Skocz do zawartości

Automatyka w przyczepie w oparciu o Arduino


ArturK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.09.2019 o 09:28, dyziak13 napisał:

Witam, podepnę się pod temat. Kupiłem przyczepę i ona posiada takie ustrojstwo do podgrzewania podłogi, tylko nie wiem jak to powinno działać. Czy w tej żelkowej osłonie obok pokrętła mocy jest jakaś dioda sygnalizująca pracę transformatora? Jak włączam to zaczyna coś tam buczeć (cewka?).

Po jakim czasie od włączenia na max powinienem czuć ciepło podłogi?

 

Napisałem w złym temacie - proszę usunąć z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 rok później...

Fajne projekty ? Trafiłem na nie przypadkiem szukając inspiracji. Zakupiłem arduino mega oraz NX4832T035_011 z podobnym zamiarem zaprojektowania panelu LCD do przyczepy. Przeszukując internet, google zaprowadziło mnie do tego wątku. Panowie czy te projekty są komercyjne? Czy macie ochotę podzielić się doświadczeniem. Może połączymy siły i zrobimy większy projekt na licencji open source z dokumentacją i źródłami dostępnymi dla każdego? Ja mam zamiar swoje wypociny udostępnić za jakiś czas.

Mam swoją Hobby 420 (10D) Classic która posiada bardzo podstawową instalację po modyfikacjach. Na wiosnę przerabiam zarówno hydraulikę i jak i całą inst. elektryczną. Będzie kilka prostych rzeczy dołożone. Obwodów kilka

  • oświetlenie kabiny (pokój1, pokój2) - 230V
  • oświetlenie listwy LED - pokój 1, pokój 2  (12V)
  • oświetlenie LED 12V (łazienka oraz nad kuchenką gazową)
  • pompka wody
  • boiler elektryczny 10l - 230V
  • oświetlenie na zewnątrz - przedsionek
  • oświetlenie awaryjne zewnętrzne
  • panel fotowoltaika ~160-200W
  • regulator MTTP 12V 20A
  • akumulator 100Ah 12V
  • gniazda 230V, 12V zapalniczka, 5V USB

Panel do sterowania ww. oraz pomiaru temperatury wewnątrz i na zewnątrz, temp. akumulatora, napięcia akumulatora, szacowanej pojemności akumulatora, poziomu w zbiorniku czystej wody, szarej i WC oraz ewentualnie ilości LPG w butli.

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka pomysłów - wątków tego typu, wszystkie umarły i odeszły w zapomnienie. Trudno o forumowy projekt elektroniczny na forum karawaningowym, bo tu mało kto zajmuje się elektroniką i programowaniem. Sam jestem na etapie realizacji sterownika klimatyzacji ogrzewania, lodówki, z wagą butli, ciśnieniowym pomiarem poziomu wody, pogodynką i napięciem aku. Oparty na MEGA 2560 i LCD NEXTION 4.3", ale zaprezentuję po skończeniu a nie przed skończeniem projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.