Skocz do zawartości
Didymos

Przyczepa na weekendowe wypady

Rekomendowane odpowiedzi

Didymos

Szanowni,

w ostatnim roku zacząłem z moimi dzieciakami (10 lat i 4,5) trochę zwiedzać Polskę - w weekendy. Przetrenowaliśmy już hotele, pensionaty i spanie w samochodzie. Nie przetestowaliśmy pomysłu z przyczepą. I właśnie myślimy czy by tego nie zrobić. Potrzebuję jednak rady co na takie wypady z 1/2 noclegami miałoby sens, jaka mała przyczepa?. Dodam, że nie mam teraz funduszy na duże wydatki, ale w czasie tych wyjazdów brakuje nam trochę takiej opcji że stajemy gdzie chcemy i nocujemy gdzie nam się spodoba. Już nawet myślałem o jakiejś n126, ale z drugiej strony jednak sporo głosów zniechęcających tu przeczytałem.

Przepraszam za ogólniactwo we wpiszę, ale potrzebuję rozjaśnienia w głowie.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Witaj!

Nie wiem, co złego o Niewidówkach przeczytałeś, ale moim zdaniem własnie Niewiadówka w Twoim przypadku będzie przyczepą w sam raz. To niemal idealna przyczepa na krótkie wypady i dla tej opcji ma mnóstwo zalet. Problem tylko taki, że nie jest łatwo znaleźć taką przyczepkę w bardzo dobrym stanie. Taki stan, to z reguły przyczepka po zaawansowanym remoncie, a jeśli był przeprowadzony z głową, użyto do niego dobrych materiałów i zrobiono go starannie, to przyczepka ma już zupełnie inną wartość (dużo wyższą), niż ta za niewielkie pieniądze, będąca w stanie szrotu.

Niewiadówka jest niewielka, zwinna i łatwa w manewrowaniu nawet bez holownika. Wjedziesz z nią praktycznie niemal wszędzie. Można znaleźć układ wnętrza (aneks kuchenny z przodu), w którym wygodnie wyśpią się dwie dorosłe osoby i dwójka dzieci. W podstawowej opcji można w niej mieć wodę, gaz, kuchenkę, zlew i zasilanie z akumulatora. Przy odrobinie własnych pomysłów można mieć nawet większość wyposażenia, jak w dużych przyczepach, no może poza prysznicem, na który potrzeba już wiele miejsca. Bardzo wiele osób, które mają obecnie duże przyczepy, swoją karawaningową przygodę zaczynało właśnie od Niewiadówki (ja również i na dodatek mam ją do dzisiaj). Nie powinieneś się do niej zniechęcać. To w dalszym ciągu super przyczepka, która w takich szybkich, weekendowych przejazdach sprawdza się wyśmienicie. Ważne, aby trafić odpowiedni stan, a przed zakupem zapoznać się z jej słabymi punktami, by móc je sprawdzić w czasie oględzin.

IMHO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Didymos
Kristofer

:smirk: No niekoniecznie. Ta tańsza nie wygląda dobrze, natomiast ta droższa w ogóle niczym mnie nie przekonuje. Osobiście nie chciałbym mieć ścian obitych "skajem" i takich przygnębiających mebli. Między "skajem", a laminatem zamknięto gąbkę, która zupełnie nie oddycha. Nie wiem też, czego się spodziewać po tym w czasie upałów. Dodatkowo, takie pokrycie doskonale maskuje niedoskonałości remontu (jeśli były) i trudno ocenić, czy wszystko wciąż jest w porządku.

To tylko moje zdanie, a wygląd,to rzecz gustu, więc jeśli Tobie się podoba ...

Jak pisałem, nie jest łatwo znaleźć dobrze i sensownie wyremontowaną Niewiadówkę, ponieważ taki remont robi się na ogół nie po to, aby przyczepę zaraz sprzedać, tylko po to, aby ją samemu użytkować. Z tego powodu nie liczyłbym na to, że każde ogłoszenie, w którym napisano "wyremontowana", będzie tym interesującym. Trzeba szukać i bardzo wnikliwie analizować oferty. Ewentualnie, mając miejsce i zdolności, można też kupić przyczepkę do remontu i samemu dostosować do własnych potrzeb, ale nie jest to łatwe i tanie zadanie, choć początkowo takim się może wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kurrarras
13 godzin temu, Didymos napisał:

Szanowni,

w ostatnim roku zacząłem z moimi dzieciakami (10 lat i 4,5) trochę zwiedzać Polskę - w weekendy. Przetrenowaliśmy już hotele, pensionaty i spanie w samochodzie. Nie przetestowaliśmy pomysłu z przyczepą. I właśnie myślimy czy by tego nie zrobić. Potrzebuję jednak rady co na takie wypady z 1/2 noclegami miałoby sens, jaka mała przyczepa?. Dodam, że nie mam teraz funduszy na duże wydatki, ale w czasie tych wyjazdów brakuje nam trochę takiej opcji że stajemy gdzie chcemy i nocujemy gdzie nam się spodoba. Już nawet myślałem o jakiejś n126, ale z drugiej strony jednak sporo głosów zniechęcających tu przeczytałem.

Przepraszam za ogólniactwo we wpiszę, ale potrzebuję rozjaśnienia w głowie.

:)

Jak jeszcze nie trenowałeś to może wypożycz. Niewiadówka dla czwórki taki sobie pomysł. Kup fajną salonkę z łazienką to poczujesz co to wolność.

Nadal jest mała ale masz gdzie ugotować, gdzie zjeść, gdzie się załatwić i gdzie schować graty które każdy zabiera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi