Skocz do zawartości

Coachman Mirage 500/5


dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

 

Chciałbym wszystkim przedstawić mój nowy nabytek, a jest to przyczepa kempingowa Coachman Mirage 500/2. Została zakupiona 05.08.2017. Po pierwszej przejażdżce ponad 100km stwierdzam że auto prowadzi się elegancko do przodu i tyłu. Waga nie przytłacza a hamulce działają elegancko.

 

Kupując ją byłem świadomy niedoskonałości w postaci zadrapań i pęknięć. Lecz następnego dnia gdy pooglądałem doznałem szoku w postaci wilgoci, więc w planie oprócz wcześniej znalezionych problemów będę walczył z szkodami spowodowanymi wodą.

 

Chce dodać że jest to moja pierwsza przyczepa i uczę się niestety na błędach.

 

Dane techniczne:

 

Nazwa: Coachman Mirage 500/5

 

Data produkcji: XX.XX.XXXX

Oś: pojedyncza oś AL-KO + koło podporowe AL-KO

Hamulec:  AL-KO + hamulec ręczny

Podłączenie: Dwa gniazda 2x 7 pinów

 

Waga: podstawowa - 830kg

Waga: maksymalna - 1060kg

Waga: zapas - 230kg

 

Długość: wewnętrzna - 508cm

Długość: całkowita - 655cm

Szerokość: 213cm

Wysokość: 240cm

Rozmiar przedsionka: 928cm

 

Wyposażenie:

  • Przednie potrójne łóżko
  • Tylne podwójne łóżko
  • Tylne pojedyncze rozkładane łóżko piętrowe
  • Lodówka / zamrażalka z trzema możliwościami działania
  • Ciepła / zimna woda
  • Kuchenka gazowa z trzema palnikami / piekarnik gazowy
  • Toaleta kasetowa / prysznic / umywalka z lustrem.
  • Okna z funkcją rozszczelnienia / moskitierami / roletami odbijającymi promienie słoneczne
  • Ogrzewanie Trumatic bez nadmuchu
  • Akumulator 12V żelowy
  • Oświetlenie 220/12v
  • Antena TV
  • Dwa okna dachowe
  • Rozkładane stoliki

 

Plany:

  • Czyszczenie przyczepy na zewnątrz / wewnątrz
  • Czyszczenie tapicerki
  • Czyszczenie i konserwacja przyczepy od spodu
  •  
  • Naprawa zacieków
  • Naprawa połamanych elementów
  • Naprawa wszystkiego co nie działa
  •  
  • Wymiana linoleum
  • Wymiana opon
  • Wymiana tapicerki
  • Wymiana mebli na nowe
  • Wymiana zaczepu na z stabilistorem
  •  
  • Kupno lusterek
  • Kupno nowych opon
  • Kupno blokady na oponę
  • Kupno zabezpieczenia na kulę
  • Kupno zamka do uchwytu haka
  • Kupno stabilizatora jazdy
  • Kupno gaśnicy
  • Kupno trójkąta
  • Kupno wyposażenia przyczepy
  • Kupno przedsionka / maty na podłogę
  • Kupno stołu / krzeseł
  • Kupno mocowania na rowery / rowery

 

W chwili obecnej jedyne problemy jakie znam to pęknięty zderzak tylni i zaciek. Postaram się zamieszczać zdjęcia z przeprowadzonych prac i wyjazdów.

Dziękuję i proszę o waszą opinię, rady a nawet budującą krytykę.

 

post-12048-0-30541600-1502056693_thumb.jpg  post-12048-0-28213100-1502056730_thumb.jpg  post-12048-0-64521100-1502056708_thumb.jpg  post-12048-0-45946400-1502056745_thumb.jpg  post-12048-0-99705400-1502056758_thumb.jpg  post-12048-0-38845200-1502056776_thumb.jpg  post-12048-0-34775500-1502056790_thumb.jpg  post-12048-0-95392300-1502056808_thumb.jpg  post-12048-0-64640800-1502056818_thumb.jpg  post-12048-0-34851200-1502056828_thumb.jpg  post-12048-0-34117700-1502056837_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wiesz jaki jest rok produkcji?

