Skocz do zawartości

Jesień z Malwiną 23-25.09.2016 kemping Dolina Vrbno


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tam jest trochę przewyższeń (sporo, a jak z wejściem na Pradziada to całkiem dużo nawet), jak ktoś się zakwasów dorobi to nie do nas pretensje ;)

 

Jaki jest najkrótszy, możliwy odcinek do przejścia, taki, żeby wiedzieć że się było a nie spędzić całego dnia na wycieczce ?? 

 

Tak np. ok 2-3 h  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najkrótszy, możliwy odcinek do przejścia, taki, żeby wiedzieć że się było a nie spędzić całego dnia na wycieczce ?? 

 

Tak np. ok 2-3 h  :hmm:

 

Kajtek -  no co ty? nasz Karolek robi 25-30km po górach w ciągu całego dnia około 11-12h;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 godziny to wjechać samochodem na parking Ovcarnia i poogladać i zjechać :)

Żartjemy, da się zrobić tę trasę. Pytanie po co tak szybko :)

 

Na trasie Wodospady Białej Opawy samodzielnie idą dzieci 5-cio letnie. Takie 7-8 zrobią trasę bez problemu. 
Wodospadami do góry, potem powrót niebieskim, bez schroniska - to najkrótsza wersja. W miejscu, gdzie trasa wodospadów łaczy się ze szlakiem niebieskim są ławeczki, można odpocząć i coś zjeść. Godzinowo - hmm...bliżej 3-4 godzin.

I przewyższeń nie ma dużo. Jakby ktoś chciał tę trasę i od razu na Pradziada to się troszkę przewyższeń robi (prawie 500 metrów).

Cała zaznaczona na obrazku trasa to coś koło 8 km w jedną stronę, najkrótsza wersja tej trasy to 1/3 podejścia w jedną stronę, czyli w jedną stronę około 3km. Pod górę i wodospadami. Powrót - spokojniej, z góry, odległość taka sama. Razem około 6 km. Mniej więcej, raczej trochę więcej (nie mogę zapisu ścieżki znaleźć z naszej wycieczki).

 

Powrót z tego miejsca łączenia szlaków (fioletowa strzałka na mapie) do parkingu w Karlovej Studance nam zajął 1:15 min, spokojnym tempem. Tam przyjemnie z górki jest, i tylko 3-4 miejsca takie, przy których trzeba uważać (przejście przez zwalone drzewa, leżące na stromym stoku).

 

 

przebieg_trasy_Karlova_Sudanka_Praded.jp

 

 

Podejście wodospadami - na mapie 1:30 to tego miejsca łączenia szlaków, ale my liczymy dłużej - bo po pierwsze, to 1:30 to tak troszkę wyczynowo, a tu przecież trzeba się na zdjęcia zatrzymywać, do stumienia wejść, łapki ochlapać :)

Tam miejscami bywa stromo, ale nie tak, żeby lęk wysokości się włączył, tylko żeby (wcześniej) dziecko przeszkolić z BHP (nie skaczemy, nie brykamy, idziemy spokojnie i stabilnie) i ew. złapać za rękę.
Warto buty zabrać bardziej trekkingowe (podeszwa typu traktor) a nie adidaski z gładką podeszwą :)

Tam naprawdę pięknie jest :)
Fajnie, że się wybieracie.

Edytowane przez Powsinogi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek -  no co ty? nasz Karolek robi 25-30km po górach w ciągu całego dnia około 11-12h;-)

 

 

2-3 godziny to wjechać samochodem na parking Ovcarnia i poogladać i zjechać :)

Żartjemy, da się zrobić tę trasę. Pytanie po co tak szybko :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Niestety 2 dni to strasznie mało na zobaczenie wszystkiego. Mam w planie jeszcze kilka innych atrakcji i tak np. po wycieczce chcemy iść na basen, a to niestety wyklucza 6godzinną wycieczkę.

