Skocz do zawartości

Działka lub dom w CRO


Rekomendowane odpowiedzi

Vitaycie szanowni Koledzy. Prośba do Was.
Jeśli jestescie gdzies w Chorwacji często można zobaczyć tabliczkę czy sprajem napisane
„Prodaje se” i jeśli dotyczy to nieruchomości lub działki pod nią, to proszę, zróbcie jedno foto i podeslijcie tu w temacie lub na PW.
Może być to rudera do rozbiórki, byle nie w centrum miejscowości w której jesteście , najchętniej na wyspie w miarę blisko lotniska. Miłe widziana w pobliżu cumowka dla Łodzi 9m+
Rejon Zadar-Split byłby idealny.
Za nabyta za Wasza pomocą nieruchomość z góry obiecuje 2-3 tygodnie w dowolne wakacje zamieszkanie Za Darmo!!!
Serio.

Zdaje sobie sprawę ze brzmi to jak ogłoszenie i nie ten dział, ale forumowi cromaniacy będąc na wakacjach w ogłoszenia raczej nie zaglądają dlatego pozwoliłem sobie założyć temat.

Jesli mode uzna inaczej, niech czyni co należy, gniewu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:

Rudera najlepiej bo i tak będzie do rozbiórki ... obcokrajowcy nie mogą mieć nieruchomości w cro kilka km od morza.

Oczywiście, że mogą, wszyscy obywatele UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mogą, wszyscy obywatele UE.


W zeszłym roku mieszkałem na prywatnej działce Polaka w Rovinij ... dom musieli zburzyć. Postawili dwie przyczepy na fundamentach. Podobnie sąsiedzi Austriacy. 7km od linii brzegowej .. jakoś tak było.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witus napisał:

W zeszłym roku mieszkałem na prywatnej działce Polaka w Rovinij ... dom musieli zburzyć. Postawili dwie przyczepy na fundamentach. Podobnie sąsiedzi Austriacy. 7km od linii brzegowej .. jakoś tak było

 

Albo kupili ponad 10 lat temu albo przyczyna była inna, np. budynek istniał ale na czarno, tzn. jako samowola budowlana (jeszcze często spotykane) a to przy przeniesieniu prawa własności już nie przejdzie.

Dom musi mieć poza pozwoleniem na budowę, pozwolenie na użytkowanie (građevinska dozvola i uporabna dozvola) Kupujący musi mieć ichniejszy NIP czyli OIB.

Polacy tak jak i inni obywatele UE mogą nabywać nieruchomości na takich samych zasadach jak Chorwaci. Nie mogą jedynie kupić gruntów rolnych, tak jak to jest i u nas.

Właśnie Austriacy, Niemcy oraz Anglicy są często właścicielami domów i to nad wodą. Na którejś z wysp, nie pamiętam teraz której, widziałam dom w budowie i inwestorem był Polak.

Na Bracu zresztą apartament miał jeden z polskich polityków (słynna afera) choć nie na siebie ;) ale w akcie notarialnym właścicielem byli rodacy.

Wszelkich informacji można zasięgnąć w polskim konsulacie.

https://zagrzeb.msz.gov.pl/pl/c/MOBILE/informacje_konsularne/sprawy_prawne/zakup_nierochomosci_w_chorwacji/

@Socale ofert jest w necie bez liku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękowania. Ja nie wiem jak się do tego zabrać, pomysł dopiero raczkuje ale idzie na poważnie wiec czerpie wiedzę. Realizacja prędzej czy później nastąpi, chyba ze ichne Prawo odstraszy. Pomysł jest wspólny z dziećmi, oni na prolog kupili już amerykańska łódź dosyć duża ale zwodowana jest pod Berlinem bo u nas nie ma gdzie tym pływać. Na wiosnę będzie w marinie Kamień Pom lub Szczecin a docelowo właśnie CRO.

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Socale napisał:

Ja nie wiem jak się do tego zabrać, pomysł dopiero raczkuje ale idzie na poważnie wiec czerpie wiedzę.

Dlatego wiedząc już, że istnieje taka możliwość najpierw rzuć okiem na ceny, by sprawdzić czy to Twój zasięg finansowy i czy na pewno warto.

Google pomogą, wystarczy wpisać zakup nieruchomości w Chorwacji, wyskoczą Ci oferty, które możesz filtrować w różnoraki sposób  łącznie z wyborem miejsca/wyspy, wielkości i funkcjonalności, odległości od linii brzegowej itp.

Z uwagi na wiele kruczków prawnych szczególnie tych w zakresie pozwolenia na użytkowanie budynku zaleca się korzystanie z pomocy agencji, która za kilka procent wartości przeprowadzi za Ciebie całą transakcję, żeby uniknąć potem kłopotów i być np. zmuszonym do rozbiórki budynku, za który jednak już zapłaciłeś. Często takie domki, wcale nie małe, stoją na nieruchomościach gdzie były jakieś przeszkody w uzyskaniu pozwolenia na budowę. Te przeszkody nadal są więc zakup z opcją rozbiórki i legalną budową na nowo może się okazać  pudłem. Nadzór budowlany słabo tam funkcjonował i takich domów jest naprawdę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W 2014 roku byłem zainteresowany zakupem nieruchomości w Chorwacji, za namową kuzyna kupiłem w Hiszpanii.

W Hiszpanii były niższe ceny zakupu nieruchomości, jest zdecydowanie lepsza pogoda w miesiącach zimowych,przez cały rok są świeże warzywa i owoce , w okolicy Alicante jest najzdrowszy klimat do zamieszkania w Europie. Zainteresowanym chętnie udzielę wszelkich informacji telefonicznie.

Pozdrawiam  Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed godziną namierzyliśmy For Sale w centrum Vrboska

Pogadaliśmy z Chorwatką. Bardzo stary dom, na parterze była kiedyś konoba 200m na pietrze mieszkanie też 200m, duży tarasowaty ogród, ogromna brama wjazdowa i miejsce na 4 auta. Zaniedbane wszystko do generalnej renowacji. Chorwatka opowiadała ze za jej dzieciństwa to była najlepsza konoba no ale nie o knajpę mi chodzi. Cena.

400tys euro.

Ja zrozumiałem 40tys. i morda mi się ucieszyła.

Ne ne ne, czeterysat tysaci euro. 

Upadek był twardy :)

Tu nie ma co szperać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.