Skocz do zawartości

Mover truma problem


spucho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem w dany dział. Więc tak trafilem okazyjnie mover  firmy truma se z automatycznym dociskiem ale napędy okazało się że są oznaczane te czyli do przyczep dwuosiowych wydaje mi się że nie ma różnicy między jednostkami poza oznaczeniem może się mylę. Teraz tak włączam pilota łączy się z centrala testuje obwody styczniki stukaja napęd chodzi przód i tył włączam docisk rolek dociskaja do koła mover pracuje wszystko gra do momentu kiedy nie zacznę cofać rolek wciskam 2 przyciski silniki zaczynają pracę i tu następuje rozlaczenie lub podciecie centrali i pilot zaczyna na nowo mrugać i piszczec zaczyna się test obwodów ale już się nie kończy tylko pilot mruga i piszczy. Wychodzi na to że coś nie jest sprawne i test nie przeszedł rolki mogę cofnąć tylko na zasadzie podłączenia na krótko. I jak wrócę do pozycji początkowej to bywa różnie raz się uda przejść test lub nie loteria np włączam gra test przeszedł włączam napędy przód tył wszystko chodzi wyłączne pilota złącze i już np nie wlaczy się. I czy ktoś miał taki problem macie namiary na osoby naprawiajace taki sprzęt, oraz czy ktoś zna oznaczenia błędów które podaję czerwona dioda. Z góry dziękuję za odpowiedzi nie wiem może gdzieś są ale dopiero się zarejestrowałem i nie wiem jeszcze gdzie co i jak. Piotr mam na imię ciągam bailey pageanta auvergne tyle na początek o mnie a moverka zakupiłem jako drugiego do czepki mojego ojca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co piszesz to najpierw bym sprawdził kable zwłaszcza te do dojzadu napedów jeżeli chodzi o serwis to przerabiałem to w zeszłym sezonie centrala wylondowała pod Poznaniem w serwisie TRUMA ( nie polecam ) potem w Krakowie podobnie , Aż w końcu przez znajomego w Angli w serwisie . Tam została poprawnie naprawiona przed wysłaniem pytałem ich o naprawę i odpowiedzieli , że o ile płyta centrali nie jest złamana lub zoksydowana to naprawią wszystko koszt naprawy to 500 zł plus transport .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zastanawiałem się właśnie nad długością przewodów bo nie są równe ewentualnie czy ktoś nie bawił się silnikami dosuwu poprzez manualna regulacje awaryjna masz może namiar na firmę w UK która Ci naprawiala centrale na ebayu  UK są ogłoszenia napraw central ale wolał bym mieć namiar na coś sprawdzonego i jeszcze jakie koszty były w Polsce i co było nie tak u naszych fachowców? I dzięki za opowiedz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.