Skocz do zawartości

Pomoc w poszukiwaniu przyczepy (piotrw)


piotrw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli jesteś zainteresowany nie dużą ale dwusypialniową w dobrym stanie to polecam moją bo właśnie zmieniam na większą a co do ceny jak dla forumowicza będzie inna : https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-caravelair-bamba-a3700-super-stan-zadbana-sucha-CID5-IDlfuhS.html#f782fea780

Na to winko na stole to bym się załapał. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No w Dutkach stoi sucha Hobby. Stoi już dobre pół roku. Wziął bym ją, nawet ostro negocjowałem, ale niestety musiała zostać... W grudniu ją oglądałem i od tamtej pory tak stoi. U mnie z kolei myślę że kolor mebli (srebrno szary) był hamulcem...Choć mnie też z początku drażnił, to później mi się nawet spodobał...

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Umówiłem się na obejrzenie w sobotę rano.

 

Po stronie drzwi na górze faktycznie jest rysa. Sprzedający zapewnia jednak, że nie ma tam żadnego przecieku i wszystko jest w porządku. Czy coś takiego absolutnie dyskwalifikuje przyczepę, czy jeśli w środku jest w porządku i nie jest rozszczelniona to można rozważyć?

Cześć

Oglądałeś już ta przyczepę? Jak wrażenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. Przyczepa ogólnie zadbana. Niestety ma jednak zacieki w kilku miejscach. Spory zaciek na tylnej ścianie w lewym rogu - prawdopodobnie przecieka rączka, zaciek pod oknem nad kuchnią, mały zaciek na przedniej ścianie w okolicy okna oraz zaciek przy lampce zewnętrznej. Ściany w okolicach zacieków twarde. Przyczepa na rysę po stronie drzwi na górze - lekko wgniecione poszycie ale ściana raczej ok. Ogólnie strona od drzwi poza tą rysą ma kilka wgniotek. Dodatkowo na rogach z tyłu dość mocno wychodzi uszczelniacz.

 

Sprzedający twierdzi, że to jest pierwsze ogłoszenie, które wystawił i nie sprzedawał jej wcześniej - odnośnie wcześniejszej uwagi, ze przyczepa wisi już od roku na ogłoszeniach.

 

Sprzedający mocno zdzwiony zaciekami, twierdzi, że ich wcześniej nie widział - a była pierwsza rzecz, którą zobaczyła moja żona jak weszła do przyczepy.

 

Szukam dalej.

 

Poniżej zdjęcia tych zacieków.

 

post-19024-0-20172300-1491057849_thumb.jpg

post-19024-0-53575100-1491057863_thumb.jpg

post-19024-0-62526100-1491057872_thumb.jpg

post-19024-0-01335100-1491057887_thumb.jpg

post-19024-0-19801300-1491057899_thumb.jpg

post-19024-0-82434300-1491057910_thumb.jpg

post-19024-0-04376900-1491057920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go, ma uszkodzenie - lewy przedni róg trochę wgnieciony, ściana od dołu odstaje na 1 cm. Prawy tył wyrwana podpora wzmocniona blachą - solidnie, ale ściana też ma luz przy rogu.

Fakt przecieków nie widziałem, ale w wielu miejscach na styku mebli ze ścianą tapeta pomarszczona jakby ktoś ją szarpnął mocno.

Byłem napalony, ale zrezygnowałem.

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj. Przyczepa ogólnie zadbana. Niestety ma jednak zacieki w kilku miejscach. Spory zaciek na tylnej ścianie w lewym rogu - prawdopodobnie przecieka rączka, zaciek pod oknem nad kuchnią, mały zaciek na przedniej ścianie w okolicy okna oraz zaciek przy lampce zewnętrznej. Ściany w okolicach zacieków twarde. Przyczepa na rysę po stronie drzwi na górze - lekko wgniecione poszycie ale ściana raczej ok. Ogólnie strona od drzwi poza tą rysą ma kilka wgniotek. Dodatkowo na rogach z tyłu dość mocno wychodzi uszczelniacz.

 

Sprzedający twierdzi, że to jest pierwsze ogłoszenie, które wystawił i nie sprzedawał jej wcześniej - odnośnie wcześniejszej uwagi, ze przyczepa wisi już od roku na ogłoszeniach.

 

Sprzedający mocno zdzwiony zaciekami, twierdzi, że ich wcześniej nie widział - a była pierwsza rzecz, którą zobaczyła moja żona jak weszła do przyczepy.

 

Szukam dalej.

 

Poniżej zdjęcia tych zacieków.

 

attachicon.gif20170401_100535.jpg

attachicon.gif20170401_100541.jpg

attachicon.gif20170401_100713.jpg

attachicon.gif20170401_101226.jpg

attachicon.gif20170401_101509.jpg

attachicon.gif20170401_102435.jpg

attachicon.gif20170401_103232.jpg

Hmm. Tam przy rączce jest napewno zbyt mokro...Ale powiem Wam, że część tych śladów wilgoci wcale nie musi być czymś złym. Ja miałem tak w swojej Lmc, że meble (też były jasne) miały tendencje że jak złapały jakiej kolwiek wilgoci, to zostawały ślady na wzór zacieku. Złapałem orientacyjne jak byłem podłogę przy szafie i zmoczyłem... Niestety zostały ślady. Pod oknem gdzie skraplała się woda też miałem ślady i w narożnikach też. Ale było to powierzchowne, np był ślad z tyłu w narożniku na ścianie gdzie "spływała woda" skroplona, a podłoga sucha jak pieprz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli jesteś zainteresowany nie dużą ale dwusypialniową w dobrym stanie to polecam moją bo właśnie zmieniam na większą a co do ceny jak dla forumowicza będzie inna : https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-caravelair-bamba-a3700-super-stan-zadbana-sucha-CID5-IDlfuhS.html#f782fea780

Dzięki ale szukam czegoś większego

Piotrw, widzę że jesteś z W-wy.

Oglądałeś może przyczepy w komisie, np tą:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-de-luxe-470-ID2bCDDs.html

 

Wiesz coś  na temat tych sprzedawców? Myślę się tam wybrać.

Część. Zwróciłem też na nią uwagę, niestety nie udało mi się jeszcze tam podjechać. Wybieram się w połowie przyszłego tygodnia. O sprzedawcach nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Hobby w Białymstoku.

 

http://allegro.pl/przyczepa-campingowa-hobby-classic-12-500zl-brutto-i6775208281.html#thumb/4

 

W samym ogłoszeniu nie ma nic oprócz zdjęć. Od sprzedawcy dostałem info, że to jest Hobby 560 - więc dość duża (nie wiem czy nie za duża, ale szukam przyczepy, którą mógłbym postawić raczej w jednym miejscu niż z nią jeździć, tak jak z poprzednią). DMC 1300 kg. Podobno sucha, bez przecieków (tak jak w każdym ogłoszeniu :) ). Nie działa lodówka - brakuje czynnika chłodzącego - czy naprawa to może być duży koszt?

 

Będę wdzięczny za komentarze.

Edytowane przez piotrw (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.