Skocz do zawartości

Kilka pytań kupującego


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek mam pytanie odnośnie tej podłogi w bakiście. Jak byłem w Białogardzie to mówiłeś że wymieniałeś na oś plastikowego z cadto. Co to jest, bo byłem i nie znalazłem, a z obsługi mi nie pomogli bo dokładnie nie wiedziałem czego szukam. Chciałbym ją wymienić zanin pomocuje uchwyty do butli. I jeszcze dopytam, dobrze widze że butle są montowabe tylko do podłogi a do ściany już nie?

 

na oryginalna podloge przykres taka plyte o grubosci 5 mm - tu masz przykladowa oferte z mozliwoscia dociecia na wymiar  >>> http://allegro.pl/plyta-twadra-z-pcw-pcv-biala-1-5mm-2mm-3mm-wymiar-i6023693199.html- pamietaj aby jej nie krecic do krawedzi bakisty od spodu  tylko nitowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Krzysztof - dodatkowe otwory wentylacyjne to zwykle organizery meblowe? nie wyskakuja na dziurach?

 

Tak, dokładnie takie, jak piszesz. Otwory wyciąłem dokładnie pod ich średnicę i są wklejone. Ten z prawej, to wyłącznie dodatkowa wentylacja (od spodu jest podklejona drobna siateczka, aby nie właziły owady), natomiast ten z lewej był mi potrzebny dla standardowego wykorzystania, czyli, jako przepust kablowy. Dekielek, którym ustala się potrzebny otwór dla przewodu, wchodzi na zatrzask. Zrobiłem to trzy lata temu i nigdy jeszcze nie wypadał. Może to zależy od jakości wykonania - robią to chyba różni producenci :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mocowanie chodziło mi to oryginalne hobbitkowe które mam u siebie

 

Pytanie tylko, czy tak faktycznie było w oryginale, czy to jedynie "radosna" twórczość poprzedniego właściciela.

Tego typu mocowania można stosować, gdy butle nie mają zbyt dużego luzu pomiędzy ścianą grodziową oraz pokrywą schowka.

Jeśli miejsca jest na tyle dużo, że w czasie jakiegoś ostrego hamowania butla nie będzie miała blisko "oparcia", to wtedy należałoby zastosować uchwyt przytrzymujący butle przy ścianie grodziowej, czyli opasujący butle po obwodzie, a nie z góry na dół.

Nie byłbym sobą, gdybym nie dodał, że jest gdzieś temat o tym mówiący :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka, przoczyłem :)

na oryginalna podloge przykres taka plyte o grubosci 5 mm - tu masz przykladowa oferte z mozliwoscia dociecia na wymiar >>> http://allegro.pl/plyta-twadra-z-pcw-pcv-biala-1-5mm-2mm-3mm-wymiar-i6023693199.html- pamietaj aby jej nie krecic do krawedzi bakisty od spodu tylko nitowac.

Tzn coś kojarze z rozmowy że mówiłeś o wywaleniu tej oryginalnej sklejki i wstawieniu jakiesmjś sztywnej plastikowej podłogi. Z tego co zrozumiałem chodziło o jakąś gęstą kratownice. Ale tyle rzeczy mówiliśmy że mogłem pomieszać. A dlaczego nie kręcić tylko nitować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak opisałem niejasno, to fotę u siebie zrobię wieczorem i wstawię bardzo późnym wieczorem.

 

wszystko jasno - niech forum służy również rozwojowi wyobraźni , zarówno w opisywaniu rzeczy jak i odbiorze  :]

 

Utrzymanie czystości bakisty u Kristofera - poziom EXPERT

:bravo::ok:

 

to jawna prowokacja  :nono:

 

Nie mówcie, że nie dbacie o swoje przyczepy.

