Skocz do zawartości

Czas na remont- klejenie wnętrza przyczepy oraz szpachlowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Serwus! 

Piszę na forum w dwóch sprawach. Zabieram się za zdejmowanie tapicerki w swojej przyczepie i oklejam nową. Czytałem dużo na forum odnośnie klejów, itd. ale pytam was, doświadczonych, którzy odremontowali swoje Niewiadówki ile kleju potrzebowałbym do N-127-emki i jakiego? Drugie pytanie odnosi się do szpachli czyli załataniu elementów, które są uszkodzone na skorupie. Co polecacie? 

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałam kleju Butapren. Przy nakładaniu kleju na jedną stronę (skorupę) zużycie to jakieś 5kg. Wykładzinę klei się do skorupy przed wyschnięciem nałożonej warstwy kleju. Taki sposób klejenia sprawdza się przy wykładzinie typu welur laminowany pianką PU i innych, dla których nałożenie kleju na wykładzinę może się skończyć przesiąknięciem kleju, a struktura wykładziny nie utrudnia odparowania rozpuszczalników z kleju. Inaczej jest np z matą Polifoam. Tu trzeba nakładać klej na obie klejone powierzchnie i odczekać, aż warstwa kleju podeschnie. Nie wiem do jakiej grupy zaliczyć wybraną przez ciebie wykładzinę "welur w kształcie plastrów miodu". Musisz sam to sprawdzić. Naprawa laminatu to temat rzeka. Musisz określić, jakiego typu są uszkodzenia. Ogólnie używa się żywic i szpachli poliestrowych stosowanych przy naprawie jachtów lub samochodów. I jeszcze do malowania skorupy najlepsza jest jednak "goła skorupa", po demontażu wszystkich elementów. Nie wiem też, dlaczego chcesz odkrywać Amerykę z webasto? Nie lepiej założyć dedykowaną do tego celu Trumę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Chudy98 napisał:

Serwus! 

Piszę na forum w dwóch sprawach. Zabieram się za zdejmowanie tapicerki w swojej przyczepie i oklejam nową. Czytałem dużo na forum odnośnie klejów, itd. ale pytam was, doświadczonych, którzy odremontowali swoje Niewiadówki ile kleju potrzebowałbym do N-127-emki i jakiego? Drugie pytanie odnosi się do szpachli czyli załataniu elementów, które są uszkodzone na skorupie. Co polecacie? 

Dzięki z góry.

Zapraszam Cię na https://fanklub-niewiadowek.com/forum/index.php?sid=7729d5a6377008b6ebcaca00cd9adfb0

Forum to kopalnia wiedzy. 

Ale w skrócie: 

1. Za mało informacji. Co będziesz kleił? Oryginalną tapicerkę z Niewiadowa, czy coś innego? Jeśli np. wykładzinę remontową to wypadło by dać najpierw ocieplenie.

2. Zależy jakie masz uszkodzenia na laminacie. Do dużych najlepsza jest szpachla z włóknem szklanym a od wewnątrz wzmocnienie matą na żywicy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nomadka napisał:

 Nie wiem też, dlaczego chcesz odkrywać Amerykę z webasto? Nie lepiej założyć dedykowaną do tego celu Trumę?

 

Ale jaka ameryka? Piece webasto itp to powszechny sprzęt

Godzinę temu, nomadka napisał:

A może się mylę, może jest ogrzewanie vebasto na gaz z butli?

... z tego co mi wiadomo to piece webasto itp to typowe spalinówki na Pb i ON Na gaz żadnych tworów chyba nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kit napisał:

Ale jaka ameryka? Piece webasto itp to powszechny sprzęt

... z tego co mi wiadomo to piece webasto itp to typowe spalinówki na Pb i ON Na gaz żadnych tworów chyba nie robią

No właśnie, powszechny, ale nie w przyczepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy98, jak widzę w profilu jesteś z Kielc. W swojej miejscowości masz gościa co już takie sprawy robił . Na Pw wyslę Ci nr tel to porozmawiaj. Sądze że Marcin nie odmówi Ci pomocy. Robił przyczepy dla siebie i wie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za nieobecność. Wszystko już sobie wyjaśniłem, obmyślałem i przeanalizowałem. Przyczepę będę kleił od środka klejem uniwersalnym z Castoramy, do tego kleju będzie przyklejona mata termoizolacyjna również z Castoramy, na to wszystko klej do tapicerki i zwykła wykładzina remontowa. Na łatanie przyczepy szpachla samochodowa i w sumie to byłoby na tyle. Dzięki za pomoc, rady i dyskusje. Pozdro i miłej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.