam klimka niewydala z paka i trza oddzielić  - oj znamy znamy  :)
pomalutku nie tylko sztywność   doczytaj do końca ten post 

Jest kilku producentów takich suwanych grodzi  można też szukać w używce ale  kilka pytań na początek
Chcesz to ładne czy mocne ?     Jakie auto ?    Auto zarej. jako ciężarowy czy specjalny kempingowy ?
Akurat rozkminiam  ten temat - nazywane jest toto gródź kurierska , szukam też i to co znalazłem to nie zawsze jest do zastosowania choć nieraz kusi ceną.
Jeśli masz auto na ciężarowy wymagana jest gródź z homologacją tak mówi obecne prawo i diagnosta ma prawo wydać negatywną decyzje na przeglądzie jeśli nie przedstawisz papiera homologacji,  choć nie przypuszczam żeby policjant przy kontroli sprawdzał czy homologowana jak widzi ściankę z reguły się nie czepia  ale przy podejrzeniu zatrzyma dowód i skieruje na badanie techn.. - przepis: http://www.eurodiagnosta.pl/diagnostyk/kratka 2.0.html
Np. do Mastera - mocne ale brzydkie  w używce 200zł na Allegro
Coś profi w suwance - https://www.storevan.com/pl/przeksztalcenie-pojazdow-handlowych-dla-kurierow/ czekam właśnie na ofertę dla Jumpera H2
Obawiam się jednak że cena będzie ponad 2 tysiaki - wiec jak na razie pozostaje u mnie oryginalna a jak przerejestruje na spec-kamp wykonam sobie taką gródż samodzielnie z suwanką bo to w sumie banalna konstrukcja koszt DIY szacuję poniżej 500zł - czemu u mnie gródź powód jak na wstępie klima nie ma szans jak otworzysz na pakę choć u mnie niewielka L=3,30 i H2Drugie moje szalone może nieco szalone rozwiązanie DIY to roleta jak do okna w chałupie - puszka na jej zwiniecie będzie maiła ok 20cm  - tu konieczne wyprostowanie mini zabudową aby prowadnice szły prosto pionowo prowadnice takiej rolety bo bus jest  przecież krzywy a nie prosty jak buda koszt takiej rolety z pancerzem 38mm  ok 180zł/m2  z napedem ręcznym ew. na leniucha + silnik :)  a w tzw lego roletowym do samodzielnego montażu to zrobisz w rzędzie 80-100zł/m2 ceny trochę szacowane bo już z 5-6 lat nie pracuję w tej branży

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mój bus to LT35 l2h2 2000r - klimy brak :) Jest to dostawczak w dowodzie. Nie odliczam vatu, więc w nosie mam homologacje itp :)Powód to zwiększenie powierzchni livingowej. Prawdopodobnie zastosuję system drzwi przesuwnych przejściowych do 120kg skrzydło. Koszt ok 350zł za solidną szyne i wózki plus do tego płyta - prawdopodobnie sklejka 18mm. Taki mi się plan rysuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale homologacja to nie tylko odliczenia..Ale też jazda po drodze o czym smok_wawelski pisał...

 

Smoku - A z jakiego powodu będziesz przerabiał na specjalny? Tylko dla grodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki tu nie mają nic do rzeczy znaczenie ma to co masz w dow rej.

Dostawczy - nie ma takiej kategorii

Czyli ciężarowy grodź z homolką samoroba nie spełnia wymagań przepisów

Realnie - jak będzie wyglądać solidnie małe prawdopodobieństwo żeby ktoś się czepił

Grodzie kurierskie są już popularne więc można się próbować bujać.

Ale jeśli wozisz ładunek - przepis mówi jakie uderzenie ładunkiem ma grodź wytrzymać ale to nawet nie to - grodź to Twoje bezpieczeństwo i to jest najważniejsze na grosze bywa różnie

 

 

Misio no co ty ziomekdefault_smile.png

Ja taki gluptas to nie jestem tylko na takiego wyglądamdefault_smile.png

Kamperek się u mnie robidefault_smile.png

TE będzie a właściwie jest do sprzedania jakby kto zrobionego zabytka chciał albo stanie się dawcą choć ciężko będzie wyremontowana budę ciąć a wartościach sentymentalnych już nie wspominając - dojrzewaliśmy do tego i parę dni temu przyjechała Limonka 2.8 na hdi default_smile.png

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

1508d8166882039264cbfecadfb88fac.jpg&key=ec481c6d42b2546ffec9a8a7dde85dbdb4d02d6d4ce1e832608c405adaa71303

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

w brygadówce? tam przecież jest mur siedzeń, jak tam przejdziesz na tył? Koszt oscyluje w okolicy 10000zeta - imho lepiej się opłaca kupić bazę z którymś z nowczesniejszych silników 2.0 i zapłacić mniejszą akcyzę przy przerejestrowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.