Skocz do zawartości

Zawor lodówki Elektrolux Rm 300 a


dex8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przeglądałem, czytałem, szukałem ale rozwiązania mojego problemu nie znalazłem... Ostatnio na wyjeździe, po skończeniu gazu w butli,wymianie za cholerę nie mogłem odpalić lodowki, milion kliknięć, zero nic ... odpaliłem zapalniczka przez dolna kartkę, szkoda było mi czasu, nerwów i palca. Dziś wyjalem lodówkę z budki zrobiłem obsługę... co się okazało iskrownik był za daleko w palniku i iskra nie przeskakiwała, poprawiłem, wyczyściłem przy okazji wszystko, podłączyłem gaz, odpala od strzału ale co się okazało płomień cały czas jest taki sam (ok 3,4 cm) wogole nie reagował na zawor czy w pozycji 1 czy 5 że tak powiem cały czas to samo... a już najlepsze jest to że jak wyłączy się na 0 to nadal się pali ... dopiero jak zgasi się płomień ustami jak świeczke to termopara robi swoje i odcina gaz. Przycisk "ssania" pozycja na zaworze "0" strzał i się pali ... obstawiam uszkodzenie zaworu. I tu moje pytanie... da się coś z tym zrobić? Oddać do serwisu, naprawic, kupić jakiś zamiennik? Nigdzie nie znalazłem odpowiedniego zaworu do tej lodowki. Proszę o pomoc ...

20190721_165622.jpg

20190721_165554.jpg

20190721_165534.jpg

20190721_165510.jpg

20190721_165456.jpg

Edytowane przez dex8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 21:38, koober napisał:

Szukasz termostatu gazu???  https://www.kena.pl/?products_id=1870

A czy ten termostat odpowiada za całkowite zamknięcie gazu ? Wydaje mi sie ze on zamyka wtedy jak przelaczymy na 220/12 a dalej za tym termostatem jest normalny mechaniczny zawór gazowy, chyba że się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór termostatyczny zmienia płomień z dużego  na mały  zależnie od temperatury w lodówce i ustawienia pokrętła. 

Na lewo od termostatu jest zawór gazu z zabezpieczeniem na wypadek zgaśnięcia płomienia.

Oba działają mechanicznie i nie mają połączenia z instalacją elektryczną.  Trzeba uważać żeby nie włączyć jednocześnie gazu i zasilania elektrycznego lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mogło się stać że po przeleceniu pokrętła na 0 płomień nadal się pali ? Gaśnie dopiero jak zapewne główny zawor w szafce ... chyba że tak ma być bo lodówka jest ciepła, nie osiągnęła temperatury "roboczej" I dlatego nie gasi

Edytowane przez dex8 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dzień dobry, zakupiłem przyczepę z wiekową lodówka elektrolux rm 300.. I niestety coś jest nie tak z jej uruchomieniem na gazie. Po 1 nie widać płomienia przez oczko na dole. Po drugie po włożeniu palca do rury wylotowej czuć ciepłe powietrze a lodówka dalej nie chłodzi. Czy może byc tak ze brakuje jej czynnika chłodzącego?. Dodam jeszcze że Lodówka jest bardzo wiekowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.