Skocz do zawartości

Klimatyzator hobby 540 ,jaki klimatyzator i gdzie go umiejscowić.


Rekomendowane odpowiedzi

No mogliby się postarać i wypoziomować to lepiej ;)

A tak serio to dosyć ciekawą opcją są małe klimatyzatory przenośne typu split zawieszane na oknie z jednostką centralną umieszczaną na zewnątrz, a przez okno przechodziły tylko cienkie przewody z czynnikiem. Było nawet ogłoszenie z używanym ale był trzy razy droższy od tego monobloka co ja kupiłem.

images.jpg

IMG_0259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voku napisał:

Proponuje tak :D

 

CIMG8990.JPG

:brawo::lol: dobre Voku :piwo:

Pozostałych wpisów ( oprócz kilku) nie komentuję, bo nie ma w nich żadnych merytorycznych wypowiedzi.

Przykro że ktoś na zasadzie " a mu przywalę" generuje sobie wpis,

a wiedza w temacie zerowa :(

Ale taki to urok każdego forum, że czasem po prostu nie warto dalej kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo::lol: dobre Voku :piwo:
Pozostałych wpisów ( oprócz kilku) nie komentuję, bo nie ma w nich żadnych merytorycznych wypowiedzi.
Przykro że ktoś na zasadzie " a mu przywalę" generuje sobie wpis,
a wiedza w temacie zerowa
Ale taki to urok każdego forum, że czasem po prostu nie warto dalej kontynuować.

Visitor, a możesz z tym zagrażającym ciepłem z klimatyzatora porównać lokalne ciepło w obrębie pieca w przyczepkach. Nigdy jeszcze nie miałem włączonego ogrzewania na 10, ale nawet na ustawieniu 3 obszar wokół pieca jest mocno nagrzany. Nie zauważyłem takiego rozgrzanego obszaru wokół klimatyzacji działającej na południu europy przez cały dzień.
Jeżeli uważasz, że masz rację to mnie do niej przekonaj, bo chciałbym uniknąć pożaru mojej budki. Klimatyzatory przenośne jakie stosujemy w budkach nie są ogromne, są przystosowane do schładzania powierzchni 10m2 czasem 15 i w takich też pomieszczeniach pracują i na taką pracę są przygotowane w związku z tym nie mogą w takim pomieszczeniu wygenerować takiego ciepła, które doprowadzi do samozapłonu wyposażenia. Jeżeli chodzi o ilość powietrza doprowadzonego do przyczepy to wystarczy pozostawić uchylone okna lub drzwi i to rozwiązuje problem. Klima nie może schładzać pomieszczenia na maksa, dla komfortu naszego wystarczy jak obniżysz temperaturę o 3, 4 stopnie i już będziesz czuć ulgę, a żeby to uzyskać klima nie chodzi na pełnych obrotach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.