Już widzę, jak piszecie sobie teraz na kartkach: "na wiosnę sprzątnąć bakistę!!!" ;)

 

sprzątam dwa razy w roku - raz odkurzaczem i szmatą , i w środku sezonu szmatą , ale do twojego poziomu to nawet budom na targach daleko 

 Bo będę miał zamiennie 5kg i 11kg i chciałbym dokupić żeby zrobić dwa obwody żeby za każdym razem nie przekręcać

 

wygodnie i dużo taniej sam sobie wystrugasz takie coś z kawałków sklejki - przykręcając te stopki do podłogi bakisty dajesz po dwie grube podkładki albo jedną nakrętkę i uzyskujesz szczelinę do przewleczenia paska mocującego butlę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek się napisze, poopisuje, zadzwoni i wyjaśni, a przychodzi Krzysiek i rozwala system :P

Raz że fotę ma od ręki, dwa, że ja na 100% muszę nawet nie sprzątanie w bakiście ale w tym układzie chyba remont zrobić a do tego jeszcze architekta zatrudnić aby mi to zorganizował.

Teraz to będę miał kompleks jak bym obok gdzieś stacjonował :(, że taka moja niepoukładana. 

 

:) :) :) :) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli miejsca jest na tyle dużo, że w czasie jakiegoś ostrego hamowania butla nie będzie miała blisko "oparcia", to wtedy należałoby zastosować uchwyt przytrzymujący butle przy ścianie grodziowej, czyli opasujący butle po obwodzie, a nie z góry na dół.

 

 

na miejscu Jacka mając do zrobienia duomocowanie na dwie butle pomyślałbym nad zastosowaniem obu patentów - dobrać stopki tak, żeby w każdym przypadku butle leżały na ścianie i dać dodatkowy pasek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jawna prowokacja  :nono:

sprzątam dwa razy w roku - raz odkurzaczem i szmatą , i w środku sezonu szmatą , ale do twojego poziomu to nawet budom na targach daleko

 

Ładnie to się tak z kolegi naśmiewać :hop1:

Swoją drogą, dobrze że pytanie Jacka dotyczyło jedynie wnętrza "bakisty", a nie przyczepy ...  :jump: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek się napisze, poopisuje, zadzwoni i wyjaśni, a przychodzi Krzysiek i rozwala system :P

Raz że fotę ma od ręki, dwa, że ja na 100% muszę nawet nie sprzątanie w bakiście ale w tym układzie chyba remont zrobić a do tego jeszcze architekta zatrudnić aby mi to zorganizował.

Teraz to będę miał kompleks jak bym obok gdzieś stacjonował :(, że taka moja niepoukładana. 

 

:) :) :) :) :).

 

Gdyby nie Twój opis, :ok:  to sam musiałbym to zrobić, a tak, wystarczyło jedynie dać fotki, co wcale nie było twórczym zajęciem w porównaniu z Twoim pisaniem :hmm:

 

Co zaś do sprzątania, to ciesze się, że mój trud chociaż na forum został doceniony. :skromny:

na miejscu Jacka mając do zrobienia duomocowanie na dwie butle pomyślałbym nad zastosowaniem obu patentów - dobrać stopki tak, żeby w każdym przypadku butle leżały na ścianie i dać dodatkowy pasek 

 

Bardzo dobry pomysł, tym bardziej, że mocowanie butli, to mało skomplikowana rzecz i można to zrobić na "sto" sposobów, byle z głową.

Mówisz i masz :) podeślij proszę fotke swojej budy z zewnątrz i wewnątrz. Chciałvym coś zobaczyć

 

http://forum.karawaning.pl/topic/9798-knaus-eurostar-ii-dmc-1500-1998/

 

PS

Jacku, nie rozumiem dlaczego zastanawiasz się nad materiałem na spód bakisty. Przecież sklejki - bardzo dobrej sklejki, masz pod dostatkiem, a lepszego materiału chyba nie znajdziesz :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w bakiście ściana grodziowa jest wypełniona drewnem czy styro? Chodzi mi o to że jakhym chciał przykręcić jakieś mocoeanie to czy przyłapie czy będzie wisiało w powietrzu

Szach mat, masz mnie :) na początku chciałem ją dać ale też chciałem żeby wyglądało amerycko :) ale chyba faktycznie dam moją peri i na to gumoleum jak u guru bakisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.