Skocz do zawartości

Knaus Eurostar 550 - prosba o opinie


Kackub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, wię c chciałbym się przywitać.

Planuje zakup przyczepy dla 2+3. Bedzie to moja pierwsza przyczepa, więc w temacie jestem kompletnie zielony. Prosiłbym o opinie czy ta przyczepka Knaus jest warta tej ceny

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-knaus-eurostar-550-okazja-mega-cena-CID5-IDx2ht6.html#496b030064;promoted

A może ktoś poleci jakąś inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle.

Zwróć uwagę jednak na jedno - ma bardzo małą ładowność. O ile jeszcze te 172 kg od stanu "suchego" to nie wygląda tragicznie, to MW zapewne nie uwzględnia sporej liczby dodatków, jakie w cepce zainstralowano. Już sam mover z aku i klima mogą ważyć z 80 kg. Może się więc okazać, że realna ładowność to zaledwie kilkadziesiąt kilo (czyli np. załadowanie lodówki + pościel).

Dobrze by było ją zważyć, jak tylko jest taka możliwość.

No i zapewne z tą cepką przekroczysz 3,5 t zestawem - raczej nie znajdziesz holownika do 2000 DMC do takiej cepki. No ale to może wiesz, bo tego pytanie nie dotyczyło...

Oczywiście wygląd na podstawie zdjęć to jedno - trzeba jechać oglądać i zaglądać w zakamarki, a najlepiej kogoś "w temacie" ze sobą zabrać.

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma szans zmieścić się w dmc, przy tej wielkości 1600 to jest minimum. Stawiam whiskacza że jest przeładowana na pusto ale z tym wyposażeniem które ma. Sam przedsion to dobre 60kg, mam taki sam, nie idzie go od ziemi oderwać. W ogóle dobry bajkopisarz :D taki przedsion nowy nie 20 a 13k

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Mimo świadomości modelu Euro star, a także wyposażenia w klimę i mover, to cena modelu w tej budzie jest trochę kontrowersyjna...nie mówię, że na pewno nie warto, ale warto się zastanowić. Ciekawe jaki stan faktyczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Jak dla mnie nie ma szans zmieścić się w dmc, przy tej wielkości 1600 to jest minimum. Stawiam whiskacza że jest przeładowana na pusto ale z tym wyposażeniem które ma. Sam przedsion to dobre 60kg, mam taki sam, nie idzie go od ziemi oderwać. W ogóle dobry bajkopisarz :D taki przedsion nowy nie 20 a 13k

 

Bez przesady. Moj Sundwind 550 z klima, moverem, 2 aku, butla, stolem, krzeslami itp.. bez plynow, przedsionka (za to z roleta), pelnej lodowki i ciuchow... 1470:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pierzasty napisał:

No nie wiem. Mimo świadomości modelu Euro star, a także wyposażenia w klimę i mover, to cena modelu w tej budzie jest trochę kontrowersyjna...nie mówię, że na pewno nie warto, ale warto się zastanowić. Ciekawe jaki stan faktyczny...

Co by nie powiedzieć przyczepy używane są teraz drogie. Na mobilach takie modele kosztują w okolicach 10 kEuro. 

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Knaus-550-TF-Eurostar-Style-1500-kg/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:13300,mld:eurostar,frn:2003,frx:2006,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/259134063.html

 

https://www.mobile.de/pl/Samochód-kempingowy/Knaus-Eurostar-Style-550-TF-Doppelbett-Mover/vhc:motorhome,srt:price,sro:asc,mke:13300,mld:eurostar,frn:2003,frx:2006,vcg:caravan/pg:vipmotorhome/268567468.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak duże masz dzieci ale jak dla rodziny 2+3 (z dziećmi do ok 10 lat) to chyba fajnym rozwiązaniem jest układ 500TK. Sa takie Knausy, Burstnery i chyba inne firmy także. Łóżko piętrowe a obok rozkładana loża tak, że na cała szerokośc masz łózko. Fajnie się to sprawdza bo moze się tam pomieścić cała rodzina i nie trzeba składać na noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pierzasty napisał:

Fakt że nowy model jest niewiele droższy, a wizualnie ładniejszy zarówno z zewnątrz jak i w środku. Pytanie tylko czy jesteśmy w stanie dołożyć te 4kzł.

Tak czy siak - cały czas drogo :D jak za 12 letnią przyczepę trzeba wyłożyć 46 koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.