Skocz do zawartości

[foto relacja] Jedziecie z nami do Dalmacji?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 478
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na parcelę z widokiem na morze masz z 1% szans i to na 1-3 dni. Wszystko porezerwowane. Dalej proponowano mi parcele chyba A171 na ok 10dni. Dziś wolnych parceli praktycznie brak, co nie znaczy że za tydzień nie będzie tu pusto. Tak trafiliśmy na Stobrec, był pełen a spotkani rodacy mówili, że rano było mnóstwo wolnych parceli a my dotarliśmy po 13.

 

Zrób sobie listę campingow rezerwowych w okolicy,moze sie przydać.

Parcele z widokiem na morze to nie jest dobry sposób na wypoczynek, nie zawsze jest. Często przy nich są deptaki, biegają dzieci, spacerują dorośli. Nie tam się najczęściej wypoczywa, ale ja stary jestem i szukam spokoju ;)

 

Fajna wyprawa pozdrawiam i podziwiam, że tak Was nosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nazw nie pamiętam, jeden jest mini Campem na końcu slanicy. Drugi to jezera loviscia Holiday Village. Mam wrażenie, że go ostatnio jeszcze nie było, dziś spacer z godzinę i warto tam zawitać z ogonem.

Ok, już znalazłam - Jezera jest po "niewłaściwej" stronie wyspy. Wrażenie jeziora dokładnie jak nazwa wskazuje - nie mój typ  :oslabiony:

Drugi to faktycznie minikamp, stronki nie mają. Ilość ludzi na plaży w pobliżu tego kampu jest zatrważająca w sezonie  :look: więc też nie mój typ  :] Poza tą plażą po lewej, która może i jest ładna w czerwcu bądź wrześniu zanim ściągną tłumy to na Murterze nic ciekawego nie ma. Wykreślam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego staliśmy tam tylko raz z przyczepą 2 doby. Jest tam piękny widok że Slanicy i zachody słońca.

 

Zawsze jak jestem to woda cieplejsza i bardzo zasolona. Ogółem zgadzam się ze na dłużej nie ma po co jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parcelę z widokiem na morze masz z 1% szans i to na 1-3 dni. Wszystko porezerwowane. Dalej proponowano mi parcele chyba A171 na ok 10dni. Dziś wolnych parceli praktycznie brak, co nie znaczy że za tydzień nie będzie tu pusto. Tak trafiliśmy na Stobrec, był pełen a spotkani rodacy mówili, że rano było mnóstwo wolnych parceli a my dotarliśmy po 13.

 

Zrób sobie listę campingow rezerwowych w okolicy,moze sie przydać.

Mam prośbę :)

Czy nie było by problemu, jakbyś podpytał w recepcji Solarisa o wolną parcelę w dniach 11.06. - 22.06.2017 (10 dni) ?

Może bym zrobił wtedy rezerwacje...

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec do kiedy będziecie ? my planujemy wyruszyć z WRO w środę 14.06 i ciągle wahamy się czy uderzyć na Strasko czy na Cikat miejsce wybieramy głównie pod kontem dzieci (6 i 1) czytałem Twój blog i chyba wybierzemy Strasko

posiedzimy z tydzień i może pojedziemy gdzieś w okolice Szibenika :hmm:

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec do kiedy będziecie ? my planujemy wyruszyć z WRO w środę 14.06 i ciągle wahamy się czy uderzyć na Strasko czy na Cikat miejsce wybieramy głównie pod kontem dzieci (6 i 1) czytałem Twój blog i chyba wybierzemy Strasko

posiedzimy z tydzień i może pojedziemy gdzieś w okolice Szibenika :hmm:

 

 

 

 

 

 

Miniemy się. Osobiście jechałbym na Cikat, ale Straško też super. Solaris przegina w wielu tematach. Lody na terenie całego resortu po 12kun za porcję. Cena normalna w tym roku to 7 do 9 a więcej tylko tu. W markecie piwo 2 razy droższe, co wcale nie jest normą na innych campingach. Ogółem nie mam w zwyczaju marudzić ponad normę, ale czuję tutaj wpływ kasy z karty.

 

Nie ma się co dziwić skoro camp pełen, mobile homy różnych firm też, a jest tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniemy się. Osobiście jechałbym na Cikat, ale Straško też super. Solaris przegina w wielu tematach. Lody na terenie całego resortu po 12kun za porcję. Cena normalna w tym roku to 7 do 9 a więcej tylko tu. W markecie piwo 2 razy droższe, co wcale nie jest normą na innych campingach. Ogółem nie mam w zwyczaju marudzić ponad normę, ale czuję tutaj wpływ kasy z karty.

 

Nie ma się co dziwić skoro camp pełen, mobile homy różnych firm też, a jest tego sporo.

 

szkoda że się miniemy , ale co się odwlecze ...

jakby Ci przyszła do głowy jakaś fajna miejscówka poza Solarisem pomiędzy Zadarem a Trogirem (najlepiej na ACSI) to daj proszę znaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę :)

Czy nie było by problemu, jakbyś podpytał w recepcji Solarisa o wolną parcelę w dniach 11.06. - 22.06.2017 (10 dni) ?

Może bym zrobił wtedy rezerwacje...

Z góry dziękuję

Witaj. Nie ma sensu pytać. W bramie stoi kolejka do wjazdu a recepcji beznadziejna obsługa każe iść i wybrać sobie 3 miejsca a oni sprawdzą na jak długo są wolne. Później chodzą wycieczki rodzin i patrzą na te same kilka parceli, które dawno temu zostały zarezerwowane a rano odjechali poprzednicy. Bzdura totalna i brak szacunku dla gości.

