Skocz do zawartości

Przyczepa 3 osobowa DMC max 1250kg, do 20000 zl.


bartekprz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku latach wakacji pod namiotem zamierzam kupić przyczepę. Po początkowej fascynacji "angielkami" teraz wykluczam już zakup tych przyczep. Interesuje mnie mała przyczepa z 3 miejscami do spania, tj. 2 dorosłych i jedno roczne dziecko. Przyczepą będę jeździł głównie po kempingach wiec nie zależy mi na wielkim wyposażeniu. Z tego co już zdążyłem zaobserwować to za taką cenę będą to przyczepy z rocznika 1996-2000. Czy taka przyczepa ma rację bytu jeszcze przez 10 lat? Zakup mam zamiar dokonac w jesieni/ zimie. Proszę o poradę jakich marek/ modeli szukać.

Pozdrawiam wszystkich pasjonatów podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą podstawową sprawą jest sprawdzenie holownika.

Chodzi oczywiście o możliwość uciągnięcia takiej czy innej przyczepy o określonym DMC.

 

Sprawdź dokładnie co masz wpisane w DR samochodu, jaka jest jego DMC (F2) i co jest wpisane w polu O1 (max techniczne DMC przyczepy) oraz dopuszczalne DMC zestawu (F3)

Podziel sobie F2 / 1,33 (ogranicznik polskich przepisów) i sprawdź czy przypadkiem dodatkowo nie ograniczna DMC przyczepy (mimo większego wpisu w O1)

 

Zadaj sobie też pytanie czy szukasz przyczepy 3-osobowej czy 4-osobowej. Przyczepa to zakup raczej na wiele lat (sam piszesz o ok. 10) i czy przez ten czas rodzina się nie powiększy. Może warto już teraz rozważyć zakup przyczepy z łóżkami piętrowymi - jest to idealne rozwiązanie dla dzieci - a jaki mają fan z tych łóżek piętrowych :) :).

 

Osobiście mam właśnie takie rozwiązanie w Knaus Sport 400LK, z tyłu piętrowe, z przodu podkowa rozkładana na łoże małżeńskie. Przy dzieciach obowiązkowo łazienka z WC (prysznic nie jest konieczny). Zwróć uwagę na długość łóżka małżeńskiego bo są przyczepy dość wąskie i wtedy łóżko ma w okolicach 183-190 i przy szukaniu część modeli u nas odpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne uwagi. w F1 i F2 mam 1920 kg, w Q1 1300 wiec chyba wszystko gra. Samochód to Ford Focus C-MAX 1.6D 109km wiec myślę że pociągnie bez problemu. W tej chwili nie załączam linków do aukcji z prośbą o ocenę bo niewidzę zabardzo przyczep w tej cenie godnych zakupu. Może po sezonie rynek się powiekszy i coś będzie łatwiej znaleźć. Co do ilości łóżek to przyczepa może być 3 lub 4 osobowa, ważne zeby dziecko miało jedno oddzielne łóżko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dobiegający końca sezon zwiększa ilość ofert.

Możesz też przeszukać strony np. niemieckie - często tam zaraz po sezonie pojawiają się przyczepy z wypożyczalni u dealerów. 
 

Czasem można trafić fajne okazy po niezłych cenach bo wymieniają tabor. Oczywiście wszystko zależy od stanu przyczepy - na te wypożyczane trzeba baczniej uważać i dokładniej sprawdzać/oceniać. Niemniej jednak można trafić na bardzo fajne okazy. Nie wiem jak daleko masz do Niemieckiej granicy, ale warto rozważyć taką opcję.

 

Niestety w Polsce jak i z samochodami - mocno, bardzo mocno trzeba uważać na krajowych handlarzy. Często przyczepy są oferowane na zasadzie samochodów - nówka nieśmigany, tylko dziadek jeździł po niemieckiej autostradzie w niedzielę do kościoła...

 

Koledzy z forum na pewno pomogą w konkretnych przypadkach ocenić stan przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za dużo odpowiedzi to nie uzyskałem:), ale się tym nie zrażam. Zakup planuje dokonać w jesiennym terminie ale mam kolejne pytanie na które pomimo czytania wielu wątków dalej nie umiem odpowiedzieć. Chciałbym przyczepą podróżować również w zimie. Czy aby było cieplutko na kempingu w takiej musi być to wersja skandynawska czy wystarczy zwykła z ogrzewaniem gazowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na PW do naszego kolegi: Pierzasty,

ma do sprzedania KNAUSA, ideał dla 3 osób i inne same plusy....

Pozdrawiam

Tomek

PS

Zwykłe przyczepy na zimę odpadają.

Zresztą zima zimie nie równa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo fajna propozycja przyczepy , ale ja bym pomyślał nad łóżkiem piętrowym w sypialni dla dziecka aby nie rozkładać zawsze podkowy  jest o wiele wygodniejsze sam korzystam z łóżka piętrowego nad sypialną i doceniam zalety wolnej podkowy , w momencie kiedy inni  śpią można wygodnie usiąść wypić kawę pograć w karty z sąsiadem z drugiej przyczepy nie przeszkadzając sobie nawzajem , a dzieci bardzo kochają łóżka piętrowe        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przyczepą podróżować również w zimie. Czy aby było cieplutko na kempingu w takiej musi być to wersja skandynawska czy wystarczy zwykła z ogrzewaniem gazowym?

