Skocz do zawartości
jacekzoo

Dziwny problem z akumulatorem

Rekomendowane odpowiedzi

danielpoz

Mam drugą przyczepę z Francuz em i szaletem z przodu a sporo mogę naładować pd łóżko i do bakisty.

Mniejsza o to. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Dokładnie, w każdym bądź razie nacisk mierzę przy każdym podpięciu budy. 

Rozładuje i naładuje aku i zobacze czy pluje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
danielpoz
5 minut temu, jacekzoo napisał:

Rozładuje i naładuje aku i zobacze czy pluje

Nic Cię to nie kosztuje więc warto spróbować. Z ciekawości to sprawdź do jakiego napięcia ładuje ta ładowarka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Helmut

Jeżeli to coś pomoże, to podpowiem, że najczęściej spotykane u nas w przyczepach kempingowych są tutaj baterie żelowe firmy;  Solar, Banner (takie ja mam), Exide w przedziale 100-120Ah.  Przystępne cenowo. Ostatnio tez pojawiły się w kamperach baterie firmy Toyama ale ja nie mam pojęcia😮 co to jest za marka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

AutoPart galaxy voyager, bardzo fajne i dobre. Cenowo nie wiem, ale na wiosnę też muszę kupić.

A prostownik sprawdź dwoma miernikami, jednym prąd, drugim napięcie, zobacz jakie wartości daje prostownik i jak aku to przyjmuje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
18 godzin temu, chris_66 napisał:

A prostownik sprawdź dwoma miernikami, jednym prąd, drugim napięcie, zobacz jakie wartości daje prostownik i jak aku to przyjmuje

jeden jako woltomierz podłączony pod klemy, obserwujesz jak wzrasta napięcie i do ilu wzrasta pod koniec ładowania

drugi podłączony szeregowo (amperomierz) - do sprawdzenia prądu początkowego i obserwacji spadku prądu w funkcji czasu

1050423233_adowanie.jpg.95275690b9b6b2304fd477a73e07caca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kynig61

Sznajder trochę dziwnie powinno być schneider .Kupiłem do samochodu żony firma banner 2 lata gwarancja jest.Tej firmy nie znam nowe jest nowe,wiesz co masz .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Może to taki adidas zwany oldidos :D ale stronę mają, po drugiej stronie słuchawki gość w miarę konkretny. Może podróbka, może tylko nazwa podobna.... trudno mi ocenić. 

Właśnie jestem na etapie rozładowywania aku do przeprowadzenia testu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kynig61

W tym roku przerobiłem w przyczepie/kolega/ na 12V bateria banner ale nigdzie nie bylem.Wszystko działa koszt około 4 kafle drogo za rok test.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adaml61
9 godzin temu, kynig61 napisał:

Sznajder trochę dziwnie powinno być schneider .Kupiłem do samochodu żony firma banner 2 lata gwarancja jest.Tej firmy nie znam nowe jest nowe,wiesz co masz .

To stara polska  firma , kiedyś to był ZAP Piastów , bardzo dobre akumulatory , sznajder prawidłowo, to po polsku .Korek wyjmujesz tak, najpierw trzeba wyjąć ten biały środek ,to jest klin rozprężający , ja zawsze go wciskam do środka .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Więc tak, chciałem trochę rozładować aku żeby podłączyć do ładowania żeby sprawdzić jaki prąd daje ładowarka i czy aku znowu będzie pluł kwasem. I tak w piątek o godz 16 włączyłem oświetlenie w budzie, w sumie ok 15w, na aku było 13,5v. Powolutku sobie spadało, wczoraj wieczorem było 12,2. Dzisiaj rano w budzie ciemno a na aku tyle CB91906B-F84C-4575-A4FE-5444557A6E4D.thumb.jpeg.1f68dfbaa33cbec14590dd36b28bb5df.jpeg

po chwili podłączyłe miernik i było troszkę więcej, tak rosło

Po jakiejś godzinie na mierniku było 9,8v, chciałem podłączyć ładowarke w szeregu z amperomierzem żeby sprawdzić czy prąd idzie prawidłowy, ale ładowarka w ogóle nie widziała akumulatora. 

To podłączyłem aku bezpośrednio pod ładowarke i ładowanie się rozpoczęło

i generalnie nie wiem co mam z tym zrobić, czy możliwe żeby ładowarka była uwalona i gotowała akumulator? Czy niepotrzebnie się z tym kopię i po prostu sam aku reklamować? Chciałem potwierdzić poprawne działanie ładowarki żeby następnego aku nie uwalić

Akumulator i ładowarka kupione w kwietniu tego roku, mam faktury na zakup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi