Skocz do zawartości

Zakup przyczepy KNAUS Sport 460 EU


Jacek2201

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku nic się nie martw autem. Jest OK. Połowa forum chetnie by się zamnieniła, mając auta przednionapędowe...

Masz furę już na starcie na tyle sprtyną (diesel=moment, 4X4, wysoka sylwetka, potencjał na haku), że inni dochodzą do takich wyborów dopiero po paru latach ciagania kompaktem na granicy DMC i męką z tym związaną.

Jeśli przyczepa ma być nowa, to moja rada w jej konfiguracji...Max szeroka na 230 cm i jakieś 500 cm całej zabudowy (nie mylić z oznaczeniem modelowym). Fajnie wtedy się jedzie (ja mam 210 na 480, co daje długość całkowitą z dyszlem 620 cm, ale my bardzo lubimy objazdówki i często śmigamy po trzycyfrowych drogach, albo jeszcze gorzej - szukając ciszy i spokoju, co nie jest łatwe w dzisiejszych czasach :skromny: ).

Układ wnętrza to ma być Twój wybór, bo to Ty masz się tam czuć dobrze. Ew. możemy podpowiedzieć, czy jest on praktyczny...


Uzupełnij jeszcze profil, bo to fajnie wygląda wzgl. forumowych kolegów...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A coś takiego?

http://www.buerstner.pl/przyczepy/premio/plany/

zobacz na opcję zmiany DMC... Cegłę można wozić :] .

Czy 2 osobne łózka dla Was to mus? Małżeńskie są baaardzo wygodne.

Witam 

Podoba mi się Twoja propozycja dla 2 modeli:

             własna/DCM/ład - szer/dług

490 TL 1120/1400/280    - 220/490

490 TS 1220/1500/280   - 230/490

Wspólne łóżko w modelu TS jest IDEALNE, bo są osobne dojścia z boku, co może być bardzo ważne w przyszłości, gdy wyście ze "ślepego" łóżka może się okazać wyczynem akrobatycznym :)

Jednak ciekawszy jest chyba TL, gdy zrobię DCM 1600 to mam 480 ładowności, acz dla TS 380 kg też chyba nie jest mało?

Te ceny w Twoim linku to chyba netto - "PREMIO dane techniczne 2017"?

Edytowane przez Jacek2201 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Zastanów się czy będziesz w przyszłości doposażał przyczepę w takie urządzenia jak mover ok.40kg, klima dachowa ok 30kg akumulator np. 100Ah k. 30 kg ,panele solarne ,markizę ,przedsionek,bojler do podgrzewania wody. Czy planujesz na przyczepie wozić rowery itp. Wtedy te 280 kg ładowności może się okazać niewystarczające. Pewnie można później zwiększyć DMC ,ale dowiedz się czy istnieje taka możliwość ,bo jeżeli do wybranej przez Ciebie przyczepy jest montowana oś o maksymalnej nośności 1500kg to może być później problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.