Zwykle ogrzewanie wystarczy nawet na duży mróz. Musisz tylko oczywiście sprawdzić jak grzeje piec, czy masz rozprowadzenie ciepła rurami i czy dmuchawa nie jest czymś zatkana. Bo żartów nie ma.

Jak bedzie bliżej zimy to się pewnie pojawią wątki zimowe wiec będzie czas żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Zwykłe przyczepy na zimę odpadają.

Zresztą zima zimie nie równa.

Tak, tak...

Najbardziej niezwykli w tych zimowych przyczepach są ich właściciele ;)

Bo cała reszta jest jak najbadziej zwykła.

Przeczytaj co piszą ci co Sylwestra spędzają w p-pce.

Adam, przecież wiesz że przyczepą w zimę się nie jeździ...

 

Ja tam się już na zimę szykuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle ogrzewanie wystarczy nawet na duży mróz. Musisz tylko oczywiście sprawdzić jak grzeje piec, czy masz rozprowadzenie ciepła rurami i czy dmuchawa nie jest czymś zatkana. Bo żartów nie ma.

Jak bedzie bliżej zimy to się pewnie pojawią wątki zimowe wiec będzie czas żeby wszystkiego się dowiedzieć.

Tak, tak...

Najbardziej niezwykli w tych zimowych przyczepach są ich właściciele ;)

Bo cała reszta jest jak najbadziej zwykła.

Adam, przecież wiesz że przyczepą w zimę się nie jeździ...

 

Ja tam się już na zimę szykuję ;)

 

Ja też. Zmieniłem rury odpływowe tak aby woda się w nich nie zatrzymywała. Do zbiorników na szarą wodę podaję w pierwszej kolejności solankę. Wtedy nie zamarznie. Sprawdzone w starej p-ce. Wystarczyło 1 kg soli jednorazowo Woda zeszła bezproblemowo a było -17 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za kolejne cenne informację. Po wielu godzinach spędzonych nad forum jestem bogatszy o wiele informacji. Zainteresowałem sie firmą Caravelair

Przyczepy tej firmy są bardzo lekkie, a do tego bardzo mi się podobają. Co sądzicie o tej ofercie? http://otomoto.pl/oferta/caravelair-350-lekka-piekna-czysta-zadbana-caravelair350-ID6ywAmH.html#6bd0ad7238

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku latach wakacji pod namiotem zamierzam kupić przyczepę. Po początkowej fascynacji "angielkami" teraz wykluczam już zakup tych przyczep. Interesuje mnie mała przyczepa z 3 miejscami do spania, tj. 2 dorosłych i jedno roczne dziecko. 

Przecież ta przyczepa ma jedną sypialnię.

Owszem są pasjonaci salonek, ale pomyśl na chwilkę. Jak Wam będzie się spało za kilka latek w 

tej przyczepie we trójkę na jednym łóżku??

Oferowany " przedsionek " do niej,  to raczej daszek z bokami a nie pełny przedsionek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dni minęły, setki wątków przeczytane, ale dalej nie wiem co wybrać. Zainteresowałem się bardzo tą przyczepką. http://center-camp.pl/pl/p/PRZYCZEPA-KEMPINGOWA-DETHLEFFS-CAMPER-400/3480   W ogłoszeniu jest błąd bo to rocznik 1992 a nie 1999. Przyczepa wydaje się być naprawdę w bardzo dobrym stanie, ale ten wiek mnie troszkę martwi. Przyczepa ma prawie 25 lat i nie wiem czego się spodziewać. Po wstępnej rozmowie dowiedziałem się ze nie ma zewnętrznego opróżniania toalety, co mnie nie martwi bo celuję głównie w nocowanie na kempingach, ale zastanawia mnie sprawa prysznica. Nie wiem na jakiej zasadzie działa. Zbiornika chyba ta przyczepa nie posiada, ani podgrzewacza wody to po co umywalka i prysznic? Wiadomo ze większość osób pod zimną wodą się nie wykąpie. Dowiedziałem się że ogrzewanie jest bez nadmuchu. Zapomniałem już dopytać czy to oznacza że ciepło nie jest nigdzie poza piecyk rozprowadzane, czy nie ma porostu nadmuchu z chłodnym powietrzem cos "ala"wiatrak. Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś mnie w tych sprawach technicznych oświeci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toaleta turystyczna. Zbiornik na wodę może być w bakiście z przodu budki. Ogrzewanie bez nadmuchu czyli sam plecy truma bez rozprowadzania po całej przyczepie. U mnie nie mam tego i zimą trzeba było przykręcać ogrzewanie bo dawało radę wysoką temp w środku utrzymać. Jest to mała budka więc nie jest potrzebne rozprowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.