Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym wyprzedzaniem też jest inny myk, jak robiłem c+e to instruktor wziął mnie we wrocku na jedną dwupasmówkę gdzie jest zakaz wyprzedzania dla ciężarowych. Pokazał żeby uważać bo jest w pewnym momencie trzeci pas do lewoskrętu, i teoretycznie jak ktoś jedzie tym pasem i mocno zwalnia bo ma czerwone to będąc na skrajnym prawym też musze zwalniać bo jak nie to go wyprzedze, i po egzaminie. I to ponoć jedno z bardziej ulubionych miejsc egzaminatorów

Ale rozumiem że miał czerwone tylko do lewoskrętu. A na przejściu nie było sygnalizacji świetlnej. bo tylko w takiej sytuacji nie wolno wyprzedzać zarówno na przejściu jaki bezpośrednio przed przejściem. przepis dotyczy tylko i wyłącznie przejścia oznakowanego bez sygnalizacji świetlnej.

I uważam że takich akcji powinno być więcej oczywiście Moim zdaniem. wyprzedzanie zarówno przed przejściem jaki na przejściu jest to jeden z większych wykroczeń drogowych. wykroczeniem przeciwko pierwszemu.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że chodzi mi o pierwszy film

Za takie coś to powinien trafić na parę lat do więzienia. ryzykuje zdrowie i życie niewinnego dziecka i wydaje mu się że dziecko się cieszy. Co w tych głowach takich kretynów się dzieje? Naprawdę nie wiem

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postawie filmu się nie da, chyba że się coś zmieniło. (żeby materiał mógł być dowodem, sprawca musi się zgodzić na jego nagrywanie - no i musi być widoczny na filmie - sprawca a nie jego samochód, bo jest domniemanie niewinności. Z większości nagrań nie wynika kto kierował). Ewentualnie mogą wsiąść włąściciela samochodu na przesłuchanie i wałkować tak aż się sam przyzna, ale to już nie takie proste. Większośc cwniaków pewnie się nie przyzna.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postawie filmu się nie da, chyba że się coś zmieniło.

 

Da się. Jest w policji nawet specjalna skrzynka mailowa, na którą możesz wysyłać filmy z wykroczeniami.

 

(żeby materiał mógł być dowodem, sprawca musi się zgodzić na jego nagrywanie 

 

 

 

Za dużo amerykańskich filmów ;) W Polsce sprawca na nic się nie musi godzić. A dowodem może być wszystko co policja/prokurator/sąd uzna za dowód.

 

 

- no i musi być widoczny na filmie - sprawca a nie jego samochód, bo jest domniemanie niewinności.

 

 

Owszem. Ale właściciel pojazdu ma obowiązek wskazać komu powierzył pojazd. Niewskazanie jest wykroczeniem

 

 

Z większości nagrań nie wynika kto kierował). Ewentualnie mogą wsiąść włąściciela samochodu na przesłuchanie

 

 

Nie mogą. Muszą w takim wypadku wezwać go albo w charakterze świadka, albo w charakterze podejrzanego. Wtedy mogą przesłuchiwać. Ale nikt nie wyciąga takich instrumentów. Wzywają właściciela i pytają komu powierzył pojazd. Jeśli twierdzi, że nie pamięta, albo nie chce wskazać to proponują mandat za niewskazanie. Jeśli gość nie chce przyjąć to sprawa trafia do sądu i sąd klepie wyrokiem nakazowym za niewskazanie sprawcy i tyle. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Jest w policji nawet specjalna skrzynka mailowa, na którą możesz wysyłać filmy z wykroczeniami.

 

Nie mogą. Muszą w takim wypadku wezwać go albo w charakterze świadka, albo w charakterze podejrzanego Wzywają właściciela i pytają komu powierzył pojazd. Jeśli twierdzi, że nie pamięta, albo nie chce wskazać to proponują mandat za niewskazanie. Jeśli gość nie chce przyjąć to sprawa trafia do sądu i sąd klepie wyrokiem nakazowym za niewskazanie sprawcy i tyle. 

Skrzynka jest, ale nie do wykroczeń drogowych tylko do zgłaszania agresywnych zachowań na drodze: czyli jak dresio wyskoczy z samochodu i Cię zacznie naparzać sprzętem sportowym, taki filmik zostanie porocesowany przez policjantów. Ale jak CIę będzie ktoś wyprzedzał na ciągłej linii i wyślesz filmik, policjanci się nim nie zajmą.

 

W każdym razie jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś został ukarany za wykrtoczenia na podstawie nagrań z kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka jest, ale nie do wykroczeń drogowych tylko do zgłaszania agresywnych zachowań na drodze: czyli jak dresio wyskoczy z samochodu i Cię zacznie naparzać sprzętem sportowym, taki filmik zostanie porocesowany przez policjantów. Ale jak CIę będzie ktoś wyprzedzał na ciągłej linii i wyślesz filmik, policjanci się nim nie zajmą.

