Skocz do zawartości

Zakup nowej przyczepki z oddzielną kabiną prysznicową


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio w Szczecinie, oglądałem Adrię Alteę i Adorę. Adora z oknem panoramicznym wyglądała naprawdę fajnie. Problemem jest jej waga. Przyczepa jest cięższa od hobby i knausa (cięższy jest tylko Fendt). Czekam na ofertę od dilera i zobaczymy co będzie.

Od Smolicza (pracownika) dowiedziałem się, że w hobby mogę mieć dmc 1600 lub 1750, nie ma możliwości zakupienia mocniejszej osi i dopasowania dmc wg potrzeb... O dziwo taka sytuacja jest możliwa w Adrii bez problemu. Najlepsze jest to, że kilka dni wcześniej, gdy byłem w Pobiedziskach, to temat był wykonalny...

Poza tym nie podobało mi się podejście sprzedawców do przyczep. Żadna przyczepa niepodparta z tyłu. Każda, do której wszedłem waliła tylnym narożnikiem o kostkę... Tak "chyba" nie powinno być....

Generalnie po obejrzeniu Adrii i Hobby, moim zdaniem, Hobby ładniej wygląda w środku i dodatkowo jest tańsze niż Adora :P Altei nie biorę pod uwagę ze względu na szerokość budki.

Jutro planuję zobaczyć Fendta i Knausa. Zastanawiająca jest masa  pustego Knausa sudwind 580 qs.

 

Poniżej zestawienie wag pustych przyczep oraz długości wewnątrz:

 

1. Hobby 545 KMF - 1335 / 545

2. Knaus sport 580 qs - 1200 / 562

3. Knaus sudwind 580 qs - 1300 / 568

4. Adria Adora 572 PT - 1365 / 565

5. Fendt Saphir 560 SKM - 1470 / 569

6. Adria Altea 552 PK - 1190 /551

 

Gdzie Knaus ma takie oszczędności na wadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pewnie w tym samym miejscu gdzie Adria - użyte materiały, grubości ścian, podłogi, dachu oraz sklejki użytej do budowania mebli. Być może też robią lekkie mebelki i dobrze.

W u mnie zapakowanej przyczepy stojącej w poziomie gibnąć na tył prawie się nie da - trzeba się mocno postarać, cały rok tak stoi, w salonie jednak powinna być 1 łapa opuszczona.

Wybieraj patrząc na design i cenę przy tych samych parametrach wyposażenia. Czy Knaus ma porządny prysznic czy też sklejka + tapeta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny prysznic ma tylko Fendt... 

Co do grubości ścian:

Podłoga/dach/ściany

1. Knaus sudwind 580 - 38/31/31

2. Adria adora - 40/29/24

3. Fendt - 47/39/31

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak budżet pozwala to idź w Fendta. Ja miałem ten problem z głowy, bo graniczną szerokością było 230-235cm. Po dodaniu innych wymogów został wtedy Weinsberg mega goły i Altea. Wybór był prosty.  Rok później wszedł Knaus 500KD, którego brałbym pod uwagę, po dodaniu sztywnych drzwi do prysznica. 

 

Kolejny zakup będziemy robić z rocznym wyprzedzeniem po wizycie na targach, ale to za 5-7 lat. Mam nadzieję na nowe układy wnętrz. Prysznic osobny będzie jednak zawsze numerem 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepkę ciągam superb z dmc 2245, mam maks 1687 na hak... Fendt robi się ciężki, a jak dorzucę mover, klimę, aku, przedsionek, to jest już słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja dachowa czy przypodłogowa? Która lepsza, cichsza i wydajniejsza?

Wiem, że tematy były... Pytam konkretnie do osób które mają, o ich własne odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PLopaPL napisał:

d Smolicza (pracownika) dowiedziałem się, że w hobby mogę mieć dmc 1600 lub 1750, nie ma możliwości zakupienia mocniejszej osi i dopasowania dmc wg potrzeb... O dziwo taka sytuacja jest możliwa w Adrii bez problemu. Najlepsze jest to, że kilka dni wcześniej, gdy byłem w Pobiedziskach, to temat był wykonalny...

Poza tym nie podobało mi się podejście sprzedawców do przyczep. Żadna przyczepa niepodparta z tyłu. Każda, do której wszedłem waliła tylnym narożnikiem o kostkę... Tak "chyba" nie powinno być....

 

Mówisz o Smoliczu, czy o wszystkich dilcach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to opłacalny interes? i czy się cieszą? często kalkulacje napraw nie odzwierciedlają rzeczywistych nakładów pracy poniesionych przez serwis.

Nie wiem jak można narzekać na opłacalność napraw na gwarancji - to jest kura znosząca złote jaja.

Rękojmi są dwa lata a gwarancja często dluzsza.

 

Wysłane z mojego Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PLopaPL napisał:

Klimatyzacja dachowa czy przypodłogowa? Która lepsza, cichsza i wydajniejsza?

Wiem, że tematy były... Pytam konkretnie do osób które mają, o ich własne odczucia

Mogę napisać o dachowej,bo taką mam i wcale podłogowej nie brałem pod uwagę.Może z racji ceny,bo montaż podłogowej jest droższy,wydaje mi się,że ma bardziej zastosowanie na jachcie,czy łodzi.W poprzedniej przyczepie miałem model Dometic B1901.Była głośna,ale wydajna (spałem przy włączonej).Obecnie mam Dometic 2200 i jest dużo ciszej.Myślę,że ta pod ławkowa jest również głośna i jeszcze "brzęczy" koło głowy.Klimatyzację dachową polecam,mega komfort spania i codziennego funkcjonowania w gorące dni (wydajność na bardzo wysokim poziomie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PLopaPL napisał:

Kolejne pytanko, gdzie warto kupić przedsionek Isabella? Chodzi mi o rozsądna cenę... (tak wiem, że są drogie)

podłączam się pod pytanie... zastanawiamy się między Isabella a Ventura bo to jednak prawie połoa ceny ale skoro na stronie Isabelli oferują Venturę to chyba jakosciowo są jak najbardziej wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z dmc budki. Po 1,33 z auta wychodzi 1687,97 kg, myślicie że będzie spory problem jak będę mieć budkę 1700?
Problemu pewnie nie będzie. Ale ja dla świętego spokoju obniżyłbym do 1687 kg i po kłoppcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.