Skocz do zawartości

Dużo pytań od nowicjusza czyli czy warto fifth wheel rv


sepher

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe ilu z negujacych pomysł dużej przyczepy ma za sobą mieszkanie w przyczepie (a nie tylko wakacje)? Taki "wyjazd" różni się od wakacji tym, że zamiast liczyć czas na dni-tygodnie, liczymy na tygodnie-miesiace. Przecież to nie konkurs na roczny przebieg z budka. I wtedy znalezienie odpowiedniego miejsca na postój przestaje być takie straszne. Do kolejnego miejsca postoju można sobie autem na rekonesans nawet pojechać.

 

Pomijam już, że skoro tzw tirem można fajne miejsce na parodniowy postój znaleźć to takim zestawem tym bardziej.

 

Ps

Piszę to z perspektywy 7miesiecznej włóczegi przyczepą z dwójka małych dzieci.

 

Ps2

My na emeryturę planujemy raczej wielki kamper + przyczepa na jakiegoś Smarta niż nieporeczny ciągnik z dużą przyczepą. Wydaje mi się, że tak będzie wygodniej w trasie i na codzień.

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

......... chciałbym przynajmniej z grubsza wiedzieć w co się wpakuję, zwłaszcza iż temat dla mnie jest nowy..................

 

czyli próbujesz kupować sprzęt bez pewności że to Ci się w ogóle spodoba, widzę że kolejny wątek onanizmu sprzętowego i teoretycznych rozważań typu "mow pieprznąć to wszystko i wyjechać w bieszczady" :ee:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concorde... rozumiem że sprawdziłeś ile taki kamper kosztuje i mieści się to w Twoim budżecie. Jezeli tak to jest jeszcze firma Volkner. Oni tobą duże kampery właściwie wyłącznie na zamówienie. Możesz zbadać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy kamper w Europie 17 metrow z przyczepa i 20 ton wagi. Facet sprzedal dom, firme transportowa i zafundowal sobie takiego amerykanca i ciagle wakacje . Po Eurpie nie mial wiekszych problemow z poruszaniem sie natomiast w rodzimej Norwegii jest troche problemow.'

 

http://www.tv2.no/a/3274607/

 

 

 

Ps. W 2010 byl najwiekszy w Europie

Edytowane przez KlAn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli próbujesz kupować sprzęt bez pewności że to Ci się w ogóle spodoba, widzę że kolejny wątek onanizmu sprzętowego i teoretycznych rozważań typu "mow pieprznąć to wszystko i wyjechać w bieszczady" :ee:

 

@chris_66: Rozumiem iż powinienem najpierw spędzić przynajmniej 10 lat w polonezie z lpg ciągnącym przyczepkę niewiadowa aby nabrać wprawy i stwierdzić czy to jest to czego chcę ? Onanizmu sprzętowego też tu nie widzę, nie podałem modelu przyczepy, szczegółów wyposażenia. Pytam o całokształt. a nie brandzluje się nad wyższością toalety xxx.xx nad yyyy.yy

 

 

 

daj spokój, to są marzenia do zrealizowania a nie dyskusja o pieniądzach

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile masz racji w tym co napisałeś :)

 

 

 

Concorde... rozumiem że sprawdziłeś ile taki kamper kosztuje i mieści się to w Twoim budżecie. Jezeli tak to jest jeszcze firma Volkner. Oni tobą duże kampery właściwie wyłącznie na zamówienie. Możesz zbadać temat.

@vrs: Używany można dostać w okolicach 100-120 tysięcy euro. Cena jeszcze do przełknięcia. Wyżej już raczej bym się nie pchał.

 

 

Najwiekszy kamper w Europie 17 metrow z przyczepa i 20 ton wagi. Facet sprzedal dom, firme transportowa i zafundowal sobie takiego amerykanca i ciagle wakacje . Po Eurpie nie mial wiekszych problemow z poruszaniem sie natomiast w rodzimej Norwegii jest troche problemow.'

@KIAn. Aż w takie skrajności nie popadajmy ;)

 

@Cezarr: Pozwolisz że skomentuję to obrazkiem.

