Skocz do zawartości

Lodówka Dometic RM 7290 raz chłodzi raz nie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. Zakupiłem niedawno przyczepę w której znajduje się lodówka Dometic RM 7290 i mam z nią problem tzn. po podłaczeniu do lodówki zasilania 230 trwało ładnych pare godzin zanim zaskoczyła i zaczeła działać(myśle że około 8 godzin) po tym czasie lodówka chłodziła i zamrażalnik też lecz po następnych paru godzinach lodówka przestała chłodzić ale zamrażalnik działa. Tak dzieje w kółko kilkanaście godzin działa po czym przestaje na klika godzin.  Zamrażalnik cały czas działa. To samo mam na gazie. Spotkał się ktos z taką usterką?

IMG_4867.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po 2 latach  odświeżam temat i problem, ponieważ po zakupie przyczepy spotkały mnie podobne objawy przy czym grzałka w kratce jest ciepła mam wentylatorki w kratce do odprowadzenia ciepła i po odprowadzeniu ciepła lodówka słabo chłodzi.

pozdrawiam kz 

Jeżeli by to miało znaczenie załączam zdjęcie tabliczki znamionowej w/w lodówki 

.lodówka Dometic c40-110  RM 7290.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Lodówka jak w temacie Dometic RM 7290. Dotychczas działała bardzo dobrze zarówno na 230V jak i na gaz. Na 12v wlasciwie nie używałem.

Po zimowym przestoju na 230v nie działa w ogóle, na gaz minimalnie zamrażalnik działa ale ledwo robi +2st gdzie wcześniej bez problemu -15 do -20 nawet robił, lodówka ciepła w ogóle nie rusza, radiator wewnątrz nie robi się zimny. Zresztą radiator z tyłu nie robi się ciepły.

Wytlukla się wlasnie w trasie ponad 1000km więc zakładam że jeśli jakieś kryształki amoniaku się wytrąciły to powinno to się rozruszać.

Na kostce od grzałki 230v w ogóle napięcie się nie pojawia, bezpieczniki 230v są ok.

Ma ktoś jakieś pomysły co sprawdzić?

IMG_20240601_085854_HDR.thumb.jpg.6710383aa4a3f563170782a3eaf06eb2.jpg

IMG_20240601_091352_HDR.jpg

IMG_20240601_084911_HDR.jpg

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bercik77 napisał(a):

Sprawdziłbym termostat.

 

Godzinę temu, Hermogenes napisał(a):

Albo przełącznik. Pozdrawiam Hermogenes

Dzięki, oba spróbuję sprawdzić choc na wyjeździe niechce jej wyrywać, bo objawy właśnie takie jakby w ogóle nie ruszała, zwłaszcza że 230v w ogóle nie rusza czyli coś nie podaje napięcia. Znowu na gazie nie potrzeba 230v ale tutaj może termostat.  Dobrze że w ostatniej chwili z domu wzięta przenośna lodówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, golob napisał(a):

 

Dzięki, oba spróbuję sprawdzić choc na wyjeździe niechce jej wyrywać, bo objawy właśnie takie jakby w ogóle nie ruszała, zwłaszcza że 230v w ogóle nie rusza czyli coś nie podaje napięcia. Znowu na gazie nie potrzeba 230v ale tutaj może termostat.  Dobrze że w ostatniej chwili z domu wzięta przenośna lodówka.

Absorption-7-Series-service-instruction-EN_240601_151011.pdf

Może się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracam z tematem tej nieszczęsnej lodówki. Jestem we Włoszech. Przed wyjazdem w Polsce lodówka wychłodzona odpalona na gazie. Temperatura 4 stopnie. Start na wczasy, co przystanek kontrola czy palnik świeci. Wszystko jest ok. Już w Austrii po 8 godzinach w lodówce 15 stopni, po dotarciu na kemping we Włoszech 19 stopni. Co z tym diabłem jest?? Po 2 dniach temperatura wróciła do 5 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas jazdy zawsze 2-4stopnie idą do góry...max 6 przy upałach.

Ale gro lodówek przy 28ºC już ma kłopoty z pracą...pytanie jeszcze jaka temperatura jest przy kratce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, konradk napisał(a):

Wentylator dolną kratką powinien wtłaczać powietrze?

Już o tym było, lepszą wydajność zapewniają wentylatory działające jako wyciągowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.