Skocz do zawartości

co to za pająk, kto wie?


cityflipper

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I w ten sposób znalazłeś i owszem - pająka. Niestety, nie byłbym taki prędki do stwierdzenia, że to ten sam gatunek, skoro wyraźnie widać różnicę w odwłoku. Akurat względem pająków zróżnicowanie jest tak duże, że niektóre gatunki dość trudno zidentyfikować. Ten, który pokazałeś żyje ewidentnie w trawach i przędzie pajęczyny. Ten ze zdjęcia w wodzie raczej pajęczyn prządł nie będzie. Ze względu na środowisko - stawiałbym na topikowate. Jeśli nie spadł do wody przez przypadek.

Ale czekaj - pytanie było o pająka w Bałtyku. Ten to raczej spadł przypadkowo. Topiki żyją raczej w wodach słodkich... Właściwie w ogóle niewiele z nich żyje w wodach :)Gdybym miał zgadywać, skierowałbym się w stronę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nasosznikowate.

Żeby nie było niedomówień :) Ten w wodzie by nie prządł pajęczyn - gdyby żył w wodzie, ale z dalszych dywagacji wynika, że on raczej w wodzie nie żyje. Wówczas już żyjąc na lądzie - pajęczyny sobie uprzędzie :)

Jeszcze jedna korekta - odpowiedź dotyczyła postu Witusa :)

Szarańczak chrisa to już inna bajka :)

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2019 o 22:16, Łza Włóczynutka napisał:

U mnie był natomiast taki zielony przyjaciel:

DSC00004.thumb.JPG.d6fd6dad625ffb4e8bac5421ed7681d2.JPG

DSC00003.thumb.JPG.fa7fa6745fb9181cec82d5a77861fe84.JPG

DSC00002.thumb.JPG.8c77a2dcdb9e054f2331928c7f808023.JPG

Wyewoluował w moich ulubionych barwach ;)


(...) traktuję je jak honorowych gości.
 

Podobny pająk jest opisany w tym artykule (źródło: Piotrek, Angora): 

IMG_20190829_222459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

U mnie takie zjadliwe dziadostwo się zalęgło. Kolczak zbrojny, lepiej omijać z daleka. Już trzy obok domu znalazłem.

Więcej informacji tutaj:

 

 

 

kolczak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 19:00, Walt napisał:

U mnie takie zjadliwe dziadostwo się zalęgło. Kolczak zbrojny, lepiej omijać z daleka. 

Dziękuję za post, Walt. O wielu takich okazach nie mam/nie miałem dotychczas pojęcia. To zdjęcie, które wkleiłem, było robione spontanicznie. Pająk wisiał sobie na nici zrzuconej z wysokiej sosny. Nad nim około 10 metrów a pod nim 1.5 metra. Po co wisiał na wysokości ludzkiej twarzy lub głowy - nie wiem. Wiem natomiast, że dosięga obiektu odległego nawet o pół metra od osi swojej nitki. Tak tak, nie dość że wisi, to jeszcze lata...

 

IMG_20200821_175914.jpg

IMG_20200821_175902.jpg

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej pająki były pospolite i powtarzalne. Dziś nie wiadomo czym dany osobnik dysponuje. Najprościej zlikwidować, choć uważam, że nie powinno się. Już osa jest bardziej irytująca i niebezpieczna, a do tego mięsożerny śmieciarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takiego, który w markizie zamieszkał i non stop mu się krajobraz zmieniał ? Ale w Chorwacji już nie wyszedł, nie wiem czy nie przetrwał podróży czy poprzedniego mycia markizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.