Skocz do zawartości

brak 12v dla pompki wody i spłuczki


Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Robert Hobby de luxe 400 s said:

IMG_20190409_132512.jpg

Z tych pięciu bezpieczników, to ja bym mimo wszystko kolejny raz sprawdził ten górny. Nawet nie tyle sprawdził, ile po prostu wymienił na nowy. Wg instrukcji to właśnie on jest odpowiedzialny za pompkę wody, spłuczkę, oświetlenie lodówki. Czyli dokładnie te rzeczy, które u Ciebie nie działają.

Możesz też odkręcić pokrywę tej skrzynki. Tam jest "płyta główna", a na niej jeszcze jeden bezpiecznik do sprawdzenia, który dość ciężko wypatrzyć - zaznaczyłem na zdjęciu. Może to akurat ten? 

 

IMG_1152.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EmilP napisał:

Z tych pięciu bezpieczników, to ja bym mimo wszystko kolejny raz sprawdził ten górny. Nawet nie tyle sprawdził, ile po prostu wymienił na nowy. Wg instrukcji to właśnie on jest odpowiedzialny za pompkę wody, spłuczkę, oświetlenie lodówki. Czyli dokładnie te rzeczy, które u Ciebie nie działają.

Możesz też odkręcić pokrywę tej skrzynki. Tam jest "płyta główna", a na niej jeszcze jeden bezpiecznik do sprawdzenia, który dość ciężko wypatrzyć - zaznaczyłem na zdjęciu. Może to akurat ten? 

 

IMG_1152.jpeg

Dzięki wielkie za podpowiedź z twojej strony i liczę na to żeby to było to a nie inna poważna rzecz .

W piątek podjadę do przyczepki i będę rozkręcał po kolei i jeszcze raz wszystko sprawdzał tak jak zaznaczyłeś na fotkach .

Dam znać po powrocie jak mi poszło ! 

Pozdrawiam 

5 godzin temu, danielpoz napisał:

Masz w ogóle pompkę w spłuczce? Może działa na jednej z głównego zbiornika na wodę. 

Mam pompkę osobną w spłuczce o do wody pitnej ! Czyli dwie !

Edytowane przez Robert Hobby de luxe 400 s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, motylek napisał:

Przy pompce wody gdzieś od spodu w toalecie jeśli dobrze pamiętam u mnie jest bezpiecznik - zerknij też u siebie - jak wyjmiesz kasetę.

Jak rozumiem podłączasz auto pod 13-pin i masz prąd na pin 10 (po stacyjce - czyli kluczyk w samochodzie pozycja ON), bo lodówka zdaje się tylko wtedy chodzi.

Dzięki sprawdzę też bo jeden z kolegów mi podpowiedział że w szafie jet skrzynka w której są bezpieczniki i jeden odpowiada włąśnie za pompkę wody pompkę w spłuczce i światłó w lodówce a u mnie te trzy rzeczy właśnie nie działają ! 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robert Hobby de luxe 400 s napisał:

Witam ponownie! 

Udało mi się zrobić wcześniej fotki tych sprawdzonych bezpieczników które wcześniej sprawdzałem.

IMG_20190409_132512.jpg

Właśnie, o to mi chodziło, teraz wszystko jasne. Resztę Koledzy już podpowiedzieli. Tych tzw. "sterowników oświetlenia" jest co najmniej kilka wersji. Z tego, co widzę, w Twojej raczej nie będzie tego "skrytego" bezpiecznika, ale mimo to sprawdź. Warto też podstawić pewny bezpiecznik(i), aby była pewność, że mierząc nie popełniłeś jakiegoś błędu, jak już wspominał EmilP.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałbym bardzo wszystkim podziękować za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z zasilaniem na spłuczke, pompę wody i oświetlenie lodówki otóż okazało się że był spalony bezpiecznik ten na samej górze w skrzynce oświetleniowe i po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy. A w szczególności dziękuję EmilowiP za trafioną podpowiedź. 

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.