Skocz do zawartości

Zimowa osłona kratki lodówki Elektrolux


Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu osłon zimowych to u mnie wyglada to tak.

górna:

0B10D1E0-D04E-4671-9C1A-7B8CD53EE3D6.thumb.jpeg.df4ec953947ee96da0b490eaa664141a.jpeg

i dolna:

D7BACA96-FC59-4614-A27C-C901B147C99D.thumb.jpeg.62657f98c15dceccb2105081d9261e4b.jpeg

Specjalnie odpaliłem dziś lodówkę na gazie i puściłem na maksa żeby sprawdzić jak te osłony się grzeją. 

Wlasciwie się nie grzeją, górna jest lekko ciepła jak dotykam gołą dłonią. Raczej stopienie jej mi nie grozi. Przy temperaturze +2 lodówka działała prawidłowo.

@jagodek napisz co Ci serwis napisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, jagodek napisał:

Najgorsze, że mają mnie w d...., poszło kolejne ponaglenie do działu technicznego i nic.  

Na razie chłopaki w serwisie dowiedzieli się od Ciebie, że są jakieś osłony zimowe. Teraz uczą się je montować. Odpowiedź dostaniesz za miesiąc po konsultacjach z centralą w Starej Unii :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i napiszą Ci że różne modele różnie mają i że zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją danego modelu...

Podsumowując kratki są dwie i osłony zimowe też ;)

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vrs napisał:

 należy postępować zgodnie z instrukcją danego modelu...

...a najlepiej podjechać do autoryzowanego serwisu, bo to trudne i niebezpieczne jest :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym otrzymałem tylko zdjęcia kratki nadtopionej Dometica, a nie Thetforda. Dometic w powyższej sprawie do tej pory się nie raczył wypowiedzieć. Użytkownicy zamontowali w przyczepie dwie przesłony zimowe i nie mają wyodrębnionego kominka spalinowego. W temperaturze zbliżonej do zera, poczuli swąd plastiku i się zaczęło spawanie plastiku...

W sprawie sposobu montażu rozmawiałem dziś w Campermajster w Warszawie. Odpowiedź jest taka sama jak w pewnym serwisie w Krakowie i Szczecinie. Montujemy tylko dolną.

W sprawie zapytania do Thetforda i Dometica dział techniczny producentów - nadal czekam. Kolejna zima za rok.

Cytat

 

 

20190226_140509 (1).jpg

20190226_140458.jpg

20190226_140447.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego serwisowego bełkotu wnioskuję, że:

1. Przy systemie bez odseparowanego odprowadzenia spalin powinna być jedna kratka - dolna

2. Przy systemie z odseparowanym odprowadzeniem spalin powinny być dwie kratki - dolna i górna

3. Serwisanci nie mają bladego pojęcia ile jest systemów, czym się różnią i w ogóle o czym mówią

4. Karawaningowcu - radź sobie sam metodami empirycznymi, a jeśli są one Tobie obce, siedź w zimie na :pupa: albo leć do ciepłych krajów :puk::miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

Przy systemie bez odseparowanego odprowadzenia spalin powinna być jedna kratka - dolna

W Thetfordzie dwie :]

Swoją drogą to ciekawa tak przesłona Dometica. Prawie nie ma otworów

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vrs napisał:

W Thetfordzie dwie :]

Swoją drogą to ciekawa tak przesłona Dometica. Prawie nie ma otworów

W Tetfordzie są takie dziury, że można uznać tylko półtora :D 

A na poważnie to ten Dometic faktycznie nie ma prawie otworów, dlatego może być problem przy zatkanej górnej kratce. Chyba, że komin jest na dachu ? Albo górna kratka jest inna.

Może ktoś założył dolną na górę. Dalej nic nie wiemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jagodek napisał:

W dniu dzisiejszym otrzymałem tylko zdjęcia kratki nadtopionej Dometica, a nie Thetforda. Dometic w powyższej sprawie do tej pory się nie raczył wypowiedzieć. Użytkownicy zamontowali w przyczepie dwie przesłony zimowe i nie mają wyodrębnionego kominka spalinowego. W temperaturze zbliżonej do zera, poczuli swąd plastiku i się zaczęło spawanie plastiku...

