Skocz do zawartości

Knaus Eurostar 550 - prosba o opinie


Kackub

Rekomendowane odpowiedzi

W Niemczech cepy są bardzo drogie , ciekawe czemu Niemcy nie śmigają po cepy do Polski , byłby to nawet dobry biznes.

Jestem tego samego zdania , co osoba troszeczke wyżej co pisała że na każdym jest inny samochód , troche podejrzane czyżby wypożyczalnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wilk435 napisał:

Dużo rzeczy eksploatacyjnych wymienionych, różne auta na zdjęciach, ona nie jeździła w wypożyczalni?

Czesc tak sie składa że ja sprzedaje ta przyczepę :) samochody na placu sa firmowe branża nie związana z karavaningiem prowadzimy serwis wind www.viva-windy.com zapraszam przyczepa nigdy nie byla wynajmowana przez nikogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zulos napisał:

Wygląda nieźle.

Zwróć uwagę jednak na jedno - ma bardzo małą ładowność. O ile jeszcze te 172 kg od stanu "suchego" to nie wygląda tragicznie, to MW zapewne nie uwzględnia sporej liczby dodatków, jakie w cepce zainstralowano. Już sam mover z aku i klima mogą ważyć z 80 kg. Może się więc okazać, że realna ładowność to zaledwie kilkadziesiąt kilo (czyli np. załadowanie lodówki + pościel).

Dobrze by było ją zważyć, jak tylko jest taka możliwość.

No i zapewne z tą cepką przekroczysz 3,5 t zestawem - raczej nie znajdziesz holownika do 2000 DMC do takiej cepki. No ale to może wiesz, bo tego pytanie nie dotyczyło...

Oczywiście wygląd na podstawie zdjęć to jedno - trzeba jechać oglądać i zaglądać w zakamarki, a najlepiej kogoś "w temacie" ze sobą zabrać.

Jak najbardziej jest możliwość zważenia  jej.Jechałem na Chrowacje to sama przyczepa zaladowana z przedsionkiem, wszystkimi ubraniami zblizala sie do granicy 1350 DMC a wiec jeszcze zostaje 150kg caly zestaw jak mnie pamiec nie myli mial około 3300 ale wtedy był to samochod renaul kadjar 2017 mialem go tylko na wyjazd, żeby nie przekroczyc 3.5 T teraz tą przyczepę ciągnie sorento mam propozycję zawsze może ktoś ze Śląska podjechać i oglądać przyczepę będziesz miał wtedy jasne zdanie i nie kupisz kota w worku można też podjechać na serwis przyczep i dla świętego spokoju, niech sprawdza szczelność i wszystkie urzadzenia jesli przyczepy nikt nie kupi do konca roku to prawdopodobnie zostaje z nami :)

 

ps wybaczcie za braki przecieków i błędy ale pisze z tel kom i średnio wygodnie:)

12 godzin temu, wilk435 napisał:

Dużo rzeczy eksploatacyjnych wymienionych, różne auta na zdjęciach, ona nie jeździła w wypożyczalni?

Passata kupił od Nas szwagier w zeszłym roku kadjar jest od teścia A sorento Nasze :) podpodczas ogledzin npga pojawic siecte samochody na posesji aby udowodnić że pisze prawdę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Aczki napisał:

Jak najbardziej jest możliwość zważenia  jej.Jechałem na Chrowacje to sama przyczepa zaladowana z przedsionkiem, wszystkimi ubraniami zblizala sie do granicy 1350 DMC a wiec jeszcze zostaje 150kg

No to w takim razie jeśli to prawda, to w pozycji G DR cepki jest jakaś dziwna wartość, bo nawet jeśli byłaby to masa w stanie gotowym do jazdy z butlą (butlami) i full płynami, to nawet przy minimalnym zalaniu wody i jednej butli to z tymi dodatkami (zwłaszcza moverem, aku, klimą no i tym nieszczęsnym przedsionkiem) musiałaby ważyć znacznie więcej niż 1350. No chyba, że zbiornik na wodę jest gigantyczny, a pole G zawiera masę z pełnym...

Nie mówię, że piszesz nieprawdę, tylko albo ważenie było niedokładne (obarczone jakimiś błędami), albo waga nie teges, albo właśnie w DR w pozycji G wpisana jest jakaś dziwna wartość...

Ja też mam w sumie dziwną wartość w polu G. W zasadzie odpowiada ona sumie MW cepki + masy dodatków zamontowanych fabrycznie + masy butli i płynów (czyli masy gotowej do jazdy). Faktycznie cepka ma MW 940 (podstawowa wersja 920), a w polu G jest 1016 (podstawowa ma masę gotowej do jazdy 996). Więc niby się to trzyma kupy, ale pole G to niby MW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

No to w takim razie jeśli to prawda, to w pozycji G DR cepki jest jakaś dziwna wartość, bo nawet jeśli byłaby to masa w stanie gotowym do jazdy z butlą (butlami) i full płynami, to nawet przy minimalnym zalaniu wody i jednej butli to z tymi dodatkami (zwłaszcza moverem, aku, klimą no i tym nieszczęsnym przedsionkiem) musiałaby ważyć znacznie więcej niż 1350. No chyba, że zbiornik na wodę jest gigantyczny, a pole G zawiera masę z pełnym...