 

Rezerwacje robi się tygodnie i miesiące wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sercem i duszą jesteśmy z Wami :)

A już niedługo teleportacja nasza w tamtejsze strony gdzieś :)

Mareec, prośba jest. Zwróć uwagę na pontony z silniczkami od 1 do 15KM czy mają numery rejestracyjne na burtach, szczególnie chodzi mi o te bez numerów bo jest to teraz aktualny mój temat i nie jest klarownie.

Aaaaalbo jak na spacerek po drodze byś wszedł do jakiegoś kapitanatu i zapytał czy sprzedadzą winietę bez dowodu rejestracyjnego, inne kwity są wszystkie.

 

Jedyne co dla Ciebie mogę ustalić, to to że na Solarisie w wodzie stoją teraz pontony, z silnikami 15, 20 koni i wszystkie są małe, nie mają żadnych numerów rejestracyjnych.  Resztę ustal mailem a odpowiedź wydrukuj, zafoliuj i na wodę :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze przed sezonem jest gorzej z miejscem niż w sezonie. Jakbym miała tak rezerwować  to bym pozbyła się budy skoro i tak trzeba wcześniej planować, rezerwować, się dostosowywać. Na szczęście od kilku lat bez rezerwacji i zawsze tam gdzie było wytypowane przed wyjazdem. Nie lubię tak całkiem w ciemno jechać i szukać na miejscu, wolę ze 2 - 3 kempingi w okolicy wcześniej sobie upatrzyć i dopiero jechać. 

 

Witaj. Nie ma sensu pytać. W bramie stoi kolejka do wjazdu a recepcji beznadziejna obsługa każe iść i wybrać sobie 3 miejsca a oni sprawdzą na jak długo są wolne. Później chodzą wycieczki rodzin i patrzą na te same kilka parceli, które dawno temu zostały zarezerwowane a rano odjechali poprzednicy. Bzdura totalna i brak szacunku dla gości.

 

Też raz się zetknęłam z podobnym podejściem na Istrii, kemp. Stupice i strasznie mnie to zdenerwowało. Tam jednak nie było żadnych rezerwacji, recepcja niczego nie wskazywała tylko chodziło się po ogromnym terenie i szukało wolnego miejsca. Zajęło nam to z godzinę na pewno bo kemp jest duży i strasznie krzywy. Jak takowe się znalazło to wtedy do recepcji po meldunek. Na pozostałych kempingach było odwrotnie, pytanie w recepcji na ile chcemy zostać, potem wskazanie wolnych miejsc na ten czas, mapka w rękę i dopiero nasz wybór. Tak to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Galeb jest jaki jest. Jednak dla Omisa warto się na nim zatrzymać na chwilę :)

 

W której części postawili te nowe domki? jak znam życie to pewnie w pierwszej linii brzegowej i zasłonili całe morze  :wrrr:

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze przed sezonem jest gorzej z miejscem niż w sezonie. Jakbym miała tak rezerwować  to bym pozbyła się budy skoro i tak trzeba wcześniej planować, rezerwować, się dostosowywać. Na szczęście od kilku lat bez rezerwacji i zawsze tam gdzie było wytypowane przed wyjazdem. Nie lubię tak całkiem w ciemno jechać i szukać na miejscu, wolę ze 2 - 3 kempingi w okolicy wcześniej sobie upatrzyć i dopiero jechać. 

 

 

Też raz się zetknęłam z podobnym podejściem na Istrii, kemp. Stupice i strasznie mnie to zdenerwowało. Tam jednak nie było żadnych rezerwacji, recepcja niczego nie wskazywała tylko chodziło się po ogromnym terenie i szukało wolnego miejsca. Zajęło nam to z godzinę na pewno bo kemp jest duży i strasznie krzywy. Jak takowe się znalazło to wtedy do recepcji po meldunek. Na pozostałych kempingach było odwrotnie, pytanie w recepcji na ile chcemy zostać, potem wskazanie wolnych miejsc na ten czas, mapka w rękę i dopiero nasz wybór. Tak to powinno wyglądać.

Obawiam się, że niestety nadchodzi czas kiedy przynajmniej w sezonie, na dużych, uznawanych kempingach trzeba będzie rezerwować miejsca. W wielu przypadkach część kempingów wyposaża się w mobile home, baseny i inne atrakcje - place zabaw, stad też jest mniej miejsca pod parcele. Zaczynają wydzielać parcele i zarządzają nimi jak pokojami hotelowymi. Jest wolny pokój nie ma wolnych pokoi. Pamiętam jak na początku lat .....90 nie mogłem w sezonie znaleźć parceli we Włoszech, na 2-3 noclegi, bo wszystko zarezerwowane (sierpień). Wówczas Chorwacja stała dla nas (kempingowców - namiociarzy i karawaningowców - przyczepy) otworem, bili się o turystę. Sam w tym roku - jak nigdy w 20 letnim okresie kempingowania w Chorwacji : musiałem rezerwować parcelę na sierpień. Coraz bardziej popularna staje się Chorwacja, a przy tym coraz droższa. Stawką dobierają sobie klientelę. W Europie jest olbrzymi boom na kampery. Tzw "zachodni" turyści już przesiadają się na kampery, gdy my wsiadamy w przyczepy - często od nich odkupione. Ni i w tym roku dojdzie jeszcze jeden problem : kolejki na granicy związane z kontrolą dokumentów. Dotychczas był luzik, nie było granic - co najwyżej lekkie zwolnienie prędkości. Ale to osobny temat, zapewne z każdym tygodniem bardziej "gorący", bo też ruch turystyczny będzie wzrastający.

Wszystkim wolnych parceli na wybranym obszarze chorwackiego wybrzeża i jak najmniejszych trudności na granicy SLO - CRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.