Skocz do zawartości

Zakup i rejestracja pojazdu wymagającego długiego remontu


leszek

Rekomendowane odpowiedzi

Umieściłem w tym dziale bo problem dotyczy na pewno różnych pojazdów wiec też holowników i przyczep .
Pytanie jak legalnie kupić i zarejestrować pojazd który nie przejdzie przeglądu bo wymaga długiej naprawy ( na przykład rok ).
Przy rejestracji wymagany jest przegląd a przecież wiadomo że pojazd do remontu nie przejdzie takiego przeglądu .
Mnie dokładnie chodzi o motor ale ten sam problem może dotyczyć np przyczepy  . Ma płacone cały czas OC jest  zarejestrowany ale zepsuty ( stara WSK ) .  Czy wystarczy spisać umowę i zgłosić ją w wydziale komunikacji bez rejestrowania ? 
Jak to załatwić tak że gdy pojazd będzie kiedyś naprawiony można będzie pojechać na przegląd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisujesz umowę kupna-sprzedaży i płacisz podatek (2%), rejestrujesz jak zrobisz remont i zrobisz przegląd. Konieczne aby OC miało ciągłość

Edytowane przez Matheus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że pojazd jest cały czas zarejestrowany i ma płacone OC . Troszkę czytania ze zrozumieniem .
A wracając do tematu to tak myślę że skoro nie można zarejestrować to może wysłać pismo z umową do UK że pojazd zmienił właściciela a OC normalnie przepisać na siebie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leszek napisał:

Pisałem że pojazd jest cały czas zarejestrowany i ma płacone OC . Troszkę czytania ze zrozumieniem .
A wracając do tematu to tak myślę że skoro nie można zarejestrować to może wysłać pismo z umową do UK że pojazd zmienił właściciela a OC normalnie przepisać na siebie . 

nic to nie da. sam nieraz rejestrowałem pojazdy po kilku latach od zakupu i nie ma z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Matheus napisał:

nic to nie da. sam nieraz rejestrowałem pojazdy po kilku latach od zakupu i nie ma z tym żadnego problemu.

Znalazłem gdzieś przepis że trzeba do 30 dni zarejestrować kupiony pojazd więc się obawiałem ze będą potem jakieś problemy przy późniejszej rejestracji i dlatego dałem ten temat na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, leszek napisał:

Znalazłem gdzieś przepis że trzeba do 30 dni zarejestrować kupiony pojazd więc się obawiałem ze będą potem jakieś problemy przy późniejszej rejestracji i dlatego dałem ten temat na forum .

tak, jest taki obowiązek.

Nie nie ma za to żadnych konsekwencji jeśli nie zarejestrujemy w ciągu 30dni.

Tak nawet mówią w Urzędzie komunikacyjnym więc nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd ma powyżej 40 lat to nie musisz płacić OC. Trzeba tylko to zgłosić u ubezpieczyciela i wypowiedzieć umowę. Potem możesz wykupywać OC okresowe.

Tylko żaden ubezpieczyciel ani agent Ci tego nie powie.

A z rejestracją tak jak pisał Matheus .Masz komplet dokumentów to idziesz rejestrować.

Dobrze by było jakby w umowie kupna było napisane " pojazd niesprawny" lub " do remontu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że pojazd jest cały czas zarejestrowany i ma płacone OC . Troszkę czytania ze zrozumieniem .

 

W pierwszej części pisałeś, że chcesz go rejestrować. W drugiej, że jest już zarejestrowany w Polsce. To jakby dwie różne sytuacje. W wątku prawnym należałoby się wyrażać ściśle.

 

Ale jakby nie było - na szczęście nie ma kar za nieprzerejestrowanie w ciągu 30 dni, więc tylko podatek od umowy, OC jeśli nie jest pojazdem historycznym i remontować. Moje auto stało tak prawie dekadę..

 

Jesli remont może Ci zająć więcej czasu, a pojazd nie ma jeszcze 40 lat, to zainteresuj się "opinią o wartości historycznej" - pozwala nie płacić OC na czas postoju. Kilka lat temu dla Fiata Regaty na Śląsku facet wziął około 250 zł za to.

 

 

Radek Wrodarczyk

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:


 

 

 


Nigdy o czymś takim nie słyszałem. Z jakiego to przepisu wynika?

 

 

Bo to temat TABU ściśle tajne. Nawet jak poszedłem do ubezbieczyciela i poprosiłem o potwierdzenie, to wił się jak piskorz i udawał, że nie wie o czym mówię.

Ale zaprzeczyć już nie mógł :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RadekNet napisał:

 


Wpisz w Google "pojazd historyczny".

Radek Wrodarczyk
 

Aby pojazd był historyczny musi przejść odpowiednią procedurę i dostać żółte blachy . Nie wprowadzaj w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.