 

Na podłodze parkiet położony, albo linoleum. A co jest pod spodem? Niestety nie wygląda to wszytko najlepiej. Nie chcę być złym prorokiem, ale ten jeden przeciek to bardzo optymistyczny wariant. Ale oby tylko na jednym przecieku się skończyło. Ile Cię kosztowała ta przyjemność?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam roku produkcji bo nie wiem jak sprawdzić, papierów nie mam żadnych oprócz umowy. Może da się sprawdzić po numerze VIN. Za przyczepę dałem 900€, według mnie to bardzo mało. Sprawdziłem co jest pod parkietem, jest po prostu oryginalne linoleum i tyle, podłoga od spodu zdrowa w miarę.

 

Dzisiaj przypatrzyłem się dokładnie i starałem się z testować jak działają różne elementy przyczepy. Udało się sprawdzić gaz działa wszystko, podłączenie, ogrzewanie, lodówka, kuchenka na 3 palniki. Sprawdziłem 230v, działają wszystkie gniazdka, lampa w kibelku ale nie wiem jak zapalić światło na górze i jak sterować tymi panelami.

 

Tak samo nie wiem jak sprawdzić 12v, nie mam prostownika no i akumulator wyładowany.

Edytowane przez dvd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i duża przyczepa. Kwota zakupu śmieszna. Jak liczna rodzinka będzie podróżować? Uzupełnij profil skąd jesteś i czym ciągniesz. A nóż po sąsiedzku :D chyba że zostałeś w ojczystym kraju przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyczepa fajna ale ma ukryte wady których nie brak. Na szczęście sezon już dobiega końca więc wezmę się ostro do roboty by wszystko naprawić. Oczywiście zamieszczę relację na forum.

 

Profil już uzupełniłem, mieszkam w Rymanowie, województwo Podkarpackie a aktualnie przebywam w Irlandii. Jak będę wracał chce ją zabrać z powrotem. Malutki zegarek właśnie mi się urodził więc muszę pozwiedzać ten kraj, a jak dorośnie do przedszkola planuje powrót.

 

W przyczepie będzie zamieszkiwać rodzina 3 osobowa. Ja, żona i nasz pół roczny bobas. Postaram również się wam pokazać ten kraj podczas moich wędrówek, które udokumentuje tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kraj powolniaka i bukietowej dobrze wspominam z weekendowego wypadu. Odniosłem wrażenie że jest tam dokładnie tak jak w podręcznikach do angielskiego i jasiu fasoli :) to jedyny kraj do którego pojechaliśmy z żoną i się nie rozczarowaliśmy :) postrzegam to oczywiście tylko okiem turysty kierowcy, nie pracuję za granicą. 

Dlatego chętnie zawieszę oko na fotkach i mam nadzieję że będzie sposobność tam się jeszcze raz wybrać na zwiedzanie tych zielonych traw i ceglanych domków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Kurcze przepraszam, przez pogodę nie dotarł mój poprawiony post.

Dlaczego moja przyczepa jest tak zabezpieczona, otóż od dzisiejszego rana w całej Irlandii jest ogromny wiatr z prędkością max 70km/h. Twórczynią tego wiatru jest huragan Ophelia, ostatni taki duży huragan nawiedził ten kraj 50 lat temu. Wszystko jest pozamykane, ciężko znaleźć otwarte miejsce gdzie można kupić coś. Dużo powywracanych drzew, zablokowane drogi itp.

 

Moja przyczepa też się chwiała jak galaretka, a że mieszkamy blisko sąsiadów postanowiłem ją tak zabezpieczyć, i pokazać jak wieje.

 

post-12048-0-64696000-1508180856_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chciałeś napisać 170km/h a nie 70km/h. U nas ostatnio wiało 100km/h i tylko trochę drzew połamało. Nikt nic nie zamykał ani przyczep nie przewracało  :miga:

Przy 70km/h to się latawce dopiero puszcza  :]

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.