Skocz do zawartości

Aquaroll - zgubiona rączka / uchwyt


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zgubiłem uchwyt / rączkę do Aquarolla 40 l. Przez ostatnie pół roku nie udało mi się nigdzie namierzyć tej części. Na tę chwilę po prostu popycham go nogą do przyczepy ale dziennie przynajmniej cztery osoby na kempingu śmieją się ze mnie i pytają gdzie rączka... no i jest to oczywiście mało wygodne.

Ktoś wie gdzie coś takiego można kupić? Albo ma jakiś patent na zamiennik własnej roboty?

 

Dzieki

Paweł

Edytowane przez hidemichi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako część zamienną będzie chyba raczej trudno to znaleźć.
Jest to proste do wykonania - wygięta rurka nierdzewna spłaszczona na końcach i bolce - praktycznie jeśli nie samemu to każdy ślusarz Ci to wykona - dłużej zejdzie szukanie szpeja na którym to giąć niż sama robota :) Jedyny problem to zatrzaski kulkowe bolców wchodzące w tulejki baniaka - trzeba zmierzyć kulkę i  podebrać z czegoś albo wytoczyć z pręta - to też nie kosmiczna technologia :)  nawet bez tokarki jakby sie uparł idzie to zrobić zamocowawszy pręt w wiertace pilnikiem z grubsza zrobić kulke  i następnie wygładzić płótnem ściernym nierdzewka jest dość twarda więc w takim wykonaniu trochę rzeźbienia będzie - lepiej toczyć.
W wersji dwuczęściowej rączki jak ori też nie jest to skomplikowane dochodzi łączenie rurki jedynie kawałek pręta i blokada

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hidemichi napisał:

Hej,

Zgubiłem uchwyt / rączkę do Aquarolla 40 l. Przez ostatnie pół roku nie udało mi się nigdzie namierzyć tej części. Na tę chwilę po prostu popycham go nogą do przyczepy ale dziennie przynajmniej cztery osoby na kempingu śmieją się ze mnie i pytają gdzie rączka... no i jest to oczywiście mało wygodne.

Ktoś wie gdzie coś takiego można kupić? Albo ma jakiś patent na zamiennik własnej roboty?

 

Dzieki

Paweł

Patrzyłeś na ebayu albo na amazonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebay i Amazon odpuściłem od razu - jesli przesyłka ma być droższa niż kupno nowego zestawu w Polsce to podziękuje ?

Czy ktoś z Was ma może suwmiarke i mógłby mi zmierzyć średnicę kulki do zaczepu? Pokombinuje jak wrócę do domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Po przewalutowaniu ceny przedmiotu i przesyłki zapłaciłem łącznie 135 złotych, więc jednak nie było takiej tragedii jak się bałem. Także dzięki za odpowiedzi, problem rozwiązany poprzez zamówienie części z UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.