W końcu to ma być wypoczynek i nie będziemy wstawać o 7 ;), zwłaszcza że wieczór poprzedzający sobotę może być nieco męczący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtek -  no co ty? nasz Karolek robi 25-30km po górach w ciągu całego dnia około 11-12h;-)

 

Ja na spotkanie jadę, nie wyczynowo  :ee:  Po śniadanku w sobotę, mały wypad w góry na 2-3h i po południu z ludźmi przy piwku posiedzieć, duszonki zrobić, gulasz ugotować, pogadać :klotnia:  

Niestety 2 dni to strasznie mało na zobaczenie wszystkiego. Mam w planie jeszcze kilka innych atrakcji i tak np. po wycieczce chcemy iść na basen, a to niestety wyklucza 6godzinną wycieczkę.

 

Aooo, właśnie  :nono:  :foch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-cio godzinna nie - w 6 godzin do do schroniska Barborka i z czekaniem na obiad :)

My mamy skrzywiony obraz rzeczywostości, bo bez gór i wyrypy - więdniemy :)

Jeszcze liczę na to, że padać nie będzie. Bo nie będę ciągnąć dzieciaków w góry w ulewę.

U nas zaczęło w końcu słońce wychodzić i mam nadzieję, że taka pogoda będzie na miejscu przez weekend :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze liczę na to, że padać nie będzie. Bo nie będę ciągnąć dzieciaków w góry w ulewę.

U nas zaczęło w końcu słońce wychodzić i mam nadzieję, że taka pogoda będzie na miejscu przez weekend :D

 

U nas cały dzień mżawka, raz większa, raz mniejsza..... i nadal siąpi  :oslabiony:

 

A co do pogody:

 

http://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/moravskoslezsky/vrbno-pod-pradedem-482/

http://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/cz/2839/vrbno-pod-pradedem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:miga:  jeśli ktoś ma zastrzeżenia do mojego "dziecka"  :yay:  to proszę szybciutko pisać bo jutro idę drukować  :miga:

 

Ja ja !!! Mogę mieć ???? Mogę ???? Prooooszę   :blagac:  :blagac:

 

DOLINA w cudzysłowiu i na samym dole CZ, żeby było wiadomo, że to w CZ jest  :foch:

 

Poza tym jest super   :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:

 

 

:]  :]  :]  :]  :]  :-]  :-]  :-]  :-]  :-]

cos mi sie wydaje ze to z Południowców sprzed 2 lat....

 

Ale co? Zdjęcie które Malwina wzięła ze strony? Czy projekt naklejki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ja !!! Mogę mieć ???? Mogę ???? Prooooszę   :blagac:  :blagac:

 

DOLINA w cudzysłowiu i na samym dole CZ, żeby było wiadomo, że to w CZ jest  :foch:

 

Poza tym jest super   :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:  :bravo:

 

 

:]  :]  :]  :]  :]  :-]  :-]  :-]  :-]  :-]

 

Ale co? Zdjęcie które Malwina wzięła ze strony? Czy projekt naklejki ?

no skoro już musisz  :foch:

 

dobra, zaraz wrzuce poprawki  :blagac:

 

Bartosz nawet nie mów, że plagiat mi wyszedł  :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro już musisz  :foch:

 

dobra, zaraz wrzuce poprawki  :blagac:

 

Bartosz nawet nie mów, że plagiat mi wyszedł  :look:

 

nie mam na mysli plagiatu - a miejsce i okolicznosci powstania zdjecia - tylko Ciebie wtedy tam nie było ?!?!?!? a moze nie pamietam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam na mysli plagiatu - a miejsce i okolicznosci powstania zdjecia - tylko Ciebie wtedy tam nie było ?!?!?!? a moze nie pamietam....

 

no nie było :(

poprawiona wersja  :hmm:

 

Kajetan dziękuję za słuszne uwagi  :blagac:  :blagac:  :blagac:

naklejeczka 2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.