Skocz do zawartości

Klimatyzacja naprawa Electrolux Blizzard 1300


archivi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Klima Electrolux Blizzard 1300 z 1998 roku. Tylko chłodzenie - 650 W. Czynnik R134a 400gr.

Klimatyzacja nie chłodzi (załącza się sprężarka, nie schładza czynnika, lub brak czynnika :)). Uszkodzony wentylator chłodnicy. Silnik nagrzał się tak, że wiatrak stopił mocowanie i się zablokował (lub odwrotnie). Uszkodzone mocowanie kondensatora. Wentylator i kondensator zrobię we własnym zakresie, klimę chcę oddać do serwisu.

I tu moje wątpliwości - może ktoś coś podpowie

  1. Mam wentylator 30/65W, 2000 (lub 2800 ale mało prawdopodobne - nieczytelne) obr. na minutę. 230V 0,33A. Niestety, nie ma dokładnie silników o takich parametrach. Są w tej samej obudowie ale: 1300 obrotów o różnych mocach pod różne śmigła. Jedna z firm do tej wielkości śmigła proponuje 10W (śmigło ok 20cm). Nie wiem tylko, jak ta ilość obrotów będzie sobie radzić. Do tego mój wentylator ma 4 przewody (prawdopodobnie obroty lewo/prawo) - wszystkie były podpięte. Czy to możliwe, żeby klimatyzator chłodził skraplacz "wyciągiem" i "nadmuchem" w zależności od czegoś?
  2. Sam serwis klimy... Jedna firma z okolic podjęła mi się naprawy. Ale mam pewne obawy - mają cholernie duży ruch, zero miejsca na placu... No powiem, że boję się im to zostawić... Do tego serwis jak to serwis - jak mi zaczną po dachu skakać to nie wiem jak mi się to skończy... Oby tylko nikomu nie przyszło do głowy skorzystać z toalety... :P I tu zaczynam się trochę zastanawiać nad innym rozwiązaniem - czy nie warto/lepiej zdemontować delikatnie tą klimę, zrobić przy okazji nowe uszczelnienie (to niby nie cieknie, ale nie wiem czy to warto co jakiś czas poprawić?)? Od góry jest na kilku wkrętach. Od dołu 4 śruby od panela. Wydaje się nie wiele roboty (nie wiem jak uszczelniacz puści). Jak Wy byście robili?
  3. Ogólnie miałem ambicję wrzucić tu mini fotorelację z tej operacji... Ale coś nie mogę rozgryźć, jak wrzuca się zdjęcia pomiędzy tekst. Mam tylko opcję podpięcia grafiki na koniec postu. Chociaż teraz widzę, że jak wejdę w Edycję to mogę pisać między zdjęciami :). Może opcja Podgląd? OK zaraz to rozgryzę...

 

Idę walczyć z nowym podpięciem wody i nowym podpięciem gazu bo właśnie paczuchy przyszły :jump:

Pozdrawiam

 

DSC_4976.JPG

 

DSC_4888b.jpg

Edytowane przez archivi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.