Skocz do zawartości

Poduszki podkowy Fend 560 TG


Piotr Diamant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich sympatyków marki Fendt

Potrzebuję Waszej pomocy, zakupiłem przyczepkę z której zostały ukradzione wszystkie poduszki z podkowy model to Diamant 560 SG 2014 r . Chcę uszyć nowe ale potrzebuję wymiarów i ewentualnie zdjęć poduszek z podobnej lub takiej samej  przyczepy .

IMG_20181202_142233.jpg

IMG_20181202_142240.jpg

IMG_20181206_131306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet w bardzo dobrym stanie (przechowywane w domu) z Fendt Saphir. Musiałbyś zmierzyć długości po lewej, tylnej i prawej strony, bo może będą pasowały. Także szerokości od ścian.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest mniejsza. Odpowiednik Twojego wymiaru (pierwszy) a mój wymiar (drugi)

1450 - 1400,     2300 - 2100,   z jednej strony jest krótszy 1450 - 1200,  oraz  540 - 550,  600 -640. Wymiary z materacy, a nie z przyczepy.

Wszystkie pokrycia są zapinane na zamki.  Narożniki są odpowiednio sprofilowane. Mógłbyś u tapicera to poprawić (dołożyć wstawki).

PICT0809.JPG

PICT0810.JPG

PICT0811.JPG

PICT0812.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zrobisz jak chcesz, ale koszt odpowiedniej twardości gąbki i jej profilowanie nie jest tanie. Tu masz do doklejenia gąbek niewiele i już określony profil. To jest już połowa ceny i roboty. Ja za ten komplet chcę tylko 100zł, ale wysyłkę, lub odbiór musiałbyś sobie jakoś zorganizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałabym taki układ:

materace.thumb.jpg.658d1290663948435649359dbf9710e9.jpg

Czerwone to materace, zielone oparcia – na rysunku wykorzystane w układzie do spania. Grubość 100mm

910x600 – 2 sztuki

910x540 – 1 sztuka

695x540 – 2 sztuki

910x370 – 3 sztuki

595x370 – 2 sztuki

540x370 – 2 sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomadka dzięki za Twoje sugestię i rysunek podobnie to sobie wyobrażałem pogrzebałem trochę w internecie i znalazłem zdjęcia takiej samej podkowy. Jest dokładnie tak jak pisze Kmtaxi czyli oparcia są wyprofilowane na odcinku lędźwiowym i zwężają się ku górze więc poduszki z oparć po rozłożeniu muszą znajdować się na skrajnych pozycjach pod oknami(muszą być dwie nie trzy). Nomadka jeśli chodzi o rodzaj pianki to wydaje mi się że masz rację i t35 będzie optymalna tylko zastanawiam się cz nie powinna mieć grubość 150mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym wpisie jest błąd. Wydawało mi się, że skasowałam go. Prawidłowe wymiary są w drugim:). Może być 150. Ja mam 100, dlatego tak przyjęłam. Skosy trochę komplikują sprawę, ale oczywiście można

Edytowane przez nomadka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skośne oparcia stabilniej stoją. Gdybyś jednak miał problem z ich wykonaniem, to przy prostych materacach może pomóc rzep. Haczyki trzeba przykleić do ściany, część welurową do pokrowca. Jak zakładasz możliwość prania pokrowców, to zrób je z suwakiem na dłuższym boku i bez pikowania. Przy cienkiej tkaninie warto zrobić nieco (1cm) szersze wkłady z pianki, żeby ładnie wypełniły pokrowce.

Przy grubości pianki 150 wymiary materaców byłyby takie:

910x600 – 2 sztuki

910x540 – 1 sztuka

695x540 – 2 sztuki

910x370 – 3 sztuki

545x370 – 2 sztuki

540x370 – 2 sztuki

Przy skosach w narożniku należałoby przyciąć materace pod kątem 45st. (żółty kolor)

materace.thumb.jpg.38f99dc5535bbcdf9a9b37d93bd5ab2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.