Skocz do zawartości

Zasilacz schaudt 404 plus akumulator


tomek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  mam pytanko w sprawie założenia akumulatora w przyczepie, a w późniejszym terminie chciałbym dołożyć solar 160W .Chciałbym także aby podczas parkowania na dziko można było korzystać z tv, sat a także podładować smartphone czy aparat fot  Niestety z elektryką mi nie po drodze ;)

Posiadam zasilacz schaudt CSV 404 z tego co się orientuje, nie jest on przystosowany do podłączenia aku i nie wiem czy trzeba go wymienić, czy jest jakaś inna opcja 

IMG_0100.jpg

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrafisz policzyć przekroje, zabezpieczenia, dobrać i położyć kable, ogarnąć problem solarów to rzecz wykonalna.

6 godzin temu, tomek76 napisał:

Niestety z elektryką mi nie po drodze

Ale w tej sytuacji to lepiej daj komuś zarobić, a sam śpij spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat walkowany na forum.
Poszukaj postów i wiele informacji znajdziesz.
Wg mnie troche od d...y strony sie do tego zabierasz.
Najpierw policz ile potrzebujesz energii czyli zsumuj ile watow pobiera oświetlenie, tv, ładowarki telefonów itd. Pomnoz przez ile godzin dziennie bedziesz je używał.
Do tego zużycia dobierz akumulator. Do akumulatora dobierz solary ktore beda w stanie naładować ten aku.
Potem sie zabieraj za wybor regulatora ładowania aku albo wymiane EBL ktory masz i dobor okablowania.
Do policzenia 1 lub 2 godziny.
Wszystko masz w postach na forum.
Pozdrawiam

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek76 napisał:

Witam  mam pytanko w sprawie założenia akumulatora w przyczepie, a w późniejszym terminie chciałbym dołożyć solar 160W .Chciałbym także aby podczas parkowania na dziko można było korzystać z tv, sat a także podładować smartphone czy aparat fot  Niestety z elektryką mi nie po drodze ;)

Piotr słusznie prawi, więc przemyśl wcześniej temat i zastanów się, czy dasz radę.

Jeśli mimo wszystko, czujesz się na siłach, to przejdź do drugiej odpowiedzi w tym temacie, ponieważ na forum wszystko jest dokładnie opisane i to w bardzo wielu opcjach.

11 godzin temu, tomek76 napisał:

Posiadam zasilacz schaudt CSV 404 z tego co się orientuje, nie jest on przystosowany do podłączenia aku i nie wiem czy trzeba go wymienić, czy jest jakaś inna opcja

Nie musisz wymieniać zasilacza, to dobre urządzenie i bez większych problemów wszystko, co chcesz zrobić, możliwe jest z zastosowaniem tego zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 21.10.2019 o 00:59, Kristofer napisał:

Piotr słusznie prawi, więc przemyśl wcześniej temat i zastanów się, czy dasz radę.

Jeśli mimo wszystko, czujesz się na siłach, to przejdź do drugiej odpowiedzi w tym temacie, ponieważ na forum wszystko jest dokładnie opisane i to w bardzo wielu opcjach.

Nie musisz wymieniać zasilacza, to dobre urządzenie i bez większych problemów wszystko, co chcesz zrobić, możliwe jest z zastosowaniem tego zasilacza.

Podłączam się do tematu. Mam Zasilacz schaudt 404 i chciałbym zainstalować akumulator w środku tak aby ładował się podczas jazdy samochodem.

20200925_223242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na stronie Schaudta znajdziesz schematy prawie wszystkich energoblokow - są do pobrania w pdf. Mając schemat wszystko ogarniesz bez problemu.

https://www.schaudt.gmbh/de/service-support/downloads.php

 

Pamietaj też, że nie każdy energoblok ma funkcję ładowania aku.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 23.10.2020 o 15:54, dawfil napisał:

Witam,

Pomożecie?!?!?!?

Mam podłączyć akumulator pod piny 11-10 czy 13-9?

Udało Ci się podłączyć to n energobloku tak aby lądował aku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.