20190226_140509 (1).jpg

20190226_140458.jpg

20190226_140447.jpg

Pozdrowienia dla "serwisów z certyfikatem"  ;)
Zdjęcia, które otrzymałeś, wyjaśniają raczej wszystko.
Moim zdaniem, ktoś się tu nie popisał. Nic dziwnego, że po takiej przygodzie uznano, że trzeba zakładać tylko jedną osłonę  :>
Najwyraźniej wprowadzono kogoś w błąd, ktoś też nie pomyślał logicznie i nie potrafił ocenić, czy istnieje potrzeba założenia takiej osłony, chyba że ślepo kierował się instrukcjami "serwisantów", choć i tu samodzielne myślenie nigdy nie zaszkodzi.
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jesteś niesprawiedliwy. W Krk, Wwie, Szczecinie pracują pracownicy po szkoleniach, wykonując usługę biorą też odpowiedzialność na siebie.

Jakie Ty posiadssz kwalifikacje, aby kwestionować? bez obrazy

Sorry, ale w tym kraju wkurza mnie to, że każdy wie lepiej. Wiem lepiej od lekarza, od sędziego, od inżyniera itd Podważyć opinię może inny sędzia, lekarz, inżynier, a nie każdy komu wydaje się że wie. Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza że bardzo często w tym kraju trzeba wiedzieć lepiej od specjalisty technika, czy też lekarza...bo inaczej wydasz majątek i dobijesz sam sobie gwoździe do trumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jagodek napisał:

Wybacz, ale jesteś niesprawiedliwy. W Krk, Wwie, Szczecinie pracują pracownicy po szkoleniach, wykonując usługę biorą też odpowiedzialność na siebie.

Jakie Ty posiadssz kwalifikacje, aby kwestionować? bez obrazy

Sorry, ale w tym kraju wkurza mnie to, że każdy wie lepiej. Wiem lepiej od lekarza, od sędziego, od inżyniera itd Podważyć opinię może inny sędzia, lekarz, inżynier, a nie każdy komu wydaje się że wie. Miłego dnia.

Dlaczego zamiast dyskutować, wciąż mnie oceniasz i ciągle pytasz o kwalifikacje? Napisałem własne zdanie - chyba mi wolno ...   Możesz się oczywiście ze mną nie zgadzać, ale przestań w końcu pisać osobiste uwagi w stosunku do mojej osoby! :czerwona:
Jeśli przedstawisz wiarygodne argumenty, abym zdanie mógł zmienić, to ok, jednak do tej pory, Twoim jedynym argumentem jest to, że tak powiedział "serwis" i już. Efekty tego widać na zdjęciach, które pokazałeś, a racjonalnego wytłumaczenia nadal brak.
Mnie też dużo spraw denerwuje i "ten kraj" nie jest w tym odosobniony - chociażby to, że często na poważnych i odpowiedzialnych stanowiskach siedzą sami dyletanci, a pewien odsetek społeczeństwa ślepo im ufa, bo samodzielne myślenie sprawia trudność. Również życzę miłego dnia.

PS

Jak napisał Michał :ok:: często trzeba lepiej wiedzieć od fachowców, bo nie dość, że zedrą skórę, to jeszcze trzeba po nich poprawiać.

Oczywiście, jeśli się uda, bo gdy wytną zdrową nerkę, zamiast chorej ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kristofer - nie znam Cię, nie wypowiadam się na Twój temat, lecz mówiąc pogardliwie, szydząco o niekompetencji "innych" podważasz ogólne zaufanie do serwisów naprawczych. Większość użytkowników samochodów kempingowych, przyczep korzysta z usług "tych" wg Ciebie niekompetentnych serwisów. Jeżeli przesłane zdjęcie wg Ciebie nie uzasadnia "czegoś na rzeczy"  również podeprzyj swoje twierdzenia przeciwne opinią producenta, serwisu. 

Masz prawo do swojego zdania, ale kategoryczne twierdzenia przysługują osobom posiadającym przygotowanie zawodowe, lub uprawnienia. Moje pytanie nie jest atakiem na Twoją osobę, tylko pytaniem o kwalifikacje uprawniające do podważania opinii serwisu. Czy teraz zrozumiałeś? 

Sam możesz zatkać wszystkie otwory w pojeździe, ale nie twierdź, że zasadą jest zatykanie otworów wentylacyjnych. Ja nie mam wiedzy i kwalifikacji, dlatego wstrzymuję się od oceny i stosuję się do zaleceń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.