Skocz do zawartości

Okno dachowe Hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od niedawna jestem posiadaczem przyczepy hobby 440. Chciałbym się dowiedzieć czy to duże okno dachowe da się otworzyć całkowicie czy tylko lekko uchylić? Uchyliłem je tylko delikatnie, nie chcę czegoś urwać.

W wszystkie okna w mojej przyczepie były bez grama smaru i długo nieużywane, tak długo, że w łazience i nad łóżkiem osy zrobiły sobie miejsce i postawiły gniazdo..

Poniżej zdjęcia okna. 

Dzieki za odpowiedz

F22F6A39-5F91-472B-A107-F145C0F7A176.jpeg

75530A3D-12F9-45D8-BC89-97AC1C8B6D27.jpeg

4E91F0F4-3783-4CF4-B425-65A0BF8F002C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem je przeważyć na bok ale to nie da rady. Okno nie było używane chyba przez parę dobrych lat.
Spróbuję odkręcić okno i wszystko namazać smarem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcin81 napisał:

Uchylasz maksymalnie do oporu ile się da i przesuwasz do tyłu ( stojąc na wprost zamków)

? to dwa lata żyłem w przekonaniu że to tylko uchylany świetlik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 08:22, marcin81 napisał:

Uchylasz maksymalnie do oporu ile się da i przesuwasz do tyłu ( stojąc na wprost zamków)

Cześć chłopaki,

Jak już pisałem na/w prowadnicach nie było ani grama smaru.
Popsikałem prowadnice WD 40, rozruszałem okno i po 10 minutach wszystko się pięknie otworzyło.

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

Pamiętaj że WD40 to nie smar. Teraz musisz to wytrzeć i dać coś smarującego, najlepiej suchego ( nie łapiącego brudu)

 

Cześć Chris,

Wiem, jak przestanie padać to ogarnę sprawę :)

Najważniejsze że okienko można otwierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć

jarek8114  miałem identyczną sytuację, okna chyba nikt nie używał.  U mnie dodatkowo całkowicie rozleciala się uszczelka . Mam do Ciebie lub kogoś z takim oknem wielką prośbę o foto tej uszczelki. 

Piotrek3110  ja w moim przypadku musiałem zdjąć okno z prowadnicami żeby je wyczyścić.  Każde prowadnica jest na trzech plastikowych  nitach. Po czyszczeniu zanitowałem na nowo, tyle że aluminiowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.02.2020 o 08:35, uzdiw napisał:

Cześć

jarek8114  miałem identyczną sytuację, okna chyba nikt nie używał.  U mnie dodatkowo całkowicie rozleciala się uszczelka . Mam do Ciebie lub kogoś z takim oknem wielką prośbę o foto tej uszczelki. 

Piotrek3110  ja w moim przypadku musiałem zdjąć okno z prowadnicami żeby je wyczyścić.  Każde prowadnica jest na trzech plastikowych  nitach. Po czyszczeniu zanitowałem na nowo, tyle że aluminiowymi. 

Witajcie 

Tez mam takie okno ale bez uszczelki, czy wiecie jak ona powinna wyglądać ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.