Skocz do zawartości

nie dajcie sie nabrac na ogłoszenie...


BartoszK

Rekomendowane odpowiedzi

90% treści ogłoszenia to bzdura - przyczepa z wypożyczalni z Lubania.... 

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-wilk-s3-premiumedition-klima-CID5-ID7Y5Rw.html#7dc34c5df6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% treści ogłoszenia to bzdura - przyczepa z wypożyczalni z Lubania....

 

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-wilk-s3-premiumedition-klima-CID5-ID7Y5Rw.html#7dc34c5df6

Możesz coś więcej napisać o tej przyczepie? Chciałem jechać ja obejrzeć :/ Edytowane przez ysk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa w Polsce chyba od nowości - znajomi ja wypożyczali w 2014 roku - już wtedy miała ślady po innej kolizji.

Ma zaniżone DMC - praktycznie nie ma ładowności (sporo poniżej 100kg) - ważyli ją przed wyjazdem.

 

Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach jest, jak zawsze - cena wyraźnie sugeruje niebywałą okazję, a takich przecież nie ma.

Jeśli w tym momencie nie zapala się u kogoś :miga: , to jest nadzwyczajnym optymistą :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź co bądź nikt tu o nią nie pytał a ja zajrzałem z ciekawości do tego ogłoszenia.

Wydaje się z grubsza dosyć rzetelnie opisana, wady na wyraźnym foto. 

Trochę zmixowane są fotki, z bagażnikiem i bez, z klimą i bez, z trzecią kratką od lodówki i bez, z Knausem Deseo i bez,

Chyba że są większe kwiatki o których nie ma mowy.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się z grubsza dosyć rzetelnie opisana, wady na wyraźnym foto. 

Chyba że są większe kwiatki o których nie ma mowy.

Spójrz na post #1 i #4 ;) , a zobaczysz, jak rzetelnie. Już sama DMC daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Krzysiu, napisałem "z grubsza" + fotki uszkodzeń.

DMC jest podane 1300, nikt nie pisał o ładowności pół tony, nie ma też obowiązku opisywania historii budki.

Gdyby napisał że od nowości w prywatnych rękach a faktycznie z wypożyczalni, to nie ładnie.

Gdyby zapewniał że można wrzucić 300kG gratów, gdzie pusta waży tyle co DMC to też nie ładnie. Ale nie ma o tym mowy.

Tam na jednym foto z pokrzywionym bagażnikiem jest logo wypożyczalni, laik może nie skojarzyć, ale zapytany sprzedający powinien odpowiedzieć prawdę.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałbym cos na temat pa na Sz. i innych z rodziny (chyba zięcia) - ale sie powstrzymam  :]  :]  :]  dla nich wszystkich czerwona karta - chociażby za konstruowanie opisu i zdjęć i wstawianie zdjęć z rożnego okresu wypożyczania a nawet tych które były na stronie internetowej wypożyczalni w 2013 roku i pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Krzysiu, napisałem "z grubsza" + fotki uszkodzeń.

DMC jest podane 1300, nikt nie pisał o ładowności pół tony, nie ma też obowiązku opisywania historii budki.

Gdyby napisał że od nowości w prywatnych rękach a faktycznie z wypożyczalni, to nie ładnie.

Gdyby zapewniał że można wrzucić 300kG gratów, gdzie pusta waży tyle co DMC to też nie ładnie. Ale nie ma o tym mowy.

Tam na jednym foto z pokrzywionym bagażnikiem jest logo wypożyczalni, laik może nie skojarzyć, ale zapytany sprzedający powinien odpowiedzieć prawdę.

 

Wojtku, nie pomyśl sobie przypadkiem, że się czepiam - w żadnym razie :nono:

Wyjaśnię jedynie mój tok myślenia: zdjęcia i tekst są integralną częścią opisu (ogłoszenia) przyczepy.

Jeśli cokolwiek w takim opisie się nie zgadza, to nie jest rzetelne i tyle.

Sam już zauważyłeś (edytując swojego poprzedniego posta), że:

Trochę zmixowane są fotki, z bagażnikiem i bez, z klimą i bez, z trzecią kratką od lodówki i bez, z Knausem Deseo i bez

 

Dodam, że drzwiczki WC też są w różnych miejscach i raz na lewej, a raz na prawej ścianie, tablica rejestracyjna raz jest, a raz nie ma itd.

