Skocz do zawartości

V Grzybobranie w Białym Brzegu 5-7.10.2018


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎2018‎-‎10‎-‎07 o 22:05, AdamH napisał:

Ja też w to nie wierzyłem póki nie podniosłem w celu regulacji hamulców. Że to wytrzymało min 200 km jazdy też trudno uwierzyć. Niektóre kulki były wielościanami?

Ale żeby łożyska stożkowe Ci założyli????

A tak na serio- ważyłeś kiedyś ostatnio tą swoją cepkę? Do małych ona nie należy a i szpeju przez tyle lat się pewnie nazbierało, że pewnie te 1700kg to ona dawno już nie pamięta. Dla Amaroka przecież to żadna różnica czy ciągnie 1700kg czy 2000kg...

W Niedzicy ją zważymy komisyjnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 174
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie to kulkowe dwurzędowe.  Powstał pitting na bieżniach. To chyba wada łożyska. Wymieniłem kompletny bęben z łożyskiem. Stary będę woził z sobą☹️? może drugi raz się nie trafi.

Wagę cepki mam chyba w normie, ważę ja przy każdym przeglądzie. Zapasowe koło i butla jeżdzą w aucie. A od nowego roku jeden aku. mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli coś podobnego jak u nas w rurkach? Z powodu tego gó#na kilkaset sztuk poszło na złom albo na ... inny projekt:D

pitting00.thumb.jpg.9d159a50648901530647995630b76b6f.jpgpitting1.thumb.jpg.9af7232bf720a44c9c6cbb1fe1f09185.jpgpitting2.thumb.jpg.59e4162833010e86e682746762b38f33.jpg

23 minuty temu, AdamH napisał:

... chyba ...

Słowo klucz;)

Przepraszam za OT...

Edytowane przez Mandrol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitting to wada powierzchni. Mikropęknięcia w które wciskany jest olej - powoduje to łuszczenie powierzchni..  Cecha zwłaszcza dla gorszych gatunkowo łożysk ( podróbek )

Chyba - bo na przegląd pojechałem w pełni przygotowaną do sezonu cepką i miałem około 50 kg niedowagi.  Z 1/4 wody w zbiorniku, pełną butlą, ubraniami i częściowo zapasami. Koło zapasowe, drugą butlę, wodę pitną, stołki i krzesła jadą w aucie.

Po doświadczeniach z poprzednią cepką bardzo dbam o wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda po rozebraniu.

Do starego bębna wcisnąłem nowe łożysko i będę woził - na wszelki wypadek.

Wożę jeszcze pompkę do wody i zastanawiam się co trzeba jeszcze mieć z sobą ???????

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdamH napisał:

Do starego bębna wcisnąłem nowe łożysko i będę woził - na wszelki wypadek.

Wożę jeszcze pompkę do wody i zastanawiam się co trzeba jeszcze mieć z sobą ???????

 

Pamiętaj, że zawsze się psuje to... czego nie masz :miga: Prawo Murphiego jest nieubłagane :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.10.2018 o 13:32, AdamH napisał:

Wożę jeszcze pompkę do wody i zastanawiam się co trzeba jeszcze mieć z sobą ???????

 

Na Twoim miejscu część przecież obszernej przyczepy przerobiłbym na tak zwany podręczny warsztacik z podręcznym stołem warsztatowym, podręcznym imadłem, sprężarką też podręczną oraz całą masą podręcznych półek i regałów oczywiście nie pustych i co najważniejsze - z uroczym kącikiem alkoholowym. Abyś mi nie zazdrościł to ja zawsze mam ze sobą Krysię która wozi swój podręczny warsztacik kucharski dzięki któremu moje dobre samopoczucie potęguje się w porach przewidzianych na dokarmianie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.