Skocz do zawartości

Prośba o opinię w sprawie zakupu


kleo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem że to nie miejsce ale witam wszystkich gdyż to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że niedługo wreszcie zakupię przyczepkę i dołączę do grona forumowiczów.

Mam ofertę zakupu przyczepki od prywatnego użytkownika od 5 lat przyczepki. Przyczepka importowana z Holandii z 2002 roku. Oglądałem ją dość dokładnie i w zasadzie wszystko jest ok poza tyłem. Niestety nie mam innych zdjęć. Zasłoniłem tablice gdyż zdjęcie udostępnił mi sprzedający. Wiem, że tak po takim zdjęciu to trochę wróżenie z fusów ale może ktoś coś doda od siebie. Będę wdzięczny za opinie gdyż oglądając różne przyczepki zdarzały się takie, które miały jakieś tam zarysowania. Na tej nie ma zarysowań ale jest jakby pofalowanie/zagięcie materiału powłoki zewnętrznej. Sprzedający twierdzi, że taką sprowadził i że nic z tym nie robił gdyż jest to tylko wada estetyczna. Wstawiłem dwa te same zdjęcia jedno "czyste" drugie gdzie pozaznaczałem "wady":

1. lewa skrajna krawędź klosza lampy delikatnie pęknięta (nie na wylot)

2.Obudowa biała lampy pęknięta w górnej części.

3. Opisane pofalowanie zewnętrznej powłoki  - nie jest to zarysowania tylko jakby zmarszczenie - nie widać tego ale tu największe

4. Bagażnik rowerowy na tej rynnie ma też wgniotkę.

5. Pofalowanie opisane w pkt 3 - w tym fragmencie zdjęcia najlepiej widoczne

Oglądałem od spodu przyczepę i jest w nienagannym stanie - nie widać żadnej ingerencji. Listwy zewnętrzne ( te na krawędziach nie wiem jak to nazwać) nieruszane idealne. Sprawdzałem śruby/nity wszystko jakby nigdy nie ruszane takie samo. Od środka przyczepy ścianki nie tknięte. podłoga dziewicza/ żadnych zacieków itp. wygląda jakby nic nigdy od środka się nie działo.

Mam jeszcze jedno pytanie czy można jakoś sprawdzić czy szyby w oknach pochodzą z tej samej partii/ roku produkcji ? coś podobnego jak w samochodach?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

003.jpg

002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winy może być bagażnik rowerowy, od ciężaru rowerów blacha się pofalowała, ale równie dobrze może to być wgięcie od cofania przyczepą gdy nie było jeszcze bagażnika na rowery, albo z innej przyczyny. Daj fotkę w większej rozdzielczości. Raczej ciężko będzie to ustalić jak wszytko jest ok to pozostaje kwestia estetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam zdjęć lepszej jakości. Zastanawiam się czy "pofalowanie" zewnętrznej blachy faktycznie wynika z "dociśnięcia" przyczepy czy może taniej naprawy po wypadku. No i jeszcze jedno jak naciśnie się te elementy odstające "pofalowania" to one sprężynują . Czyli może być tak że ta powłoka już tak dobrze nie jest doklejona do stelażu przyczepy. Ktoś coś doda w kwestii szyb. Czy jest jakaś opcja numery po których można sprawdzić czy nie były wymieniane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.