Skocz do zawartości

Burstner Premio 400 TS nasza pierwsza przyczepka...


pawel1966

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno nie wilgoć - przyczepa jak nowa a u nas cały czas pod dachem... myślę że po prostu tak zarejestrowana na 1100 DMC...jak szukam po internecie tego modelu to mają 1200 i 1300DMC... pewno ktoś zamówił w fabryce przyczepę na 1100 i oni taką naklejkę nakleili i już zostało...może we Francji (z niej pochodzi nasza) waga nie jest istotna...?

no nic przyczepki nie zmienię bo jest super... na wyjazdy zagraniczne będę ładował co się da do auta a do lekkej (pewno zostanie kilkadziesiąt kilo) nadwagi może nikt się nie "dop....przy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wienio i Ulka napisał:

na pewno nie wilgoć - przyczepa jak nowa a u nas cały czas pod dachem... myślę że po prostu tak zarejestrowana na 1100 DMC...jak szukam po internecie tego modelu to mają 1200 i 1300DMC... pewno ktoś zamówił w fabryce przyczepę na 1100 i oni taką naklejkę nakleili i już zostało...może we Francji (z niej pochodzi nasza) waga nie jest istotna...?

no nic przyczepki nie zmienię bo jest super... na wyjazdy zagraniczne będę ładował co się da do auta a do lekkej (pewno zostanie kilkadziesiąt kilo) nadwagi może nikt się nie "dop....przy"

Najpierw lepiej pojedź na inną wagę i nie jedź na wszelki wypadek przez Austrię jeśli to się potwierdzi. A u nas pewnie też niedługo będą wyrywkowo ważyć...Ale może coś z tą wagą nie tak? W Krakowie na Rybitwach mozna wjechać i ja tam pewnie najpierw pojedę bo sam jestem ciekaw. U mnie teoretycznie z moverem, akumulatorem, baterią, sejfem (cięzki jest ) nie powinno być więcej niż 900 kg. No ale zobaczymy.... My też zamierzamy najcięższe bagaże ładować do bagażnika w samochodzie. 

P.S. a jaki założyłeś mover?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wienio i Ulka napisał:

na pewno nie wilgoć - przyczepa jak nowa a u nas cały czas pod dachem... myślę że po prostu tak zarejestrowana na 1100 DMC...jak szukam po internecie tego modelu to mają 1200 i 1300DMC... pewno ktoś zamówił w fabryce przyczepę na 1100 i oni taką naklejkę nakleili i już zostało...może we Francji (z niej pochodzi nasza) waga nie jest istotna...?

no nic przyczepki nie zmienię bo jest super... na wyjazdy zagraniczne będę ładował co się da do auta a do lekkej (pewno zostanie kilkadziesiąt kilo) nadwagi może nikt się nie "dop....przy"

sprawdź jaką masz nośność osi - na osi jest naklejka  - jeżeli jest zapas, być może uda Ci się podnieść dmc po konsultacji z producentem. Inna pytanie - czy nie celowałeś w zestaw poniżej 3,5 T ? :)

moja przyczepa ważyła 2kg mniej niż w danych technicznych w katalogu, Twoja opuszczając fabrykę pewnie też, ale później to się dodało, to się spakowało, to przykręciło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dużó rzeczy dodajemy do naszych przyczep - u mnie to jest mover 37 kg akumulator 25 kg, bagażnik na dwa rowery na dyszlu , sejf ( 7 kg ). No ale oprócz eteog na stałe jest w niej  zbiornik na szarą wodę 22 l ( pusty pewnie waży z 3 kg)  więc  fabryczne 770 kg  juz się powiększyło na stałe o jakieś 90 kg. DMC 1000 - więc na bagaże zostanie nie więcej niż do 100 kg albo mniej, Wszystko co ciężkie pójdzie do samochodu. A i tak warto by wjechać na wagę po załadowaniu cepki przez wyjazdem za granicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mover z Obelinka...

podwyższać DMC nie ma za bardzo jak - razem z autem wychodzi 3440kg więc dla 60 kg walczyć...

na razie zważę na innej wadze i przeglądnę co można usunąć... movera nie usunę , to za fajny "bajer"

trochę szpargałów zostało po wakacjach w schowkach to może coś da, spróbuję do movera dać aku 45A - on tylko jest do niego

i nic więcej nie muszę na 12 V używać...zobaczymy

mover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem że Enduro robi napędy dla Obelinka tylko pod ich marką więc to chyba to samo...

przy okazji (płaci się tylko raz za przesyłkę) zamówiłem fajne lusterka zakręcane  bo stare ciągle się zsuwały

 

jeszcze sobie wymyślę kilka rzeczy (byle lekkich)  i zamówię u nich 1-dną przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 20:33, Wienio i Ulka napisał:

gdzieś czytałem że Enduro robi napędy dla Obelinka tylko pod ich marką więc to chyba to samo...

przy okazji (płaci się tylko raz za przesyłkę) zamówiłem fajne lusterka zakręcane  bo stare ciągle się zsuwały

 

jeszcze sobie wymyślę kilka rzeczy (byle lekkich)  i zamówię u nich 1-dną przesyłką

a gdzie to zamawiałeś? kupiłem lusterka Reich ale do dużych lusterek w partnerze muszę odwrotnie zakładać mocowania ( paski) żeby się trzymało:):) więc myslę o czymś innym ,szukam też paru drobnych rzeczy z wyposażenia więc jeśli możesz podeślij link do strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie na https://www.obelink.pl/akcesoria-techniczne.html

wrzuciłem do "koszyka" itd. zrobiłem przelew i za 2 dno dostałem paczki...

sam się zdziwiłem że tak szybko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

ENduro daje sobie radę z naszą cepką - a pewnie waży koło tony. ostatnio przewieźlismy na nim cepkę bo rozmokłej trawie i nierównościach. szła bardzo wolno ale bez problemów. Najgorsze jest  w tym wszystkm zapadające się w błoto kółko podporowe - zastanawiam się czy nie kupić na wszelki wypadek specjalnyc mat do podkładania pod koła aut terenowych gdy się zakopią. Używa ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1966 moim zdaniem zbędny wydatek ... będziesz je co chwile przekładał? ja pomagam na miękkim lekko unosząc dyszel ... nie trzeba go zupełnie podnieść do góry ale jak nacisk jest ok 70 kg to wystarczy część obciążenia "nieść" w rękach i idzie znacznie lepiej ;) 

druga opcja to cofanie ... z mojego doświadczenia jest znacznie łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.