Skocz do zawartości

Pęknięcia przy oknie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak naprawić pekniecia w czterech narożnikach przy przednim oknie ?,pęknięcia od strony okna do zewnętrznej strony budki,mam wrazenie, że pęknięcia "idą" dalej, na zdjęciu widać malutki kawałek ,który pod taśmą idzie w stronę okna Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Były już raczej w czasie kupna ,tyle ,że małe i okno je zakrywalo, bude stawiam normalnie, teraz bardziej chodzi mi o to jak to naprawić ,bo dojście do przyczyny w budce dwudziestoletniej ,której właścicielem od nowości nie jestem, może być trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jabym najpier nawiercił a potem dopiero brał sie za wzmacnianie. Trzeba opracować dobry plan, materiały  itp. co troche czasu zajmie ,a pekniecia "nie zatrzymane" pójda dalej. Zmiana temperatury zewnetrznej też wpływa na  rozszerzalność blachy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jabym najpier nawiercił a potem dopiero brał sie za wzmacnianie. Trzeba opracować dobry plan, materiały itp. co troche czasu zajmie ,a pekniecia "nie zatrzymane" pójda dalej. Zmiana temperatury zewnetrznej też wpływa na rozszerzalność blachy !

Oczywiście ,najpierw wiercenie potem klejenie

Te pęknięcia były na pewno przy kupnie, tylko są tak mało widoczne ,że i nie widziałem, profilaktycznie zakleilem taśmą a teraz trzeba będzie to bardziej "fachowo" naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jabym najpier nawiercił a potem dopiero brał sie za wzmacnianie. Trzeba opracować dobry plan, materiały  itp. co troche czasu zajmie ,a pekniecia "nie zatrzymane" pójda dalej. Zmiana temperatury zewnetrznej też wpływa na  rozszerzalność blachy !

 

Nie no jasne :) Najpierw nawiercamy, a potem całość od spodu wzmacniamy blachą, którą po prostu wklejamy na całej długości pęknięcia, i jeszcze z kawałkiem nad nawierceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne :) Najpierw nawiercamy, a potem całość od spodu wzmacniamy blachą, którą po prostu wklejamy na całej długości pęknięcia, i jeszcze z kawałkiem nad nawierceniem.

Na co to wklejać ?, blaszka taka z puszki wystarczy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co to wklejać ?, blaszka taka z puszki wystarczy ?

 

Nie no bez jaj, to z puszki to co ma Ci wzmocnić? Dałbym jakąś blachę jednak grubszą. 0,3-0,5 mm przynajmniej. Ale zaznaczam że nigdy tego nie robiłem, i piszę tylko co mi się wydaje. Chociaż wiem, że Andrewa np tak naprawia różne pęknięcia.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Jacek, nigdy nie robiłem takiego czegoś. Ale samo wklejenie moim zdaniem nie zda wgzaminu, na coś elastycznego typu uszczelniacz to nie ,,zepnie,, tego trwale, coś sztywnego może pęknąć od jazdy. Ja bym przynitował i podkleił uszczelniaczem, tylko estetycznie nie powali na kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest ta przyczepa która ci odradzali i na która dostałeś rabat przy zakupie ....?

 

Jak większość przyczep z NL była zapewne ładowana do "pełna" i wio na miesiąc do Chorwacji .... te uszkodzenia jedynie będą się pogarszać - nie zatrzymasz tego procesu...

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podklejanie i nawiercanie nic nie da... będzie pękać w kolejnym miejscu obok, które będzie bardziej plastyczne od tego wzmocnionego... jedyne rozwiazanie to "oklejenie" w około okna po całosci i to po obu stronach blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest ta przyczepa która ci odradzali i na która dostałeś rabat przy zakupie ....?

 

Jak większość przyczep z NL była zapewne ładowana do "pełna" i wio na miesiąc do Chorwacji .... te uszkodzenia jedynie będą się pogarszać - nie zatrzymasz tego procesu...

 

Ja na własne oczy widziałem takich Holendrów. Jednym słowem to co widziałem to był szok  :look: Oni mają ostro nierówno pod sufitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.