Skocz do zawartości

GAZ nie spala się do końca ? POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Zimą nie jeździmy, ale i tak ciągniemy na propanie z nano, 2 na stałe (1 - kuchnia, 2 - lodówka, i po opróżnieniu 2/3 pojemności butli przez lodówkę, podmiana), a 3-cia "rotacyjna" na podmiany lub rezerwa, wzięta z kaucją. Jak zostaje nawet 1 kg czy 1,5 kg gazu w butli, a wiem, że będzie potrzebne więcej gazu, to się nie szczypię, wymieniam, i cześć, te 5 czy 10 zł jestem w plecy, ale trudno. Od wiosny do jesieni się sprawdza. Wiadomo, zimą lepiej wziąć standardową "stalówkę", tylko znajdź jeszcze miejsce gdzie będą mieli rzeczywiście napełnione propanem, a nie na zasadzie "ta, panie, pewnie że propan" a w środku P-B jak ta lala. Żeby nie było że po propan w stalce też będzie gonitwa z Ustrzyk do Rzeszowa, bo w to, że w każdym sklepie mają butle napełnione propanem, to wątpię (zwykle trzeba zamówić, i będą za dzień lub dwa, bo do domu rzadko kto bierze zimą droższy propan [w pomieszczeniach choć trochę ogrzewanych nie ma problemu z P-B], raczej np. dekarze lub obwoźna gastronomia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da radę wymienić zwykłe butle na nano ?? i wtedy chyba reduktor muszę wymieniać ..

Szukałem w necie gdzie dostać butlę nano - wszędzie piszą, że tylko butlomat - niestety we WRO nie ma ani jednego ;/

 

Edytowane przez DannyTeam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocławiu masz masę stacji bp i shella na których jest nano i domlight. Sam we wrocławiu wymieniam. Do tych butli potrzebujesz dokupić adapter https://goliat.com.pl/adaptor-kamperfit-do-butli-kompozytowej-bp,3,5232,3200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam bardzo ale zostanę przy swoich archaicznych stalowych. Trochę tych butli mi schodzi bo często wyjeżdżam dodatkowo w miejsca gdzie do cywilizacji daleko. Zimą zawsze biorę dwie sztuki z propanem ( z propanem a nie te z "panie to bydzie propan) wystarczają jedna na 3, 4 dni, resztę gazu wypalam w domu na kuchence bo mieszkam we wsi i nie mam gazociągu latem biorę mieszankę bo nie widzę żadnej różnicy.

A wy nano gaziarze co robicie z resztą po wyjeździe gdy potrzebujecie 100 % pełną. Miałem to cholerstwo i nigdy do tego nie wrócę według mnie przerost formy nad ... Kolejny przykład, wypoczynek w Karwi, miało starczyć bo prawie pełna po 4 dniach brakło ( wystarczyły dwa dni sztormu i nocami trzeba piecyk odpalić ) wymieniłem w okolicach Gdańska. Pytanie moje brzmi Po co? skoro za rogiem w każdej wsi jest to samo za mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj tego co Ci wygodnie!

Ale...

Stacji BP czy Shell jest sporo...dużo więcej niż punktów z propanem w stalowych butlach...

Wypalam najczęściej butle do samego dna...nie dlatego że jestem Krakus ;) tylko mam duo control...

Największe zużycie jakie miałem to około 6kg/dobę (częściej 3-4kg)...potrafię wyjechać na 5-10-15dni zimą...łatwo przeliczyć ile trzeba mi gazu...mam 4 butle wówczas z sobą, a rotacyjnie pustą wymienię na propan na stacji...nigdy nie miałem z tym problemu odkąd mam kampera, a to nim większy problem o nową butlę, bo osobówką zawsze można se śmignąć np na "lody" (oczywiście mowa o zimie), do "większego miasta" czy na konkretną stację...

A latem...dwie nano wystarczają (ja akurat mam ciut inny patent ale to nie ważne), rzadko się zużyje więcej niż 4-6kg...nawet nad polskim morzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.