Dla mnie, zamieszczanie zdjęć różnych przyczep, w różnym stanie i z różnego okresu (młodszych), jest celowym wprowadzaniem w błąd potencjalnie zainteresowanych, a brak o tym wzmianki w tekście, świadczy (co najmniej) o braku rzetelności w opisie.

IMHO

 

PS

W przypadku omawianego ogłoszenia wystarczy spojrzeć na fotki, nie trzeba nawet dużej spostrzegawczości, aby dojrzeć przekłamania.

To wszystko w połączeniu z zaniżonym DMC niemal do granicy MW i ceną, która dla takiej przyczepy za granicą waha się od ok. 11 - 13 tys €, powinno chyba skłonić do myślenia poszukiwaczy "okazji" :]

Przysłowiowym gwoździem do ... dla omawianej oferty, jest wszystko to, o czym napisał Bartek.

 

Dla przykładu jedno z ogłoszeń, z którego m.in. są zaczerpnięte zdjęcia:

http://polskastrefa.pl/zdjecia/280502-297182.html

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli cokolwiek w takim opisie się nie zgadza, to nie jest rzetelne i tyle.

...

To wszystko w połączeniu z zaniżonym DMC

...

 

No właśnie a co z opisie jest niezgodne?

Ja niezgodności nie zauważyłem.

DMC jeśli takie jest w DR, to takie jest a graty to już inny problem. Znasz forum na wylot, mnóstwo pytań i tematów "jak obniżyć DMC" - cel jest bo uprawnienia i viaharacz są istotne.

Chciałbym optymistycznie bronić sprzedającego* przed niestwierdzonymi zarzutami, który nie pomyślał o tym by wtrącić w treść że zamieszcza zdjęcia poglądowe lub przez zwykłą pomyłkę bądź nawet nieumiejętności obsługi aparatu wstawia fotki z netu i takie jakie ma, wszak wtrącił Deseo.

Różnie może być. Przypuszczam nawet, że ta przyczepa to nie jest ten sam egz. a to co dostrzegamy my wyjadacze, dla Niego może być abstrakcją.

Z tym czego nie zacytowałem z Twojego posta, zgadzam się bo trudno racji nie przyznać.

.

* Absolutnie nie mam w tym żadnego celu, nie znam osoby ani przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, nie pomyśl sobie przypadkiem, że się czepiam - w żadnym razie :nono:

Wyjaśnię jedynie mój tok myślenia: zdjęcia i tekst są integralną częścią opisu (ogłoszenia) przyczepy.

Jeśli cokolwiek w takim opisie się nie zgadza, to nie jest rzetelne i tyle.

Sam już zauważyłeś (edytując swojego poprzedniego posta), że:

 

 

Dodam, że drzwiczki WC też są w różnych miejscach i raz na lewej, a raz na prawej ścianie, tablica rejestracyjna raz jest, a raz nie ma itd.

Dla mnie, zamieszczanie zdjęć różnych przyczep, w różnym stanie i z różnego okresu (młodszych), jest celowym wprowadzaniem w błąd potencjalnie zainteresowanych, a brak o tym wzmianki w tekście, świadczy (co najmniej) o braku rzetelności w opisie.

IMHO

 

PS

W przypadku omawianego ogłoszenia wystarczy spojrzeć na fotki, nie trzeba nawet dużej spostrzegawczości, aby dojrzeć przekłamania.

To wszystko w połączeniu z zaniżonym DMC niemal do granicy MW i ceną, która dla takiej przyczepy za granicą waha się od ok. 11 - 13 tys €, powinno chyba skłonić do myślenia poszukiwaczy "okazji" :]

Przysłowiowym gwoździem do ... dla omawianej oferty, jest wszystko to, o czym napisał Bartek.

 

Dla przykładu jedno z ogłoszeń, z którego m.in. są zaczerpnięte zdjęcia:

http://polskastrefa.pl/zdjecia/280502-297182.html

Ciekawe ze zdjęcia są brane z ogłoszenia przyczepy z 2010r a wsadzone do ogłoszenia przyczepy 2008r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.