Skocz do zawartości

Mercedes 307D-1986


TOPLINE

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wcześniej pisałem, nabyłem wreszcie swojego kamperka. Autko było troche zaniedbane i pare dni roboczych się zeszło by auto nabrało bardziej świeżego wyglądu.

W pierwszej kolejności mercedesik został odmalowany, bo wcześniejsze barwy były takie nie ciekawe i troche amatorsko był pomalowany, był biało brązowy, fragment tego brązu widać przy przednim kierunkowskazie, póżniej zakryje go plastikowa maskownica.

W wewnątrz wymieniłem obicie i materace dwóch dolnych kanap i tym samym materjałem zostały obszyte materace górnego łóżka. Uszyte zostały też nowe zasłonki. Ponadto ogólne sprzątanie i troche zabawy z elektryką bo ktoś wcześniej troche namieszał w kablach. Autko jest wyposażone w dwa akumulatoty, pierwszy rozruchowy 135A, drugi głedokiego rozładowania 120A który też może być ładowany podczas jazdy.

Ogólnie wszystkie urzadzenia działają i jedyna rzecz jaka została mi do zrobienia, to dodrać albo dorobić jakiś brodzik bo ten co tu kidyś był musiał się komuś bardzo spodobac, bo został tylko po nim wąż odpływowy idący do zbiornika na brudną wodę.

kampernl7.th.jpg

Do auta jest na wyposazeniu letni przedsionek którego jeszcze nie rozkładałem a w bagażniku dachowym, stolik, krzesła turystyczne i grill; które napewno się niedługo przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest z 1986 roku a kosztowało mnie 10 tyś zł. Na lakiery wydałem troche ponad 300zł, na nowe materace 270zł a materjał obiciowy i zasłonki to koszt 250zł. Merol zarejestrowany jest na 6 osób jako auto specjalistyczne w związku z czym jego roczne ubezpieczenie to troche ponad 200 zł.

 

kamper2zm6.th.jpg

 

kamper3gl8.th.jpg

 

kamper4tq0.th.jpg

 

kamper5nn9.th.jpg

 

kamper6qk1.th.jpg

 

kamper7jg7.th.jpg

 

kamper8je7.th.jpg

 

kamper10ct4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest ciaśniej, jak w przyczepie, ale jak na moje, a w zasadzie nasze ''żona i trzy letni bżdąc'' potrzeby napewno wystarczy. To taka prawie samojezdna :hehe: Niewiadówka, o dość dużej mobilności terenowej, szczególnie przydatna na plenerowe wyjazdy na ''rybki''. :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche nie jasno to opisałem, w częsci podwyższonego dachu łóżko celowo jest składane, po to by można było normalnie chodzić, a elementy chowają się nad kabiną kierowcy. Każdy kto zetknął się z takim rozwiązaniem napewno wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przy 80 km/h spokojnie można :hehe: rozmawiać z osobami siedzącymi z tyłu. Jak go kupowałem, to myślałem że będzie głośno, miałem wcześniej starego Forda Transita w dieslu i tam żeczywiście w kabinie było :slina: jak w Antonowie podczas startu. Mercedes mnie mile zaskoczył :hehe: , jeżdzi sie nim wygodnie i cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie szukam w miare przestronnego kamperka, z ogrzewaniem postojowym, ktorego nie bede musial sie wstydzic. a to wszystko za niewielkie pieniadze.

 

i ktos moglby rzec ze takie rzeczy to tylko w Erze...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i miałby racje hahahaha

 

a tak na serio, to myslalem o Ducato I, Transicie za ok 20 tys, (ale te raczej za drogie) albo mercedesie lub ogórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toaleta jest przenośna, od zakupu auta nie miałem okazji :hehe: jej używać.

bardzo fajny sprzet ...bardzo mi sie podoba jakmożesz to ciągnij dalej ten wątek ... i co tam jeszcze chcesz majstrowac...

 

Do dłubania za wiele nie zostało bo wszystko działa, lodówa mrozi, ogrzewanie gazowe odpalałem ostatnio, jak na dworzu było -5 stopni i działa bez zarzutu. Jedyne co mnie czeka to wymodzic jakieś trafo co by z sieci 220v dawało prąd12v na oswietlenie wewnętrzne i ładowało akumulatory. Instalacja z opisami po germański jest gotowa, trafo też było ale zapewne komuś się przydało. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.