Skocz do zawartości

Identyfikacja daty produkcji kasety/uszczelki  C4 RH


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu  kasety wc  Thetford   C4 RH. 

Muszę ustalić czy kaseta jest wyprodukowana do 14.06.2000 czy po 15.06.2000r. Muszę wymienić uszczelkę i nie wiem jaką kupić.

Jeżeli "code" jest datą to znaczy, że potrzebna mi  uszczelka do kaset po czerwcu 2000r. Obecnie mam założoną uszczelkę przed 2000r. ale czasem cieknie. 

Kontaktowałem się z kilkoma sklepami lecz niestety nie mają pojęcia- większość twierdzi ze to data produkcji - ale mam co do tego wątpliwości.

Bardzo proszę o pomoc, próbowałem znaleźć  odpowiedz w sieci niestety nie udało mi się.

WC Thetford.jpg

20190402_144557.jpg

20190402_144552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też

IMG_8369.thumb.JPG.0ec61e8f6a9c475f783f668cf00895c1.JPGIMG_8370.thumb.JPG.1f0735d971e862a8f775b95aa338d81d.JPG

 

Na pewno miałeś wymienianą kasetę. Co nie znaczy, że to ona jest zła.

Teraz popatrzyłem na twoją naklejkę i masz jak byk napisane C2 R LB. Nie wiem czym się różnią :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, blue napisał:

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu  kasety wc  Thetford   C4 RH. 

Muszę ustalić czy kaseta jest wyprodukowana do 14.06.2000 czy po 15.06.2000r. Muszę wymienić uszczelkę i nie wiem jaką kupić.

Jeżeli "code" jest datą to znaczy, że potrzebna mi  uszczelka do kaset po czerwcu 2000r. Obecnie mam założoną uszczelkę przed 2000r. ale czasem cieknie. 

Kontaktowałem się z kilkoma sklepami lecz niestety nie mają pojęcia- większość twierdzi ze to data produkcji - ale mam co do tego wątpliwości.

Bardzo proszę o pomoc, próbowałem znaleźć  odpowiedz w sieci niestety nie udało mi się.

Twoja toaleta jest z 7 grudnia 2000 r.. Kasetę masz z 7 maja 1998 r., więc teoretycznie, w/g katalogu powinna być w niej uszczelka o nr 16175, czyli do kaset produkowanych do 15 czerwca 2000 r. Jak Koledzy pisali, ktoś tą kasetę musiał "podmienić".

Kasety na przestrzeni lat miały kilka drobnych zmian wizualnych oraz różnice trzech elementów osprzętu (w/w uszczelka, "Blade opener", "Automatic vent upper"), ale zewnętrzne wymiary są te same, przynajmniej nie spotkałem w katalogach informacji, że pod tym względem mogą się różnić. Gdyby Twoja kaseta była z tego samego okresu, co toaleta, nie byłoby problemu. Teraz pozostaje pytanie, czy dwie różne uszczelki stosowano w wyniku różnic w kasetach (przed i po 15.06.2000), czy może z powodu różnic w toaletach. Gdyby wybrać pierwszy wariant, to uszczelka powinna być zgodna z rokiem prod. kasety, ale gdyby jednak chodziło o wariant drugi, to pomimo, że kaseta jest z 1998 r., należałoby zastosować uszczelkę dla daty widniejącej na toalecie, czyli wyprodukowanej po 15 czerwca 2000 r. (nr kat. 23721) :hmm:

Faktycznie masz teraz "zgryz". Można kupić ewentualnie obydwie uszczelki i sprawdzić, przy której szczelność będzie prawidłowa :hmm:

"R" w oznaczeniu, to dla strony prawej (ta sama litera ma być na naklejce toalety i kasety)

"L" - strona lewa

Według materiałów serwisowych Thetforda, datą produkcji jest pozycja "Code"

569162076_Dataprodukcji.thumb.jpg.cfc7779d97dc8e4d362a0366e3822960.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc i zaangażowanie (zdjęcia), sam szukam w necie kilka tygodni i nic mądrzejszy nie jestem. Teraz sytuacja się trochę rozjaśnia. Szukam "nowej"/innej kasety w dobrej cenie, ale póki co kupie uszczelkę do wc po 15 czerwca 2000 r - ew. przyda się do nowej/ innej kasety.

Mam jeszcze pytanie odnośnie wskaźnika zapełnienia wc, jak znalazłem w necie jest to magnes pływający w zbiorniku w ograniczonej przestrzeni i podobno może się zakleszczyć od nierozpuszczonego papieru i innych rzeczy… czy to prawda ?  Poprzedni właściciel przez 2 lata był przyczepą 2 razy u rodziny (i podobno wc i kuchni mało korzystał) i wszystko jest zaśniedziałe, kran w łazience cieknie itd.  

Dziękuje wszystkim jeszcze raz za pomoc,  za rozprawkę dla Kristofer-a szczególne podziękowania- już kolejny raz Twoje porady bardzo mi się przydały (podłączyłem/skorygowałem połączenie według Twojego schematu zasilacz ZIG X7). Chętnie czytam Twoje wypowiedzi na forum i wiele się z nich uczę.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że gdzieś kiedyś będę mógł się wszystkim odwdzięczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blue napisał:

Mam jeszcze pytanie odnośnie wskaźnika zapełnienia wc, jak znalazłem w necie jest to magnes pływający w zbiorniku w ograniczonej przestrzeni i podobno może się zakleszczyć od nierozpuszczonego papieru i innych rzeczy… czy to prawda ? 

O, ja też bardzo proszę o podpowiedź. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kevin napisał:

O, ja też bardzo proszę o podpowiedź. Dzięki. 

Jak najbardziej może. Tak wyglądał u mnie po zakupie cepki i chyba nie najgorzej jeszcze.

IMG_7042.thumb.JPG.f566961b37153a6c330e9eac6207811e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kevin napisał:

czyli ten magnes należy wrzucić do zbiornika

Nie. Nic nie wrzucasz. On tam jest zamocowany na tym białym pływaku, a drugi we wskaźniku. Jak przybywa cieczy jeden zbliża się do drugiego i na zasadzie odpychania czy przyciągania ( tego jeszcze nie sprawdzałem ;)  ) porusza wskaźnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.