Skocz do zawartości

Pęknięcia przy oknie


Rekomendowane odpowiedzi

podklejanie i nawiercanie nic nie da... będzie pękać w kolejnym miejscu obok, które będzie bardziej plastyczne od tego wzmocnionego... jedyne rozwiazanie to "oklejenie" w około okna po całosci i to po obu stronach blachy.

Przejrzałem na szybko wątek i raczej żadnych uwag nie było,oczywiście kolego czepiales się,że wc jest nieorginalne co nie jest prawdą, poza tym kto nie negocjuje rabatu przy zakupie ?,

To co robili wcześniej mnie nie interesuje ,ważne jest jak to teraz naprawić, takie uszkodzenie mogło pojawić się dopiero za rok, dla przypomnienia rok produkcji '96 czyli trochę już ma

 

Edytowane przez maciejek34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A powinno i to bardzo.

Nie mam na to wpływu ,jak każdy kto kupuje używany towar ,poza tym to o czym koledzy wyżej pisali nie musiało dotyczyć moje budki ,a tak już na koniec to widzę ,że mocno odbiegamy o tematu (nie pierwszy raz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to ja w temacie, wszystko można naprawić ale podklejanie tych miejsc blacha po puszkach piwa to średni pomysł. To musi być wzmocnione na koło całego okna.

Więc albo demontujesz okno docinasz takie wzmocnienie i je montujesz, albo odstawiaj gdzieś gdzie Ci to zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to ja w temacie, wszystko można naprawić ale podklejanie tych miejsc blacha po puszkach piwa to średni pomysł. To musi być wzmocnione na koło całego okna.

Więc albo demontujesz okno docinasz takie wzmocnienie i je montujesz, albo odstawiaj gdzieś gdzie Ci to zrobią.

No i to jest konkretna odpowiedź !

Takich odpowiedzi oczekuje zielony użytkownik korzystający z forum i wiedzy innych

Edytowane przez maciejek34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ....jedyne rozwiazanie to "oklejenie" w około okna po całosci i to po obu stronach blachy.

 

to samo napisalem ci strone wczesniej ... ale skupiles sie na innej wypowiedzi  :hmm:  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z wklejaniem czegokolwiek. Spróbuj najpierw najprostszego sposobu. Nawierć na końcu pęknięcia, zaklej nawiercenie i samo pęknięcie (Sika 221, albo WÜRTH A+B, są to kleje i uszczelniacze poliuretanowe które się utwardzają pod wpływem wilgoci). Zrób sezon i obserwuj co się będzie działo. Jeśli pomoże- zostaw jak jest, jeśli nie, to po sezonie będziesz miał czas ogarnąć.

Obejrzyj dobrze stan podłogi, a w szczególności łączenia ścian z podłogą.

Sprawdź dobrze stan połączenia przedniej ściany z bocznymi.

A wklejone wzmocnienie, żeby spełniało swoje zadanie powinno być w jednym kawałku... Nie będzie to łatwe i może się okazać że będzie dość czasochłonne. Przemyśl zaczynanie czegokolwiek praktycznie w środku sezonu. Nigdy nie wiesz co zobaczysz pod uszczelkami, albo jak rozbierzesz tą ścianę od środka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z wklejaniem czegokolwiek. Spróbuj najpierw najprostszego sposobu. Nawierć na końcu pęknięcia, zaklej nawiercenie i samo pęknięcie (Sika 221, albo WÜRTH A+B, są to kleje i uszczelniacze poliuretanowe które się utwardzają pod wpływem wilgoci). Zrób sezon i obserwuj co się będzie działo. Jeśli pomoże- zostaw jak jest, jeśli nie, to po sezonie będziesz miał czas ogarnąć.

Obejrzyj dobrze stan podłogi, a w szczególności łączenia ścian z podłogą.

Sprawdź dobrze stan połączenia przedniej ściany z bocznymi.

A wklejone wzmocnienie, żeby spełniało swoje zadanie powinno być w jednym kawałku... Nie będzie to łatwe i może się okazać że będzie dość czasochłonne. Przemyśl zaczynanie czegokolwiek praktycznie w środku sezonu. Nigdy nie wiesz co zobaczysz pod uszczelkami, albo jak rozbierzesz tą ścianę od środka...

Dobra rada, myślałem żeby od spodu podkleic pęknięcie szeroką taśmą butylowa a z zewnątrz dać uszczelniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, myślałem żeby od spodu podkleic pęknięcie szeroką taśmą butylowa a z zewnątrz dać uszczelniacz

Żeby cokolwiek sensownego zrobić, musisz dojść do tej blachy "od środka". Spodziewać się musisz, że to co będzie wewnątrz ściany nie spodoba Ci się i dlatego twierdzę że powinieneś doraźnie zabezpieczyć te miejsca, a po sezonie jeśli to nie pomoże zdziałać z próbą naprawy. Wiertło i tuba jednego z tych klejów kosztuje 30pln-ów. Spróbuj po najmniejszej lini oporu. Na poważne remonty przygotuj się pod względem czasowym i finansowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek sensownego zrobić, musisz dojść do tej blachy "od środka". Spodziewać się musisz, że to co będzie wewnątrz ściany nie spodoba Ci się i dlatego twierdzę że powinieneś doraźnie zabezpieczyć te miejsca, a po sezonie jeśli to nie pomoże zdziałać z próbą naprawy. Wiertło i tuba jednego z tych klejów kosztuje 30pln-ów. Spróbuj po najmniejszej lini oporu. Na poważne remonty przygotuj się pod względem czasowym i finansowym ;)

Ja tak na szybko już tam zajrzałem ,byłem ciekawy czy jest dojście do tego miejsca ,zdejmujac uszczelke okna mam już dojście do pęknięcia ,zaczyna się ono od krawędzi oka na zewnątrz ,uprzedzajac domysły ,żadnej zgnilizny tam nie ma ,w ogóle to miedzy tym elementem (poszyciem) a konstrukcja jest jakaś przestrzeń bo blacha pod wpływem nacisku trochę pracuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to zewnętrzna blacha nie jest sklejona z drewnianą ramą okna. Zdejmij uszczelkę po całości i oprócz w/w sposobów daj jeszcze klej pod blachę. Najlepiej złapać to ściskami i listwami po obu stronach. Żadnego butylu w tym przypadku tylko to co podał Domino

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.