Skocz do zawartości

przyczepa 2+3


Inspektor

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Nowa jestem :-) witam serdecznie

od kilku dni szukamy przyczepy

w sumie nie wiemy jakiej, wielu rzeczy nie wiemy i tu się pewnie dowiemy, dzięki Wam

Nas dwoje i troje dzieci

samochód Fiat Ulysse

wyjazdy na pewno wakacyjne, letnie, czasem do znajomych na terenie PL bo dzieci alergicy, a znajomi mają w domach koty, więc chcemy spać "u siebie"

w życiu z przyczepą nie jechalismy, dotychczas dwa razy mieszkaliśmy w takowej

No i chcemy, bardzo

tak do 25000 zł

macie pomysł?

 

dobra, widze już coś

co to jest to DMC i jak sprawdzić jakie mam? i jak w ogóle ustalić jaką przyczepę mój Fiat pociągnie bez dodatkowych opłat i problemów?

Edytowane przez Inspektor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko jest na forum...wystarczy poszukać.

Dmc auta z przyczepą oraz max dmc przyczepy masz wpisane w dowodzie rejestracyjnym Twojego samochodu. Natomiast w Polsce nie jest tak do końca jak wpis w dowodzie bo dmc samochodu nie może być niższe niż dmc przyczepy pomnożone przez 1,33.

Ponadto jeśli przekroczycie 3500 kg dmc zestawu to trzeba płacić wyższe opłaty drogowe ( w Pl to viatoll się nazywa) oraz musicie mieć uprawnienia do kierowania takim zestawem( prawo jazdy B96 lub B+E).

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu zaczynam ograniczać się , zatem wystarczy mi przyczepa 2+ 2, najstarszy będzie spał na podłodze :-)


Effendi na zupełnie innym, dzeciowym forum, zalogowałam się sto lat temu jako Inspektor (pieron wie czemu). Nie jestem inspektorem :-) jestem płci żeńskiej, urzędnik biurkowy, nieszkodliwy :-)


dzieci lat 12, 6 i 1/2 oraz 3 i 1/2

bo widzę, że i takie szczegóły podajecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź to DMC. Są przyczepy z łóżkiem piętrowym i z łóżkiem po środku i małżeńskim. Dla 5 osób. Z DMC 1200 nawet. Są też z potrójnym łóżkiem piętrowym.

Łatwo nie będzie znaleźć ale jest to możliwe.

 

I nie licz, że ktoś będzie spać na podłodze. Raz że nie ma na to miejsca, dwa że to niefunkcjonalne zupełnie.

 

Edit. Ile masz tych dzieci w końcu?

 

Co do samego auta to podaj więcej danych. Jaki silnik, jaki rok, ile miejsc. Będzie można z grubsza określić jakie ma DMC i ile może ciągnąć. Ale z racji, że to duże auto to i DMC ma wysokie. Więc bez B+E się nie obejdzie bo inaczej to jakąś małą przyczepę podejmiesz, żeby nie przekroczyć 3.5t

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu zaczynam ograniczać się , zatem wystarczy mi przyczepa 2+ 2, najstarszy będzie spał na podłodze :-)

Effendi na zupełnie innym, dzeciowym forum, zalogowałam się sto lat temu jako Inspektor (pieron wie czemu). Nie jestem inspektorem :-) jestem płci żeńskiej, urzędnik biurkowy, nieszkodliwy :-)

dzieci lat 12, 6 i 1/2 oraz 3 i 1/2

bo widzę, że i takie szczegóły podajecie

 

To zmień na " inspektorka " :]

 

i podaj jakie masz parametry w DR - tych mas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to są parametry w DR-tych mas?

DR - dowód rejestracyjny :)

Tam masz zapisane masy ... masę własną, czyli na pusto  i dopuszczalną masę całkowitą czyli już z załadunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego? Póki dzieciaczki małe, to się pomieszczą

http://stamserwis.pl/[44].htm

Sprzęt w ładnym stanie, widziałem osobiście. Dla mnie zbyt ciężki, DMC mojego pojazdu to 1200kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.