 

W każdym razie jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś został ukarany za wykrtoczenia na podstawie nagrań z kamerki.

Ja się spotkałem osobiście to było z MPK. Ale kierowca musiał być przesłuchany. Samo nagranie nie wnosi nic. Powiedział mi policjant że nie mogą ukarać bez przesłuchania świadka.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem osobiście to było z MPK. Ale kierowca musiał być przesłuchany. Samo nagranie nie wnosi nic. Powiedział mi policjant że nie mogą ukarać bez przesłuchania świadka. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Ależ to oczywiste. Nagranie to tylko dowód w sprawie. Na podstawie nagrania policja może przystąpić do czynności polegających na wykryciu sprawcy wykroczenia.

Skrzynka jest, ale nie do wykroczeń drogowych tylko do zgłaszania agresywnych zachowań na drodze: czyli jak dresio wyskoczy z samochodu i Cię zacznie naparzać sprzętem sportowym, taki filmik zostanie porocesowany przez policjantów. 

 

 

 

No właśnie nie tylko. Sam poczytaj na stronie policji: http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/30176,Stop-agresji-drogowej.html

"STOP AGRESJI DROGOWEJ" - to nazwa otwartej w Komendzie Stołecznej Policji elektronicznej skrzynki pocztowej, służącej do przesyłania materiałów filmowych o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, dysponującymi tzw. "rejestratorami jazdy"

 

 

Ale jak CIę będzie ktoś wyprzedzał na ciągłej linii i wyślesz filmik, policjanci się nim nie zajmą.

 

Oczywiście, że się zajmą :) Znam osobiście osoby, które nagminnie nagrywają źle zaparkowane pojazdy, różne dziwne zachowania i wysyłają w Warszawie na Waliców. Wszystkie takie zgłoszenia policja przyjmuje i się nimi zajmuje.

W każdym razie jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś został ukarany za wykrtoczenia na podstawie nagrań z kamerki.

 

Nie na podstawie kamerki. Nagranie z kamerki to dowód. Policja wzywa właściciela i wnosi o wskazanie komu on powierzył pojazd itp

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

Oczywiście, że się zajmą :) Znam osobiście osoby, które nagminnie nagrywają źle zaparkowane pojazdy, różne dziwne zachowania i wysyłają w Warszawie na Waliców. Wszystkie takie zgłoszenia policja przyjmuje i się nimi zajmuje.

 

 

Nie na podstawie kamerki. Nagranie z kamerki to dowód. Policja wzywa właściciela i wnosi o wskazanie komu on powierzył pojazd itp

Rozmawiałem przed chwilą z osobą która zajmuje się takimi sprawami w policji. Powiedział mi tak . Wszystko zależy od sytuacji, jeżeli jest to tylko wykroczenie drogowe a osoba nagrywająca nie zgłosi się na przesłuchanie. To taka sprawa trafia do kosza. Jeżeli jest to przestępstwo drogowe lub jakieś inne przestępstwo sprawa jest prowadzona mimo braku przesłuchania osoby nagrywającej.

A ja uważam i niektórzy policjanci też, że jeżeli jesteś bez winy to pierwszy rzuć kamieniem. Moim zdaniem nie ma osób które nigdy nie złamały przepisy ruchu drogowego. Mało z tym jeżdżąc pomocą drogową napatrzyłem się wiele sytuacji. Ludzie nawet nie znają przepisów ruchu drogowego a bawią się w szeryfów.

A Uwierzcie mi wiele ludzi przepisów ruchu drogowego do końca nie zna.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postawie filmu się nie da, chyba że się coś zmieniło. (żeby materiał mógł być dowodem, sprawca musi się zgodzić na jego nagrywanie - no i musi być widoczny na filmie - sprawca a nie jego samochód, bo jest domniemanie niewinności. Z większości nagrań nie wynika kto kierował). Ewentualnie mogą wsiąść włąściciela samochodu na przesłuchanie i wałkować tak aż się sam przyzna, ale to już nie takie proste. Większośc cwniaków pewnie się nie przyzna.

Da się, da. Wysłałem kiedyś filmik z rajdowcem w rozlatujacym się seacie. Teren zabudowany, podwójna ciągła, 70km/h, wszyscy grzecznie w sznurku 70 jadą (trasa nadmorska w sezonie), a on po kolei po kilka aut wyprzedza. Dostałem później list z komendy z informacją że został ukarany mandatem. Rozumiem popełnić wykroczenie przez nieuwagę, niewiedzę, ale tak hamsko.... Tym bardziej że syn mój kilka razy w roku na regaty do Gdańska tamtędy jeździ, jeśli przez takiego... coś by mu się stało. Ech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.