Skocz do zawartości

Intercamp 84 Łeba


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Na kemping zawitaliśmy dziś z samego rana. Znamy go jeszcze z czasów studenckich wyjazdów z namiotem, tak więc wydawało się, że jedziemy na pewniaka. Tymczasem, gdzie się nie obejrzeć zmiany. Czy na lepsze? Nie wiem. Dla mnie chyba nie.

Przy wjeździe na kemping była okazała recepcja w białym, jak na tamte czasy nowoczesnym budynku. Dziś pozostał jedynie budynek, w którym zrobiono wystawę, zaś recepcję umieszczono w drewnianej budce za szlabanem. Czynna jest od 9, więc jak przyjechaliśmy parę minut przed 8 musieliśmy chwilę poczekać. Na teren kempingu wjechaliśmy całym zestawem jednak bez problemu i mogliśmy się spokojnie rozejrzeć za miejscem. Musieliśmy jedynie zostawić dokument strażnikowi.

Kiedyś na Intercampie była część dla dorosłych i osobne pole namiotowe dla młodzieży. Dziś została jedynie dawna część dla dorosłych. Część młodzieżowa stoi zarośnięta chaszczami i niszczeje. Szkoda. W części dorosłej znikły miejsca oddzielone żywopłotami, tzw. parcele. Teraz nie ma tu podziału miejsc i każdy staje tam, gdzie mu się akurat podoba. Czy to lepiej? Nie wiem. Jest większy bałagan, ale miejsca jest tu dostatek.

Kiedyś Intercamp reklamował się jako największy kemping w Polsce. Dziś już nie można tego o nim powiedzieć.

Czystość w sanitariatach i wygląd toalet - polski standard. Niby czysto, ale porównując z kempingami chorwackimi, jest raczej słabo. No, ale to jest Polska i w wyposażeniu kempingów niestety sporo odstajemy. Na polskie warunki - jest ok.

Dużym plusem jest dostęp do internetu przez WiFi gratis. Nawet nie wiedziałem, że tak fajnie jest siedzieć z laptopem na kolanach w przedsionku przyczepy.

Największym minusem, który do tej pory zauważyłem - dla mnie jest to ogromna wada - nie można płacić za pobyt kartą. W dzisiejszych czasach to nie do pomyślenia.

Sąsiedzi. Tak jak w Chorwacji, nasza enka była czymś oryginalnym w Łebie na kempingach te przyczepy są bardzo popularne. Nie znalazłem jednak żadnej z naklejką karawaning.pl ani fanklubu niewiadówek (poza moją). Może jeszcze, gdzieś mi się rzuci w oko logo tych stron.

Pogoda taka sobie. Jest pochmurnie, czasami spadnie kilka kropel deszczu, ale jest ciepło. Woda w Bałtyku zimna. Właśnie wyłaniają się pierwsze promyki słońca.

No i tyle. Wypoczywam........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czas na dalszy ciąg moich spostrzeżeń, o ile kogoś zainteresują.

W trakcie naszego wyjazdu pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie. Trochę słońca, zaraz po nim chmury i przelotne opady. Przez 2 dni silny wiatr. O ile dla dorosłych taka pogoda nie przeszkadza, bo nawet jak pada to można sobie spokojnie poczytać, to dla dzieci jest to tragedia. Naszego malucha zajmujemy wymyślanymi na bieżąco zabawami + bajki na dvd, ale ile można to robić. Otóż na naszym kempingu atrakcją dla dzieci jest jedynie plac zabaw. Nienajgorszy, ale w czasie deszczu zupełnie nieprzydatny. Brakuje na wzór kempingów europejskich mini klubu, gdzie dzieciaki spędzają czas w trakcie brzydkiej pogody lub też zostawiane są pod opieką opiekunek. Dla rodzin z małymi dziećmi brak takiego miejsca to duży minus.

Warto jest też wspomnieć o naszych sąsiadach. O ile w nad Morzem Śródziemnym mówienie sobie dzień dobry i uśmiech jest standardem, u nas niestety nie. Szkoda. W końcu mieszkając obok siebie na krótko jesteśmy sąsiadami i warto jest choć raz dziennie ukłonić się czy uśmiechnąć. Będzie milej. :]

Co do czystości na kempingu - po części sami jesteśmy sobie winni warunków. Powszechne jest zostawianie odpadków jedzenia w zlewie. Przecież ich spłukanie i zostawienie po sobie porządku nie zajmuje zbyt wiele czasu. Ale my, Polacy, nie zajmujemy się przecież sprzątaniem. Obsługa ma to po nas robić, przecież płacimy i wymagamy. Analogicznie jest w WC, ale o tym już nie będę się rozpisywać. :ok:

A i jeszcze ceny. Wczoraj poszliśmy na wydmy ruchome. Chcieliśmy wrócić do Łeby kolejką. Pytamy o cenę - zonk - 15 zł za osobę za 5 km, to przy 3 os. rodzinie daje 45 zł. Nie jestem skąpy, ale to chyba zbyt wiele, szczególnie jeśli doliczy się wstęp do parku.

Wczoraj odwiedził nas człowiek z Polskiego Caravaningu. W zamian za umieszczenie ich naklejki dostaliśmy najnowszy numer czasopisma i bierzemy udział w konkursie. Do wygrania m.in. tygodniowe wypożyczenie kampera i jakieś gadżety. Ciekawa lektura na pewno się przyda na kempingu.

To by było wszystko na dziś. Pada, ale jest nadzieja na przejaśnienie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam! Jeżeli kogoś to zainteresuje to na Intercampie zmiany. Po prawej stronie, która była nieczynna od paru lat ruszył remont, a właściwie budowa nowego sanitariatu. Ma być też zaplecze dla dla dzieci w budynku starej administracji, nowa sala telewizyjna, recepcja itp. Jest też 12 nowych domków więc idzie ku dobremu. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.