Skocz do zawartości

Witam wszystkich oto mój zestaw Fendt topas 590


Slawiec

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, wilk435 napisał:

1847 po 1,33 według forumowego posta

Jacek koledzy ciagają lawety sharanami i nic sie z nimi nie dzieje.

i to auta z przebiegami grubo ponad pół banki

Wiem że ciągają, sam ciągałem. Miałem kilka sharanów przez 10 lat, tylko jakoś tak dziwnie bo laweta z autem nie robi na nich wrażenia, ale przyczepa z opływowością kredensu już tak, ciągnąłem towarową plandekę, masa ok 1500kg, pierwsze 800km luzik, ale ostatnie 200 do domu turlałem się 50 na godzine bo jechać nie szło. Przegub wewnętrzny nie lubi obciążenia, a tu niedość że 1800kg to pewnie jeszcze 250cm szerokości. 

 

Przegub wew niedostępny w zamienniku, tylko aso, z tego co pamiętam ok 1300zl sam przegub. 

Robiłem je w każdym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 
P.S.
WĄTEK JEST O ZESTAWIE KOLEGI A WY PO RAZ KOLEJNY 1,33, NACISK NA HAK,  MILIONOWE MANDATY I ZE W OGÓLE NIE POCIAGNIE...
Bo łamanie przepisów należy piętnowac (a głupie przepisy zmieniać).

Cieszę się, że zestaw się mieści w wagach, bo przyczepka fajna jest.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  

8 godzin temu, wilk435 napisał:

Jacek koledzy ciagają lawety sharanami i nic sie z nimi nie dzieje.

i to auta z przebiegami grubo ponad pół banki

Tu nie waga ale gabaryt robi różnicę 

Zapakuj auto pod plandekę na przyczepę wielkości lawety i zobaczysz jaka jest przepaść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półosie mam nowe oraz lacznik ten krotki ze skrzyni robiony w Toruniu w firmie  która je przerabia i wzmacnia  z długim wieloklinem za  calosc  3000 zl z robocizna zrobiłem już  na nich 70 000 i mam spokoj lawet tez pare z samochodami przytargałem z nemiec takze kolego spuść cisnienie i nie zamartwiaj się o mego sharana      . W dowodzie mam  2000  kilo przyczepa z hamulcem  bo tak w pl jest a w niemczech takie sharany maja 2100 w dowodzie Mój jest z chipowany na 165 koni i ponad  400 niuta taze nie steka jak ciagne fenda trzeba jezdzic z glowa jadac na wypoczynek nigdzie mi się nie spieszy jade z rodzina na pokładzie DMC MEGO SHARANA 2510 KG

FENDTwazy pusty 1510 kilo także nie targam caly czas 1800 kilo 

Jak się ciagnie lawete z autem to jest kolosalna roznica  gdyż sa inne opory powietrza normalna sprawa cepka jest jak sciana ale 100 kmh nie ma zadnego problemu 

A co do przegubow wewnętrznych  dla potomnych co maja sharany to najlepiej kupic używany z audi a6 lub  a8 tylko z napedem na 4x4 przeguby sa takie same. Nie warto inwestować w zamienniki 

Edytowane przez Slawiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jacekzoo napisał:

Wiem że ciągają, sam ciągałem. Miałem kilka sharanów przez 10 lat, tylko jakoś tak dziwnie bo laweta z autem nie robi na nich wrażenia, ale przyczepa z opływowością kredensu już tak, ciągnąłem towarową plandekę, masa ok 1500kg, pierwsze 800km luzik, ale ostatnie 200 do domu turlałem się 50 na godzine bo jechać nie szło. Przegub wewnętrzny 

 

Edytowane przez Slawiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dorabiacie teorie trochę na siłę z...nudów.

Też miałem 'cygana' i wiem w czym problem.

Jeśli ta którą nabył kolega jest zadbana  , wszystkie rolety sprawne i zadbane ( o to najtrudniej po szmotruchach) , szczelna , zamki nie zużyte (oni jednak sporo mieszkają),

i stan jest bardzo dobry to nie widzę problemu. Duże okna ? Dla jednych córka dla drugich teściowa.....

Podkreślam zastrzeżenie - jeśli jest zadbana to sam nie pogardziłbym cyganką...

Przynajmniej toalety nie czuć szczyną albo jeszcze czymś ciekawszym - tak też można spojrzeć ...:mlot:

Slawiec ...a teraz bież się za czytanie...... wątków ...:piwo:

 

Ja osobiście mam zastrzeżenia jedynie do okładu holownik/przyczepa.

Jeśli tylko po kraju to OK. A jeśli górzyste gorące południe to ...już milczę :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

Fatalnie wyglądają te cyganskie okna emoji30.png.
Niemniej niech służy i cieszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

pokaz  twoje okna może masz lepsze ?   czy zal dupe sciska bo ja już niewiem oco wam chodzi ludzie ...

czlolwiek się zapisuje na forum aby się cos dowiedzieć a tu atak z każdej strony pozdro Jaro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz  twoje okna może masz lepsze ?   czy zal dupe sciska bo ja już niewiem oco wam chodzi ludzie ...
czlolwiek się zapisuje na forum aby się cos dowiedzieć a tu atak z każdej strony pozdro Jaro ...
To Ty masz masz być zadowolony a nie ktoś na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie  drodzy koledzy cygana jak wam jakiś żal dupensa sciska  to zmienie nicka na Gipsy  to taki cygan Angielski jak by kto nie wiedzial :DDD Zaraz będzie temat czemu sofa ...sofa temu bo podkowa mi się nie podobala  i tyle każdy może robic w swej budzie co mu się podoba 1.thumb.jpg.aad3a61d003c0dac8000cc31d170746d.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

I takie o na koniec dnia pozdro chłopki 

IMG-20181014-WA0027.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.