Skocz do zawartości

Prośba o ocenę przyczepy.


rafa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na telefonie tak dokładnie nie widze, ale miała coś kombinowane z narożnikami, od spodu jakimś szuwiksem pomaziane, poza tym klinów nie przykręca się wkrętami. Do dokładnego obekrzenia na miejscu co tam siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie żebym był "fachowcem" ale zwróć uwagę na dwu kolorową okleinę na suficie (jakieś plamki chyba jeszcze wychodzą), dodatkowo coś  przy oknie jest nie tak- jeżeli dobrze widzę to to już wybrzuszenia i a jeżeli tak to znaczy że prawdopodobnie była woda.  I nie wiem co to za pianowa  listwa na bocznej ścianie (pomiędzy oknem a oświetleniem zewnętrznym) to już może koledzy podpowiedzą.

Tyle, dość ciężko jest trafić, ale w używce zawsze coś wychodzi więcej lub mniej do roboty. Ja kupując przyczepę zawsze zakładałem zapas kasy ok 2 tyś. na poprawki itp. Szkoda że nie ma zdjęć podłogi.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie tak dokładnie nie widze, ale miała coś kombinowane z narożnikami, od spodu jakimś szuwiksem pomaziane, poza tym klinów nie przykręca się wkrętami. Do dokładnego obekrzenia na miejscu co tam siedzi

 

Ewidetnie robione. W bakiście silikon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ewidentnie naprawiana. Cały bok po wymianie, bo te maskowanie to nie jest fabryczne rozwiązanie. Czyli prawdopodobnie górny róg został wstawiony. 

post-19021-0-66938600-1497265012_thumb.jpg

 

Na suficie plamy i różna okleina:

post-19021-0-29587200-1497265186_thumb.jpg

 

Wybrzuszony dach i zacieki?:

post-19021-0-41212500-1497265428_thumb.jpg

 

Zacieki na podłodze po stojącej wodzie? Wzmocnienie przedniej ściany, zardzewiała rama łóżka, popękane meble, nieoryginalny materac, inna okleina na ścianie:

post-19021-0-48210300-1497265595_thumb.jpg

 

Jak pisałem, inna boazeria i ostra rzeźba łącznie z sylikonowaniem ile wlezie - cały przód po naprawie:

post-19021-0-92197900-1497266049_thumb.jpg

 

Uciekać od tej przyczepy jak najdalej. Kolejny ulep doprowadzony "do porządku" przez tego samego artystę rzeźbiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwiec to już trochę późno na kupienie czegoś dobrego "z placu". Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Nie patrz nawet na te przyczepy, które od kilku miesięcy cały czas wiszą w ogłoszeniach, nie kupione, nawet jeśli cena wydaje się atrakcyjna. Dobry towar w tej branży schodzi prawie na pniu, nawet za cenę powyżej średniej. Jeśli coś wisi w ogłoszeniach miesiącami, przeważnie zostało zweryfikowane negatywnie przez rynek, czyli - na szczęście - nie znalazł się na to frajer. Żadnych "obcych" listew, łączeń na skorupie, wyłatanej jakimiś masami podłogi, łat, wstawek, zacieków, śladów wody, dziwnych "boazerii" i mebli w innym deseniu okleiny niż oryginał, uginającej się lub "trampolinowatej" podłogi - tego nie powinno być, jak jest, generalnie uciekaj od tego.

​Tak jak napisałem, kiepski moment przed sezonem na kupowanie cepy, masa handlarzy i kombinatorów liczy na znalezienie jelenia. Może jeśli nie musisz kupić już, wystarczy Ci wynajęcie cepy np. na miesiąc (powinno jeszcze się coś znaleźć), a na spokojnie rozejrzysz się za tą wymarzoną 2-3 miesiące (początek września)? Kiedy sezon już się zaczął, nikt nie sprzedaje dobrej cepy, chyba że ewidentnie musi (na to musisz polować, to są okazje). Zostają właśnie handlarze z niesprzedanymi "kwiatkami" dotąd zalegającymi na placu i mają żniwa... Po wakacjach masz inny wybór, ceny trochę niższe i sprzedający skłonni do negocjacji, co zrekompensowałoby koszty wynajęcia cepy na część lata.

 

Przy twoich potrzebach co do DMC, żeby kupić coś rozsądnego i dobrego, trzeba na spokojnie poszukać, a pośpiech jest wyjątkowo kiepskim doradcą, chyba że najpierw masz pewność, że znalazłeś dobrą cepę. Wtedy rzeczywiście trzeba działać konkretnie, ale nigdy na odwrót.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obserwować ogłoszenia, tylko ze w sezonie dobra przyczepa schodzi na pniu. Ostatnio szukałem dla brata budki i ukazało sie ogłoszenie (budka 150 km ode mnie) Zadzwoniłem, okazało się ze ktoś był pierwszy i umówił się na oglądanie. Po dwóch godzinach oddzwonił do mnie wlasciciel i poinformował ze sprzedana. W sezonie ciężko sie kupuje. Trzeba miec trochę farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.