Skocz do zawartości

Toaleta Thetford C-200 + zbiornik na wodę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem nową przyczepę Knausa 500 FDK no i mimo 1,5 godziny oglądania i sprawdzania przyczepy, z braku dalszego czasu odpuściłem sprawdzenie instalacji wodnej oraz toalety, oczywiście był to błąd bo spłuczka w toalecie nie działa tak samo jak i nie słychać pompki w zbiorniku na wodę. Poniżej zamieszczam zdjęcia i pytam Was co może być nie tak ? Z dokumentów przyczepy wiem że toaleta to model c-200, nigdzie nie ma oznaczeń. Sprawdzałem bezpiecznik ale to nie to, z poczytania forum wiem że są baterie ale nie widziałem ich tam gdzie powinny być. Próbowałem ocenić czy włączając spłuczkę przygasa światło ale nic się nie dzieje. Drugi temat to zbiornik, mam sobie zbiornik o pojemności 43 L we wnętrzu którego jest jakaś pompka której nie mogę wyjąć ani dojrzeć nie pomyślałem aby wsadzić tam telefon i zrobić zdjęcie. Gdy otwieram któryś z kranów od razu przygasa światło ale pompki nie słychać. Dodam jeszcze że sprawdzałem to tylko na prądzie z akumulatora, nie podpinałem przyczepy do prądu jak również nie nalewałem wody do spłuczki czy zbiornika. Czy możliwe jest że jest jakieś zabezpieczenie przed pracą na sucho. Może ktoś z Was ma takie samo wyposażenie i jest w stanie mi coś podpowiedzieć. Z góry dziękuje.

IMG_20180820_175716.jpg

IMG_20180820_180826.jpg

IMG_20180820_175908.jpg

IMG_20180820_175925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyciągnąć pompkę ze spłuczki i przekręć śrubokrętem łopatki wirnika, może to pomoże. To samo w zbiorniku na wodę. Ewentualnie ja mam taki przełącznik przy bezpiecznikach Car/Caravan  . Jak masz włączoną opcje Car to nie działa Ci wtedy  12v   w cepce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że stała jakiś czas bez wody w obu zbiornikach i pompki umarły. Do pompki w kasecie dostaniesz się po wyjęciu pojemnika na papier. W drugim zbiorniku musisz odkręcić dużą nakrętkę na środku i tamtędy wyciągnąć pompkę lub sprawdzić na przewodzie w okolicach zbiornika czy jest tam prąd po odkręceniu kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie laikiem w przyczepach nie jestem, generalnie jest to nowsza toaleta i nie ma w niej pojemnika na papier. Poszukałem na Youtube.com i wszystko już wiem jak się rozbiera tą spłuczkę i jak się do pompki dostać.  Także zacznę od pompki, ewentualnie włącznik spłuczki - poprzednik nigdy nie korzystał, toaleta wygląda jak nieużywana, zresztą cała łazienka wygląda jak nie używana. Temat zbiornika - sprawdzenie pompki to podstawa ale po prostu myślałem że uzyskam od kogoś kto ma taką samą cepkę informację czy ten zbiornik rzeczywiście musi być pełen aby pompka działała. Przypuszczałem że nowsza technologia to może jakieś zabezpieczenie przed praca na sucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być pełen, pompka działa zawsze. Bezpiecznik jest chyba we wnęce na kasetę. Sprawdź bezpieczniki w zasilaczu przyczepy. Obie pompki i w toalecie i w zbiorniku na wodę (wentylator pieca chyba też) są zasilane prądem stałym z jednego bezpiecznika. Oświetlenie idzie osobno, pradem przemiennym z innych bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś temacie dotyczącym toalety forumowy kolega pisał że ten bezpiecznik (fioletowy 3A) obok kasety widoczny na moim zdjęciu odpowiedzialny jest tylko za diodkę informującą o zapełnieniu kasety. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Jeśli ten sam bezpiecznik jest odpowiedzialny za włącznik spłuczki / pompkę to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, generalnie z powodu pracy nie mam zbyt dużo czasu aby przysiąść i zrobić robotę od A do Z. Sprawdziłem miernikiem czy dochodzi prąd tak że jest dobra wiadomość prąd dochodzi do kostki tuż przy podłączeniu pompki w zbiorniku i tak samo jest z pompką w toalecie, tu prąd dochodzi do bezpiecznika. Więc pozostaje wyjąć pompki i je ruszyć lub wymienić na nowe. Co do toalety jest to model C200-CWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

odgrzeje kotleta. Mam tez swiezo kupionego Knausa. Wyjalem kasete 17l na nieczystosci aby ja umyc. W miedzyczasie dolalem wody z plynem do spluczki. Dzis rano patrze a tam stoi woda (na szczescie nie duzo, dobrze ze jest tam plastik) z plynem ze spluczki. Czy aby dolac wode do spluczki nalezy miec kasete zalozona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez sie zdziwilem, mozliwe chociaz raczej mialem odlaczone zasilanie..co ciekawe po kolejnym dolaniu wody do pelna -- nic nie cieknie i jest sucho a woda widac w okienku od spluczki jest na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie takie bylo podejrzenie, ale dolalem dzis wody na maxa do spluczki i woda stoi na tym samym poziomie (max) a na dole w okolicy kasety jest juz sucho..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.