Skocz do zawartości

Problem z Mover Carver Ar2-1


legendarny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z moverem który po prostu nie działa, a może ktoś już taki sam problem miał i doszedł gdzie jest przyczyna.

Otóż sygnalizuje 3 razy migając diodą o błędzie mówiącym że '' Short to Chassis ''

Silniki podłączając na krótko pracują.

Na zagranicznych forach piszą że to może być wina przekaźnika, ale którego i gdzie go szukać tego już nie wiem.

 

VID_20180418_100726.mp4

IMG_20180417_105017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita ja też mam problem z Mover Truma SER po włączeniu przekaźniki klepią ale ale djoda na pilocie dalej błyska i nie działa mover. Resetowałem na na nowo przyuczałem pilota i nic.

Dioda na centralce miga cały czas .  Silniki na krótko podłączyłem działają . Czy ktoś miał taki przypadek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2018 o 18:50, beloryb napisał:

Wita ja też mam problem z Mover Truma SER po włączeniu przekaźniki klepią ale ale djoda na pilocie dalej błyska i nie działa mover. Resetowałem na na nowo przyuczałem pilota i nic.

Dioda na centralce miga cały czas .  Silniki na krótko podłączyłem działają . Czy ktoś miał taki przypadek .

Sprawdź ile razy dioda miga ? Na pokrywie powinien być opis co oznaczające kody błędów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem  problem, może ktoś kiedyś będzie miał taki sam to pomoże.

Otóż po odnalezieniu przekaźników które są pod pokrywą a jest ich sześć, po kolei odpinałem przewody które dochodzą do każdego z nich, pomiędzy każdym odpięciem trzeba resetować.

Jednocześnie na pilocie naciskając poszczególne przyciski, kiedy się je przyciska słychać było jak każdy po kolei  przekaźnik '' cyka '' oraz czuć było pod palcem że pracuje.

Tylko jeden z nich w ogóle nie dawał żadnych oznak życia. Po wymianie na nowy zamiennik [ bo oryginał był dostępny tylko na aliexpres ] przez elektronika wszystko wróciło do normy.

Jedyny problem teraz to muszę wykombinować jak zablokować prowadnice silniczków aby pozostawały przy oponach, bo samoczynnie oddalają się od koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem  problem, może ktoś kiedyś będzie miał taki sam to pomoże.

Otóż po odnalezieniu przekaźników które są pod pokrywą a jest ich sześć, po kolei odpinałem przewody które dochodzą do każdego z nich, pomiędzy każdym odpięciem trzeba resetować.

Jednocześnie na pilocie naciskając poszczególne przyciski, kiedy się je przyciska słychać było jak każdy po kolei  przekaźnik '' cyka '' oraz czuć było pod palcem że pracuje.

Tylko jeden z nich w ogóle nie dawał żadnych oznak życia. Po wymianie na nowy zamiennik [ bo oryginał był dostępny tylko na aliexpres ] przez elektronika wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.