Jump to content
Sign in to follow this  
legendarny

Problem z Mover Carver Ar2-1

Recommended Posts

legendarny

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z moverem który po prostu nie działa, a może ktoś już taki sam problem miał i doszedł gdzie jest przyczyna.

Otóż sygnalizuje 3 razy migając diodą o błędzie mówiącym że '' Short to Chassis ''

Silniki podłączając na krótko pracują.

Na zagranicznych forach piszą że to może być wina przekaźnika, ale którego i gdzie go szukać tego już nie wiem.

VID_20180418_100726.mp4

IMG_20180417_105017.jpg

alpo

Naprawiłem już kilka elektronik od moverów jak sobie nie poradzisz zdemontuj centralkę z pilotem i wyślij do mnie do naprawy

Darek

tel 501758889

beloryb

Wita ja też mam problem z Mover Truma SER po włączeniu przekaźniki klepią ale ale djoda na pilocie dalej błyska i nie działa mover. Resetowałem na na nowo przyuczałem pilota i nic.

Dioda na centralce miga cały czas .  Silniki na krótko podłączyłem działają . Czy ktoś miał taki przypadek .

legendarny
W dniu 18.04.2018 o 18:50, beloryb napisał:

Wita ja też mam problem z Mover Truma SER po włączeniu przekaźniki klepią ale ale djoda na pilocie dalej błyska i nie działa mover. Resetowałem na na nowo przyuczałem pilota i nic.

Dioda na centralce miga cały czas .  Silniki na krótko podłączyłem działają . Czy ktoś miał taki przypadek .

Sprawdź ile razy dioda miga ? Na pokrywie powinien być opis co oznaczające kody błędów. 

legendarny

Znalazłem  problem, może ktoś kiedyś będzie miał taki sam to pomoże.

Otóż po odnalezieniu przekaźników które są pod pokrywą a jest ich sześć, po kolei odpinałem przewody które dochodzą do każdego z nich, pomiędzy każdym odpięciem trzeba resetować.

Jednocześnie na pilocie naciskając poszczególne przyciski, kiedy się je przyciska słychać było jak każdy po kolei  przekaźnik '' cyka '' oraz czuć było pod palcem że pracuje.

Tylko jeden z nich w ogóle nie dawał żadnych oznak życia. Po wymianie na nowy zamiennik [ bo oryginał był dostępny tylko na aliexpres ] przez elektronika wszystko wróciło do normy.

Jedyny problem teraz to muszę wykombinować jak zablokować prowadnice silniczków aby pozostawały przy oponach, bo samoczynnie oddalają się od koła.

legendarny

Znalazłem  problem, może ktoś kiedyś będzie miał taki sam to pomoże.

Otóż po odnalezieniu przekaźników które są pod pokrywą a jest ich sześć, po kolei odpinałem przewody które dochodzą do każdego z nich, pomiędzy każdym odpięciem trzeba resetować.

Jednocześnie na pilocie naciskając poszczególne przyciski, kiedy się je przyciska słychać było jak każdy po kolei  przekaźnik '' cyka '' oraz czuć było pod palcem że pracuje.

Tylko jeden z nich w ogóle nie dawał żadnych oznak życia. Po wymianie na nowy zamiennik [ bo oryginał był dostępny tylko na aliexpres ] przez elektronika wszystko wróciło do normy.

legendarny
20 godzin temu, legendarny napisał:

.

TomekTomasz
W dniu 18.04.2018 o 17:31, alpo napisał:

Naprawiłem już kilka elektronik od moverów jak sobie nie poradzisz zdemontuj centralkę z pilotem i wyślij do mnie do naprawy

Darek

tel 501758889

Hejka, mam podobny przypadek 😔 naprawisz dalej elektronikę ?