Skocz do zawartości

Problem!


waldiemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, gdzie mogę dostac wtyczki euro chodzi o takie do campera 230v takie jak zwykła wtyczka, ale bez bolców, te takie z dziurkami a nie z bolcami, i czy jeżeli jade do włoch, to musze mieć nowy zawór w butli z gazem? Bo mam stary model butli i teraz nie wiem czy muszę kupowac nowy... Błagam o szybką odpowiedź:]:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżźeli chodzi o gniazdo to to o to, tylko gdzie mogę takie kupić w trójmieście? bo nie chce przez internet ;) A te zawory, to mi chodziło o to, czy ja muszę kupić nowy :) bo to drogie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! teraz tylko pozostaje pytanko, czy trzeba kupić nowy zawór... Bo obawiam się, że jak pojadę do krajów troszkę lepiej rozwiniętych, to mi nie napełnią! I wtedy kicha... :ok::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak ogolnie nie wiem czy np w Niemczech napelniaja tak normalnie butle... bo nigdy nie napelnialam, poprostu sie wymienia pusta na napelniona. We Wloszech na kempingach tez mozna tak wymienic a czy gdzies napelniaja swoje to nie mam pojecia.

 

sa takie szare ogolnie "chodzace" i te butle wymieniaja bez problemu w granicach europejskich... ale czy wszedzie, tego tez nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wiem, w Niemczech i Austrii z napelnianiem jest problem, lepiej wymieniac (chociaz paru osobom udalo sie napelnic). W Polsce juz zreszta tez to wchodzi i jest juz malo punktow ktore nabijaja.

W Niemczech, Austrii z tego co wiem, to sa takie szare a we Wloszech z innymi koncowkami... w Hiszpani jeszcze chyba napelniaja, bo oni maja inne butle na wymiane i trzeba specjalne koncowki.

Tak ze co kraj to obyczaj, trzeba sobie najlepiej zestaw euro reduktorow kupic, albo sie modlic zeby tam gdzie napelniaja to mieli :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldiemeryt, rozumiem, że mówisz o butlach 11 kg np takich

butla%2011%20kg.jpg

bez kołnierza lub

bezpieczna_butla_180x144.jpg

z kołnierzem.

 

Takie butle się wymienia tzn oddajesz pustą dostajesz pełną a płacisz jedynie za gaz w butli(+ ukryte koszty napełnienia przeglądów itp) Koszt wymiany w Polsce 40-50zł. Pusta butla nowa kosztyje o 90zł. Mi butla wystarcza na sezon - ale jeśli mam możliwość to gotuję na prądzie pod namiotem.

 

Jeśli masz obawy czy Ci wystarczy jedna butla - weż dwie - rozwiązanie chyba najprostrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie szare to na BP dostane? bo mam zielona z kołnierzem :( I wtedy co? nie wymieniają? Pech.! Dlaczego polska jest tak cofnięta w stosunku do innych krajów? Kiedyś takich problemów nie było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szare sa butlami ktore sie kupuje na wlasnosc, tak jest ustalone ... inne kolory sa przeznaczone dla firm w ktorych kupuje sie butle. Czyli np niebieskie ma Gaspol i kupuje sie taka butle u nich i tylko u nich mozna wymieniac. Zolte ma ktos inny i tak dalej...

 

A Polska nie jest cofnieta, tylko poprostu miala swoje przepisy, jak inne kraje ktore teraz musza zostac ujednolicone i niedlugo nie bedzie z tym problemu. Z tego co wiem to we Wroclawiu juz tak sie odbywa, bo moja mam na dzialke do grila tez musiala kupic szara butle, zeby nie byc uzalezniona od jednego dostawcy.

 

acha, taka butle kupic mozna w OBI .. ale nie wiem czy na terenie calej Polski w Obi-kach tez maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.