Skocz do zawartości
Kvasir

Kontrola wagi zestawu na drodze.

Rekomendowane odpowiedzi

jacekzoo

Coś 700 czy 800zł? Dobrze kojarzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bertosz

Tak, dobrze pamietasz... 800.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G
Caly zestaw. Na parking zwijaja wszystkich powyzej 2,5 tony. Wszyscy jada przez wage. Kto przekroczy 3.5 t, na bok do kontroli. Ja nie przekroczylem, ale widzialem kontrolowane zestawy i kampery
No i to jest dla mnie najważniejsze bo przyczepę mam przeladowana ok 40-50kg a cały zestaw ma jeszcze 400 kg zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec
27 minut temu, Marcin_G napisał:
W dniu 10.03.2018 o 07:06, w79 napisał:
Caly zestaw. Na parking zwijaja wszystkich powyzej 2,5 tony. Wszyscy jada przez wage. Kto przekroczy 3.5 t, na bok do kontroli. Ja nie przekroczylem, ale widzialem kontrolowane zestawy i kampery

No i to jest dla mnie najważniejsze bo przyczepę mam przeladowana ok 40-50kg a cały zestaw ma jeszcze 400 kg zapasu.

to tylko teoria. W filmikach na yt widać, że ważą przyczepę osobno i czasem nawet nacisk na hak. Wszystko zależy od kraju i człowieka na jakiego trafisz. Realnie patrząc to przy wyjazdach w PL trzeba mieć bardzo dużo pecha aby trafić na kontrolę, która skończy się ważeniem i mandatem. Bardziej może pouczeniem. Dla itd przekroczenie o 100kg to pikuś, skoro busy 3,5t przekraczają czasem DMC 3 krotnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G

Wiadomo, że jak trafię na jakiegoś dociekliwego to zważą mi wszystko, ale chodzi mi bardziej o prawdopodobieństwo, że w ogóle zostanę zatrzymany. Jeśli pierwsze sito jest po masie zestawu, a tak właśnie sobie to wyobrażałem, to szansa że mnie będą kontrolowali tak szczegółowo jest raczej niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szwedki

Zmiana dmc w LMC ,  oczywiście jeżeli jest możliwe to 130 euro .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
infer

Czy ktoś ma doświadczenie że zmiana DMC w dethleffs. Pisałem do producenta w Niemczech, wywalił mnie do alko. Alko po 3 tygodniach ciszy odeslali mnie do producenta w Niemczech. Chciałbym w miarę możliwości zwiększyć DMC o jakieś 100kg może 150. Jest to model Beduin 510 2006r. Przyczepa użytkowania w Anglii więc nie ma dowodu rejestracyjnego. Wygląda na to że potrzebuje nową tabliczkę I homologacje. Ktoś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
Czy ktoś ma doświadczenie że zmiana DMC w dethleffs. Pisałem do producenta w Niemczech, wywalił mnie do alko. Alko po 3 tygodniach ciszy odeslali mnie do producenta w Niemczech. Chciałbym w miarę możliwości zwiększyć DMC o jakieś 100kg może 150. Jest to model Beduin 510 2006r. Przyczepa użytkowania w Anglii więc nie ma dowodu rejestracyjnego. Wygląda na to że potrzebuje nową tabliczkę I homologacje. Ktoś coś ?

A co ma Alko do homologacji Twojej budy? Nic przecież. Papier z informacją na ile był fabrycznie homologowany Twój model musi wystawić Ci producent przyczepy. No chyba, że DMC masz już maksymalne i odesłali Cię do Alko w celu wymiany osi. Ale to i tak nic nie da. Nie da się zwiększyć DMC poza fabryczną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
W dniu 3/12/2018 o 16:07, strus251 napisał:

Tak czytam i sie zastanawiam (powaznie, nie jest to żadna próba rozpętania gówno-burzy).
Po co kupuje się wagi za taką kasę i waży nimi przyczepę?

czytam i oczom nie wierzę , miałem pomysł żeby to kupić , ale po tych opisach jak to zrobić i dlaczego źle wychodzi pomiar to mi przeszło 

wiem ile waży pusta buda, wiem ile waży stałe wyposażenie, resztę mogę sobie zważyć przy pakowaniu i git 

wiem, że można kupować sobie rożne zabawki dla dużych chłopców , ale ta jest średnio sensowna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka
Napisano (edytowane)
W dniu 13.03.2018 o 23:31, chris_66 napisał:

czytam i oczom nie wierzę , miałem pomysł żeby to kupić , ale po tych opisach jak to zrobić i dlaczego źle wychodzi pomiar to mi przeszło 

wiem ile waży pusta buda, wiem ile waży stałe wyposażenie, resztę mogę sobie zważyć przy pakowaniu i git 

wiem, że można kupować sobie rożne zabawki dla dużych chłopców , ale ta jest średnio sensowna 

Zwłaszcza, że za 800zł można ważyć zestaw/przyczepę na precyzyjnej wadze w jakimś punkcie / składzie budowlanym do końca życia i jeszcze trochę kasy zostanie ;) A ta waga za 800zł pewnie i tak się zepsuje w dwa miesiące po końcu gwarancji.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Commander

Czy ktoś zna w Krakowie miejsce z wagą przejazdową? 

Bo znalazłem dwa punkty gdzie trzeba cofać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
W dniu 3/26/2018 o 13:44, Łza Włóczynutka napisał:

Zwłaszcza, że za 800zł można ważyć zestaw/przyczepę na precyzyjnej wadze w jakimś punkcie / składzie budowlanym do końca życia i jeszcze trochę kasy zostanie ;) A ta waga za 800zł pewnie i tak się zepsuje w dwa miesiące po końcu gwarancji.

ostatnio miałem wybór za 10zł jak sobie na wyświetlacz popartzę i 20zł  z wydrukiem :D

1 godzinę temu, Commander napisał:

a co przeszkadza cofnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku
2 godziny temu, Commander napisał:

A jakie masz te 2 punkty? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin_G
W Lamusowni na Nowohuckiej jest waga przejazdowa. Tylko nie wiem jakiej długości, ale tam większe samochody zajeżdżają więc może zestaw się zmieści. Waga nie oszukuje. Sprawdziłem na sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi