Skocz do zawartości

Truma problem


Szymon 15051984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam   .. mam problem z piecem ,kupiłem przyczepę jest to moja 3 hobby 535 jakoś zawszę było oki ogrzewanie śmigało ,tym razem coś nie działa wyczyściłem dyszę ,nowa butla z gazem reduktor a piecyk nie śmiga ,odpala i wszystko oki na małym palniku ale kiedy podkręci się ogrzewanie i odpali się większy palnik zaczyna strzelać gasnąć i zapalać się ,,,pufa,,, nie pali się ładnym niebieskim płomieniem , widocznie poprzedni właściciel też miał ten problem piecyk cały w sadzy był wyczyściłem ale nadal to samo , i przepalone sitko od palnika łapacz iskier  ,, ktoś wie co to może być z góry dziękuję za radę ?

IMG_20191016_124745679.jpg

IMG_20191016_124740910.jpg

Edytowane przez Szymon 15051984 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z powietrzem zobacz trasę pobory powietrza aż do palnika czy wszystko szczelne. Najprawdopodobniej łapie lewe powietrze lub na większej mocy ma niedobór powietrza stąd sadza, zła mieszanka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem komin czy nie zapchany , przeciągnąłem sznurek z obciążnikiem jest oki jutro spróbuję radiator przedmuchać , duszę i zaworek wyczyszczone gdzieś na forum wyczytałem że olejkiem prześladować mechanizm od wciskania i regulacji temperatury zrobiłem nie pomogło , nadal na małym płomieniu super zapala na strzała ale kiedy podkrece ogrzewanie i zaskoczy wieksz palnik  , to pali się i po chwili strzela cały piecyk gaśnie zapala się,,,,,, pufa ,,,, ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.10.2019 o 20:37, Szymon 15051984 napisał:

Sprawdziłem komin czy nie zapchany , przeciągnąłem sznurek z obciążnikiem jest oki jutro spróbuję radiator przedmuchać , duszę i zaworek wyczyszczone gdzieś na forum wyczytałem że olejkiem prześladować mechanizm od wciskania i regulacji temperatury zrobiłem nie pomogło , nadal na małym płomieniu super zapala na strzała ale kiedy podkrece ogrzewanie i zaskoczy wieksz palnik  , to pali się i po chwili strzela cały piecyk gaśnie zapala się,,,,,, pufa ,,,, ???

Cześć, problem z piecykiem opanowany, ustaliłeś przyczynę niedomagań ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jak sadza, za mało powietrza względem gazu. Ilości gazu i powietrza się z zasady nie reguluje. Sprawdzić w pierwszej kolejności komin, i od spodu czerpnię powietrza dokomory pieca. Jest tam perforowana blacha, którą warto wyczyścić z pajęczyn i błota, jak jest zabruszona, piec nie pali równym niebieskim płomieniem, a bardziej pomarańczowym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem dokładnie komin czysty mechanizm regulacji wyczyszczony oringi ok wygląda jak  nowy  na małym plomieniu ok  pokretlo na wiecej Duży prycha gasnie proszę o pomoc  czerpnia czysta nowy regulator gazu 

Edytowane przez Sebastian Kotecki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak problem miałem od 3 miesięcy i zaraz po tym jak napisałem na forum kulki mi sie połączyły pp 3 piwach i kolega Czyś powiedział że.problem z powietrzem ok . Wracając z wakacji zgubiłem kominek końcówkę  i z oszczędności kupiłem podróbę z castoramy PCV i to był problem za mały przepływ powietrza zdjelem i działa Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.