Nie mówię, że piszesz nieprawdę, tylko albo ważenie było niedokładne (obarczone jakimiś błędami), albo waga nie teges, albo właśnie w DR w pozycji G wpisana jest jakaś dziwna wartość...

Ja też mam w sumie dziwną wartość w polu G. W zasadzie odpowiada ona sumie MW cepki + masy dodatków zamontowanych fabrycznie + masy butli i płynów (czyli masy gotowej do jazdy). Faktycznie cepka ma MW 940 (podstawowa wersja 920), a w polu G jest 1016 (podstawowa ma masę gotowej do jazdy 996). Więc niby się to trzyma kupy, ale pole G to niby MW...

Nie mam informacji czy poprzedni właściciel kupił przyczep już "uzbrojona", czy sam ja doposażył,ale myślę ze po nr vin idzie zapewne gdzieś to sprawdzić? Bo sam jestem ciekawy, tylko gdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie jeśli to prawda, to w pozycji G DR cepki jest jakaś dziwna wartość, bo nawet jeśli byłaby to masa w stanie gotowym do jazdy z butlą (butlami) i full płynami, to nawet przy minimalnym zalaniu wody i jednej butli to z tymi dodatkami (zwłaszcza moverem, aku, klimą no i tym nieszczęsnym przedsionkiem) musiałaby ważyć znacznie więcej niż 1350. No chyba, że zbiornik na wodę jest gigantyczny, a pole G zawiera masę z pełnym...
Nie mówię, że piszesz nieprawdę, tylko albo ważenie było niedokładne (obarczone jakimiś błędami), albo waga nie teges, albo właśnie w DR w pozycji G wpisana jest jakaś dziwna wartość...
Ja też mam w sumie dziwną wartość w polu G. W zasadzie odpowiada ona sumie MW cepki + masy dodatków zamontowanych fabrycznie + masy butli i płynów (czyli masy gotowej do jazdy). Faktycznie cepka ma MW 940 (podstawowa wersja 920), a w polu G jest 1016 (podstawowa ma masę gotowej do jazdy 996). Więc niby się to trzyma kupy, ale pole G to niby MW...
Obecnie do G leci masa pojazdu gotowego do jazdy. Czyli butla, świeżą wodą, spłuczka.

Może w przypadku tego Eurostara też tak było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wpisane 920 przy dlugosci 550 i szer 250:), to sie niczego nie trzyma u mnie... 
Dlatego warto się zważyć a nie wyliczać ładowność na podstawie tylko danych z DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, w79 napisał:

A ja mam wpisane 920 przy dlugosci 550 i szer 250:), to sie niczego nie trzyma u mnie... 

No i pięknie - ja w 444 dł i 232 szer. mam 1016 kg;-)

Nic tylko trza rzeczywiście ważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 08:11, Zulos napisał:

Wygląda nieźle.

Zwróć uwagę jednak na jedno - ma bardzo małą ładowność. O ile jeszcze te 172 kg od stanu "suchego" to nie wygląda tragicznie, to MW zapewne nie uwzględnia sporej liczby dodatków, jakie w cepce zainstralowano. Już sam mover z aku i klima mogą ważyć z 80 kg. Może się więc okazać, że realna ładowność to zaledwie kilkadziesiąt kilo (czyli np. załadowanie lodówki + pościel).

Dobrze by było ją zważyć, jak tylko jest taka możliwość.

No i zapewne z tą cepką przekroczysz 3,5 t zestawem - raczej nie znajdziesz holownika do 2000 DMC do takiej cepki. No ale to może wiesz, bo tego pytanie nie dotyczyło...

Oczywiście wygląd na podstawie zdjęć to jedno - trzeba jechać oglądać i zaglądać w zakamarki, a najlepiej kogoś "w temacie" ze sobą zabrać.

Jestem świadomy tego, że przekrocze 3.5t. Holownik mój ma DMC 2800, więc co bym nie kupił to i tak przekroczy.

W dniu 15.10.2018 o 14:08, mirmar napisał:

Nie wiem jak duże masz dzieci ale jak dla rodziny 2+3 (z dziećmi do ok 10 lat) to chyba fajnym rozwiązaniem jest układ 500TK. Sa takie Knausy, Burstnery i chyba inne firmy także. Łóżko piętrowe a obok rozkładana loża tak, że na cała szerokośc masz łózko. Fajnie się to sprawdza bo moze się tam pomieścić cała rodzina i nie trzeba składać na noc

Dzieci mam malutkie bo najstarszy ma 3 lata.

Wydaje mi się, że na początku to i tak będą spały razem. Nie chcemy łóżka piętrowego.

W dniu 15.10.2018 o 14:35, Tomii napisał:

Fakt że nowy model jest niewiele droższy, a wizualnie ładniejszy zarówno z zewnątrz jak i w środku. Pytanie tylko czy jesteśmy w stanie dołożyć te 4kzł.

Tak czy siak - cały czas drogo :D jak za 12 letnią przyczepę trzeba wyłożyć 46 koła. 

W łaśnie też mnie ta cena trzyma bo jakby nie było ma ona już 15 lat a prawie 40 tys trzeba zapłacić.

A co powiecie o tej:

https://www.olx.pl/oferta/hobby-540-CID5-IDqhDhR.html#62d27564e1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.