302602_tez-jestem-ciekaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris_66: Rozumiem iż powinienem najpierw spędzić przynajmniej 10 lat w polonezie z lpg ciągnącym przyczepkę niewiadowa aby nabrać wprawy i stwierdzić czy to jest to czego chcę ? Onanizmu sprzętowego też tu nie widzę, nie podałem modelu przyczepy, szczegółów wyposażenia. Pytam o całokształt. a nie brandzluje się ....................

 

powinieneś spędzić ze dwa miesiące w podróży , potem pogadamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodając opinie forumowiczów  pomysł na razie zostaje zawieszony (o ile nie znajdę lepszego rozwiązania to do niego wrócę)

 

Tymczasem podążę inną drogą: Co Koledzy myślą o takim rozwiązaniu jak na zdjęciu ? Concorde Charisma 890G ma takie rozwiązanie pozwalające na schowanie smarta w bagażniku.

 

 

PdjWHLE.jpg

 

Przyznam szczerze, że teraz to mnie zaskoczyłeś dosyć mocno.

Faktem jednak jet że tylko krowa nie zmienia poglądów.

Więc i pora na mnie.

Troszkę nie za bardzo podobały mi się co poniektóre odpowiedzi , ale teraz i mnie wydaje się, że te

całe pisanie, plany właściciela wątku. To chyba jednak sztuka dla sztuki. No a na to to troszkę szkoda mojego czasu

Panowie pora ma małe przepraszam. Życzę powodzenia w realizacji marzeń.

I już mnie tu nie ma  :hej:  :hej:

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Dodając opinie forumowiczów  pomysł na razie zostaje zawieszony (o ile nie znajdę lepszego rozwiązania to do niego wrócę)

 

Tymczasem podążę inną drogą: Co Koledzy myślą o takim rozwiązaniu jak na zdjęciu ? Concorde Charisma 890G ma takie rozwiązanie pozwalające na schowanie smarta w bagażniku....

 

 

 

 

hehehehe - dobre, mocne

 

"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach" - dokładnie tak, po owocach, a nie po pustych słowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że teraz to mnie zaskoczyłeś dosyć mocno.

Faktem jednak jet że tylko krowa nie zmienia poglądów.

Więc i pora na mnie.

Troszkę nie za bardzo podobały mi się co poniektóre odpowiedzi , ale teraz i mnie wydaje się, że te

całe pisanie, plany właściciela wątku. To chyba jednak sztuka dla sztuki. No a na to to troszkę szkoda mojego czasu

Panowie pora ma małe przepraszam. Życzę powodzenia w realizacji marzeń.

I już mnie tu nie ma  :hej:  :hej:

 

Przeprosiny przyjęte  :)

Ja to już mam nawet wyrzuty sumienia, że czytam ten wątek... :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marko6: Cóż. Masz rację. Krowa nie zmienia poglądów. Jak już napisałem zawiesiłem pomysł piątego kółka po informacjach jakie uzyskałem. Nie chcę w imię forsowania jakiegoś pomysł  wpaść w g.... gdzie kupię sprzęt i okaże się iż będę mógł sobie go jedynie postawić na swojej posesji. Myślałem iż od tego są fora tematyczne aby bardziej doświadczeni ludzie wybijali nowicjuszom złe pomysły, jednakże jak widać myliłem się.
Każdy ma jednak prawo do swojej oceny.

Ja też już podziękuję za korzystanie z forum. Konstruktywnych informacji udzieliły mi 3-4 osoby i bardzo dziękuję za poświęcony mi czas  Osobom które poświęciły swój czas na ocenianiu mnie, moich zamierzeń nie podziękuję mimo iż ubawiłem się wraz z małżonką czytając wspólnie co niektóre.
Z pomysłu na spędzanie czasu jednak nie zrezygnuję, mam parę miesięcy które postaram się wykorzystać konstruktywniej niż jak to koledzy określili "onanistykę" ;)
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To  nie pierwszy raz gdzie temat kończy się podobnie, zauważyłem że jak ktoś chce kupić coś dużego, automatycznie ma to odradzane

że nie dasz rady, jak tym będziesz jechał itd. itd. itd. A szkoda bo było by ciekawie poczytać jak jakiś forumowicz kupuje taką przyczepę

czy kampera i relacjonuje swoje podróże, chętnie bym poczytał bo jazdę dużym zestawem znam tylko jeżdżąc ciężarówką, ale

to jest zupełnie coś innego.

@sepher mam nadzieję że napiszesz kiedyś co kupiłeś. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.