Skocz do zawartości

Lodówka Electrolux RM4270 nie działa na 12V


blue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z lodówką Electrolux typ: C40/110 model: RM4270 nie działa na 12 V (włącznik nie działa, światełko w nim nie pali się ), lecz jest możliwość,  że nigdy nie działała- sam zmieniałem gniazdo na 13 pin i modyfikowałem instalacje (solar, akumulator,  dodatkowe bezpieczniki do urządzeń itd.), wcześniej instalacja było prosta i niezabezpieczona bezpiecznikami- był tylko jeden za zasilaczem na wszystkie urządzenia (tzn. na pompkę wody i oświetlenie). Obecnie chcę sprawdzić  czy dochodzi napięcie  do włącznika (i ew. grzałki) i tu moje pytanie czy ktoś rozbrajał taką lodówkę, gdzie jest kostka do podłączenia napięcia 12V.

Próbując dostać  się do wyłącznika (rozebrałem przedni panel zdj. 1 ) niestety nie wychodzi, chyba trzeba podnieść kuchenkę gazową, zastopowały mnie śruby mocujące płytę gazową- wyrobiły się i musiałbym przewiercić co generuje dodatkową robotę. Czy rozbierał ktoś taką kuchenkę i doradzi coś?

Byłbym wdzięczny również za pomoc w znalezieniu „kostki” do której miałoby być podłączone napięcie z auta w czasie jazdy (czy to ten kabel zdj 2 ?). Miałem iść to przemierzyć ale ciągle pada.

20190907_073745a.jpg

20190907_074004a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  kobi07, za  zdjęcie,  dzięki niemu  znalazłem identyczny przewód ( jak się okazało po oczyszczeniu nawet podpisany 12V). Niestety wchodzi gdzieś i nie umiem go umiejscowić. Przemierzyć nie zdążyłem  bo zaczęło lać. Mam nadzieję, że wchodzi w główną puszkę elektryczną i dalej do gniazda 13pin.

Problem w tym, że jeżeli nigdy nie było podłączone zasilanie 12V  dla lodówki to przewód może kończyć się  gdziekolwiek. Po zakupie wymieniałem wtyczkę z 7 pin na 13 - choć wydawało mi się, że oryginalnie była 13 pin.

 Gdyby ktoś miał jakiś pomysł, gdzie szukać, będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, blue napisał:

Niestety wchodzi gdzieś i nie umiem go umiejscowić. Przemierzyć nie zdążyłem  bo zaczęło lać.

to podstawa, przemierzyć. U mnie i chyba w większości lodówa pracuje tylko na włączonym siniku. Na 12v ma się rozumieć. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 9.09.2019 o 10:56, kobi07 napisał(a):

Cześć,
Raczej od góry, ale jest szansa, że kostkę sięgniesz przez kratki wentylacyjne.
U mnie to tak wygląda.d39f6256157da4f4fa87742582d85496.jpg8b17a52eff3daea6013dd8a4f1112ab0.jpg8ea261dd05c6d66e69f56f0a8e08a298.jpg

 

 

Witam. 

Jest możliwość ponownego udostępniania zdjec? Również szukam kabla po 12v. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.